fbpx

JULIAN APLS TRAIL RUN W SŁOWENII

Udział w biegu górskim połączony ze zwiedzaniem

TERMIN

15-19.09.2022

LICZBA MIEJSC

Max. 15 osób

zapisanych
6

Weź udział w jednej z najpiękniejszych górskich imprez biegowych na Słowenii – Julian Alps Trail Run.

Zabierzemy Cię w mistyczny świat Alp Julijskich, które rozciągają się od północno-wschodnich Włoch po Słowenię. Pobiegamy po dziewiczych, górskich terenach, rozkoszując się pięknymi krajobrazami.

Różnorodność dystansów do wyboru pozwoli na niesamowite doświadczenia także dla tych, którzy w świecie biegów górskich stawiają pierwsze kroki. Do wyboru trasy od 10 do aż 170 kilometrów, po brzegi wypełnionych pięknymi widokami.

Start Julian Alps Trail Run zlokalizowany jest w miejscowości Kobarid, która stanowi bramę do dzikich i malowniczych Alp Julijskich. Trasa biegu wiedzie przez dolinę rzeki Soca, mieniącą się szmaragdowymi odcieniami wody, która w połączeniu z otaczającymi ją górami, robi naprawdę duże wrażenie.

Po drodze napotkamy na wodospady, zielone doliny i wąwozy, by następnie wzbić się ku szczytom Alp Julijskich. Prawdziwą gratką jest widokowy odcinek po grani, na wysokości około 2 000 metrów, ze zjawiskowym widokiem na całe Alpy Julijskie i Triglavski Park Narodowy.

Sam udział w biegu to nie wszystko! Wykorzystamy ten czas na dodatkowe aktywności i czerpanie garściami z dobrodziejstw natury tego regionu.

Zatopimy się w pięknie szmaragdowych jezior, usytuowanych w towarzystwie majestatycznych szczytów. Wybierzemy się na zachód słońca na widokowej przełęczy Vrsic. Przejedziemy rowerami dolinę Vrata, by odwiedzić wysoki na 52 metry wodospad Pericnik

Będzie też czas na trekking po okolicznych szczytach w ramach rozchodzenia górskich kilometrów, pokonanych podczas udziału w biegu Julian Alps Trail Run.

Po dniach pełnych wrażeń odpoczniemy w 4-gwiazdokowym hotelu z dostępnem do basenu i sauny. Naszą bazą wypadową będzie urocza miejscowość Kranjska Gora, słynąca z pięknych jezior, w których odbijają się górskie szczyty Alp Julijskich. 

Chcesz zabrać na wyprawę najbliższych, którzy nie biegają?

Żaden problem – osoby towarzyszące wezmą udział we wszystkich planowanych atrakcjach, a kiedy Ty będziesz walczyć z górską trasą, Twoi najbliżsi będą ci kibicować.

SAM UDZIAŁ W BIEGU TO NIE WSZYSTKO

ZOBACZ DODATKOWE MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZIMY


Jezioro Zelenci - szmaragdowa perła Słowenii

Znajduje się w jednym z najpiękniejszych słoweńskich rezerwatów przyrody o nazwie Zelenci Nature Reserve. Jezioro ma tylko dwa metry głębokości i, co ciekawe, nigdy nie zamarza w zimie. Rezerwat wziął swoją nazwę od koloru wód jeziora. Można je podziwiać z drewnianej kładki lub wieży widokowej. Wyjątkowo "instagramowe" miejsce. Na obszarze rezerwatu znajdziemy przepiękną florę i faunę - żyje tam kilka zagrożonych gatunków z Czerwonej Listy Zagrożonych Gatunków Zwierząt Słowenii.


Przełęcz Vrsic - zachód słońca z piękną panoramą

Jedna z najwyżej położonych, przejezdnych w obie strony, przełęczy w słoweńskich Alpach Julijskich. W najwyższym punkcie osiąga wysokość 1611 m n.p.m, dzieli dolinę Kranskiej Gory od miejscowości Trenta i doliny rzeki Soczy. Przełęcz ma aż pięćdziesiąt 180-stopniowych zakrętów! Podejdziemy na wzgórze, z którego będziemy podziwiać zachód słońca i niezwykłą panoramę na Triglavski Park Narodowy.


Wodospad Pericnik - 52 metry zachwytu

Pericnik to jeden z najładniejszych polodowcowych słoweńskich wodospadów. Jego wyjątkowość polega na tym, że można go obejść dookoła. Składa się z dwóch wodospadów – Górny Pericnik ma 16 metrów wysokości a Dolny Pericnik ma 52 metry wysokości.


Dolina Vrata - majestat, który budzi szacunek

Dolina Vrata - wysoka na 1000 m i szeroka na 3000 m dolina na każdym robi ogromne wrażenie. W tym miejscu człowiek czuje się naprawdę mały. Przejedziemy ją na rowerach niemal w całości, odwiedzając przy tym najbardziej charakterystyczne punkty doliny Vrata: wodospad Peričnik, Aljazev, zobaczymy majestatyczny Triglav (2864 m n.m.) - najwyższy szczyt Apl Julijskich. To właśnie on znajduje się na słoweńskiej fladze państwowej. Zatrzymamy się też przy rzece Triglavskia Bistrica, której szmaragdowy kolor zachwyca we wszystkich swych odcieniach.

PLAN WYPRAWY NA BIEG JULIAN ALPS TRAIL RUN

DLACZEGO WARTO JECHAC RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY NA BIEG JULIAN ALPS TRAIL RUN

870 EUR

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 250 EUR

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

Cennik za udział w biegu (ceny aktualne do 30.05):
10 km – 40 €
15 km – 44 €
30 km – 50 €
60 km – 75 €
100 km – 120 € 
170 km – 170 €

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Pięć rzeczy, które powinieneś zobaczyć w Alpach Julijskich

Słowenia wciąż wydaje się krajem traktowanym po macoszemu przez polskich turystów. Niesłusznie, bo to przepiękny kraj z naprawdę magicznym rejonem – Alpami Julijskimi.

To majestatyczne i tajemnicze pasmo górskie. Będąc już w Alpach Julijskich grzechem byłoby ich nie zwiedzić i poznać bliżej. Oto pięć miejsc, które powinieneś zobaczyć wybierając się do tego rejonu.

LIDER WYPRAWY NA BIEG JULIAN APLS TRAIL RUN

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

IGA KOWALSKA

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z WYPRAWY

Marzy Ci się wyprawa do Słowenii, ale obawiasz się, że możesz nie pojechać ze względu na niespodziewane okoliczności?

Ubezpiecz się od kosztów rezygnacji z imprezy – w tym od COVID-19. 

Więcej informacji u Lidera Wyprawy.

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA NA BIEGU JULIAN ALPS TRAIL RUN W SŁOWENII

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę biegową

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.