fbpx

BIEG TRANSYLVANIA 100 W RUMUNII

Udział w biegu górskim i zwiedzanie śladami Draculi

TERMIN

25-29.05.2023

LICZBA MIEJSC

Max. 16 osób

zapisanych
4

Weź udział w jednej z najpiękniejszych górskich imprez biegowych w Europie, podążając ścieżkami legendarnego Drakuli – Transylvania 100 w Rumunii.

Zabierzemy Cię w mistyczny świat gór Bucegi. Pobiegamy po dziewiczych, górskich terenach, rozkoszując się pięknymi krajobrazami Transylwanii. Do wyboru trasy biegowe od 20 do nawet 100 km.

Start i meta imprezy zlokalizowana jest w miejscowości Bran – spod zamku samego hrabi Draculi. Trasa biegu Transylvania 100 wiedzie poprzez górskie szczyty, ośnieżone stoki, po smagane wiatrem otwarte przestrzenie i kręte, leśnie ścieżki. Niezapomniane przeżycia w scenerii Karpat gwarantowane!  

Mapy tras biegu Transylvania 100 wraz z opisami dla poszczególnych dystansów znajdziesz TUTAJ

Sam udział w biegu Transylvania 100 w Rumunii to nie wszystko. 

Czas przed biegiem wykorzystamy na zwiedzanie historycznych rumuńskich miast i zabytków. Odwiedzimy zamek Draculi i zamek Peles, legendarnego Sphinxa czy przejedziemy krętymi drogami trasy Transfogaraskiej.

Będzie czas na trekkingi po okolicznych górach oraz spacery po pięknych miasteczkach.

Zasmakujemy też lokalnej kuchni i bogatej, rumuńskiej kultury. Pełny plan wyprawy i wszystkich atrakcji znajdziesz poniżej.

Podczas wyprawy towarzyszyć nam będzie doświadczona fizjoterapeutka Agata Malek.

Na wyprawie Agata zadba o waszą regenerację i zabezpieczy przed ewentualnymi urazami. Poprowadzi poranne treningi z stretchingu oraz mobilności. 

Będziecie mogli skorzystać z zabiegów masażu tkanki głębokiej, technik terapii manualnej oraz kinesiotapingu.  Fizjoterapeutka pokaże jakie elementy warto wdrożyć, by zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo podczas biegania. 

Z doradztwa w zakresie fizjoterapii i przygotowania motorycznego możesz skorzystać również przed wyjazdem.

Naszą bazą wypadową będzie hotel w malowniczym miasteczku Tohanu Nou, położone zaledwie 1500 m od zamku Bran. Zadbaliśmy o wasz komfort, by miejsce zakwaterowania znajdowało się możliwie jak najbliżej startu i mety biegu Transylvania 100. Dojazd na miejsce zajmie nam zaledwie kilka minut. 

Hotel Maridor Resort & Spa**** oferuje nam dostęp do krytego basenu i wanny z hydromasażem, które idealnie sprawdzą się jako odnowa biologiczna po zawodach biegowych i nie tylko. 

Samo bieganie to nie wszystko! Zobaczymy też atrakcje gór Rumunii

Wyprawa biegowa rumunia bieg górski ultra transylvania 100 15Park Bucegi - najbardziej zagadkowe góry Europy

W obrębie parku jest aż 14 rezerwatów przyrody. Liczne jaskinie, kaniony i zielone doliny, przecinane przez potoki i wodospady czynią go jednym z najpiękniejszych miejsc w Rumunii. Niezwykłość i zagadkowość tego regionu podsyca informacja, iż góry Bucegi mogą skrywać ślady obcej cywilizacji. To oczywiście tylko przypuszczenia. Nie ma pewności czy była to dawna cywilizacja zamieszkująca te tereny czy raczej chodzi o cywilizację pozaziemską. Jedno jest pewne, rejon ten jest mocno tajemniczy!


Droga Transfogaraska

Kultowa górska droga, mieniąca się setkami spektakularnych zakrętów i serpentyn. Uznawana za jedną z najpiękniejszych tras w Europie. Mekka motocyklistów i osób, które lubią zwiedzać świat zza szyby samochodu.


Sphinx - karpacka gwiazda wśród formacji skalnych

Nie trzeba się wspinać stromymi ścieżkami, aby zobaczyć słynnego karpackiego Sphinxa. Ta formacja mimo, iż ulokowana jest na ponad 2000 m n.p.m. znajduje się kilkaset metrów od górnej stacji kolejki. Poza Sphinxem można tu znaleźć jeszcze kilka grup skalnych pobudzających wyobraźnię. Niektóre przypominają ludzkie sylwetki i twarze.

WhatsApp Image 2021-12-10 at 14.32.22Zamek Draculi I Peles

Po pierwsze znany z legend o mieszkającym tam Draculi.
Po drugie uznawany za najpiękniejszy w Rumunii kompleks pałacowy, który był dawną rezydencją królów. Miejsce, które trudno opisać. Należy je po prostu zobaczyć. Wszystko za sprawą niezwykle bogatych zbiorów muzealnych i oryginalnych wnętrz, które przetrwały dwie wojny światowe i zarazę komunistyczną.


Podczas wycieczki zatopimy się w labirynt korytarzy zamków i odkryjemy ich malowniczą okolicę.

PLAN WYPRAWY BIEGOWEJ TRANSYLVANIA 100

Mapy tras biegu Transylvania 100 wraz z opisami dystansów znajdziesz TUTAJ

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY BIEGOWEJ TRANSYLVANIA 100 RUMUNIA


3850 PLN

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WAŻNE: opłatę startową za bieg należy wnieść  po wcześniejszej konsultacji z liderem wyprawy.

Lider pomoże również w zorganizowaniu zniżki grupowej na udział w biegu. 

LIDERZY WYPRAWY BIEGOWEJ

wyprawy firmowe

FILIP GŁOWACKI 

Współzałożyciel Sport Adventure. Zawodowo prawnik, obecnie doradza w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Przygodę z eventami rozpoczął jako menedżer działu zakupów, a następnie członek zarządu Runmageddonu. Excel jest jego prawą, a optymalizacja lewą, ręką.

Jego związek ze sportem to burzliwy romans – czasem mniej, a czasem bardziej gorący. Ostatnio miłośnik sportowej walki na miecze. W wolnym czasie podróżuje w bliższe i dalsze zakątki Ziemi. Pokonuje przeciwników w grach strategicznych i pochłania kolejne książki.  

AGATA MALEK

Fizjoterapeutka na co dzień pracująca w Centrum Rehabilitacji Sportowej. 

Przez ostatnie lata zdobywała doświadczenie, pracując ze sportowcami wielu dyscyplin, w tym zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz uczestnikami programów telewizyjnych, takich jak Taniec z Gwiazdami czy Dance Dance Dance. 

Na wyprawie zadba o Waszą regenerację i zabezpieczy przed ewentualnymi urazami.  

RELACJA Z BIEGU TRANSYLVANIA 100

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Transylvania 100 – bieg górski z charakterem

Rumunia to piękne, majestatyczne góry na widok których ktoś wpadł na iście diabelski pomysł – organizację biegu. Transylvania 100 to piękna i wymagająca górska przeprawa. Właśnie tam skierowaliśmy się, by razem z Łowcami Przygód ujarzmić krainę Drakuli.

Chcesz przeżyć konkretną przygodę?

Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy,
a my zajmiemy się resztą 😊

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu, Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p.z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.