fbpx

JASKINIOWA PRZYGODA

Zwiedzanie jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

TERMINY

21-23.04.2023 - brak miejsc
26-28.05.2023

Wejdź w głębiny ziemskiej historii i poznaj Jurę Krakowsko-Częstochowską z perspektywy, którą znają tylko nieliczni

Eksploracja jaskiń to aktywność, którą trudno wykonywać na własną rękę. Aby się do nich dostać potrzeba pozwoleń, sprzętu i wiedzy – my zapewnimy Ci to wszystko podczas jednego weekendu!

IMG_20211017_102729_Easy-Resize.com
20211016_180225_Easy-Resize.com

Zasmakujesz wyjątkowej aktywności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Michał – grotołaz z dwudziestoletnim stażem, pasjonat ratownictwa wysokościowego i jaskiniowego. Uczestnik wypraw jaskiniowych do Hiszpanii i Czarnogóry. 

Marcin– od 18 lat wspinacz i grotołaz, autor i współautor dróg wspinaczkowych w skałach Jury i Tatrach. 

Aleksander – Członek Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, ratownik WOPR, od kilku lat funkcjonariusz PSP,  instruktor ratownictwa wysokościowego KSRG.

 

W ramach poznawania podstaw speleologii nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po jaskiniach, zapoznamy ze sprzętem i autoasekuracją, a przede wszystkim zasmakujesz emocji w wyjątkowym towarzystwie Łowców Przygód.

Jaskinie to ostatni nieodkryty ląd przez człowiekaZ nami poznasz tajemnice podziemnych korytarzy: będziemy się czołgać, przeciskać, wspinać, a wszystko po to, by odkryć piękne komnaty skalne i zgłębić ich historię. 

WhatsApp Image 2021-04-22 at 17.40.46 (1)_Easy-Resize.com
IMG_20211017_105540_Easy-Resize.com

Przez dwa dni będziesz mógł spędzić aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki linowej oraz wiedzy speleologicznej. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w skałach – wszystkiego cię nauczymy. 

Podczas wyprawy odwiedzimy jaskinie znajdujące się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 

W zależności od ich dostępności i panujących warunków, wybieramy spośród jaskiń: Koralowa, Olsztyńska, Wszystkich Świętych, Urwista, Pod Sokolą Górą.

Naszą bazą wypadową będzie klimatyczne Sokole Ranczo położone wśród malowniczych skałek Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Zdobędziesz nowe umiejętności

Eksploracja jaskiń to przygoda, którą ciężko próbować na własną rękę. Z nami jednak zasmakujesz tego sportu w jeden weekend! Nasi czujni, profesjonalni instruktorzy przeprowadzą Cię przez szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, a pod ziemią będą dbali o Twoje bezpieczeństwo przez cały czas.

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Chłoń klimat magicznej Jury

Sokole Góry to znane amatorom jurajskich wędrówek skupisko wzniesień, znajdujące się nieopodal podczęstochowskiego Olsztyna. Lesiste masywy z urokliwymi wapiennymi skałkami oraz licznymi osobliwościami przyrodniczymi, stanowią jeden z największych rezerwatów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Przez obszar Sokolich Gór przebiega Szlak Orlich Gniazd, a także kilka innych tras.

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Odkryj to, co nieodkryte

Nie na darmo mówi się, że jaskinie to ostatni nieodkryty przez człowieka ląd. W wyjątkowym gronie Łowców Przygód zasmakujesz emocji połączonych z dreszczykiem eksploracji. Poczujesz się niczym Indiana Jones albo Lara Croft.

PLAN WYPRAWY

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI

CENA JASKINIOWEJ PRZYGODY

1 190 PLN

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 300 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Eksploracja jaskiń na Jurze – podziemny świat na wyciągnięcie ręki

O tym, dlaczego warto zostać grotołazem, dlaczego eksploracja jaskiń na Jurze to idealny początek przygody i jakie piękno kryje w sobie ciemność, wilgoć i brud powiedział nam instruktor Michał Konarski.

POSŁUCHAJ ROZMOWY
Z INSTRUKTOREM

LIDER WYPRAWY

eksploracja jaskiń

MACIEJ TURCHAN

Współzałożyciel Sport Adventure. Do jaskiń zszedł, aby pokonać klaustrofobię i tak mu się spodobało, że chce pomagać innym w przełamywaniu swoich lęków. 

Zimą zapalony narciarz, latem zwiedza świat biegając lub jeżdżąc na motocyklu. Sportowy pasjonat uzależniony od odkrywania świata. Posiada 8-letnie doświadczenie w organizacji eventów.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem 

Tel. 530454414

Katarzyna Zych

Pasjonatka sportów, instruktorka biegów OCR, trenerka zajęć ogólnorozwojowych i człowiek (z) Gór. Mocno stąpa po ziemi. W wolnych chwilach lubi bujać w obłokach, szczególnie w górskiej przestrzeni. Biega (do gustu przypadły jej przede wszystkim biegi ultra, bo jak mówi „czemu to, co dobre, ma się szybko kończyć?”), jeździ na nartach, chodzi na skiturach. 

Energią i optymizmem mogłaby obdarować całą wioskę w dorzeczu Amazonki. Nie zamyka się na nieznane, chcąc bezustannie smakować życia, poprzez nowe, ciekawe miejsca i doznania.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 694125833

OPINIE O WYPRAWIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,6
9.6/10

Chcesz odkryć piękno jaskiń Jury?

Zapisz się na wyprawę

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą