fbpx

JASKINIOWA PRZYGODA

Zwiedzanie jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

TERMINY

23-25.06.2023 - brak miejsc

Wejdź w głębiny ziemskiej historii i poznaj Jurę Krakowsko-Częstochowską z perspektywy, którą znają tylko nieliczni

Eksploracja jaskiń to aktywność, którą trudno wykonywać na własną rękę. Aby się do nich dostać potrzeba pozwoleń, sprzętu i wiedzy – my zapewnimy Ci to wszystko podczas jednego weekendu!

IMG_20211017_102729_Easy-Resize.com
20211016_180225_Easy-Resize.com

Zasmakujesz wyjątkowej aktywności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Michał – grotołaz z dwudziestoletnim stażem, pasjonat ratownictwa wysokościowego i jaskiniowego. Uczestnik wypraw jaskiniowych do Hiszpanii i Czarnogóry. 

Marcin– od 18 lat wspinacz i grotołaz, autor i współautor dróg wspinaczkowych w skałach Jury i Tatrach. 

Aleksander – Członek Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, ratownik WOPR, od kilku lat funkcjonariusz PSP,  instruktor ratownictwa wysokościowego KSRG.

W ramach poznawania podstaw speleologii nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po jaskiniach, zapoznamy ze sprzętem i autoasekuracją, a przede wszystkim zasmakujesz emocji w wyjątkowym towarzystwie Łowców Przygód.

Jaskinie to ostatni nieodkryty ląd przez człowiekaZ nami poznasz tajemnice podziemnych korytarzy: będziemy się czołgać, przeciskać, wspinać, a wszystko po to, by odkryć piękne komnaty skalne i zgłębić ich historię. 

WhatsApp Image 2021-04-22 at 17.40.46 (1)_Easy-Resize.com
IMG_20211017_105540_Easy-Resize.com

Przez dwa dni będziesz mógł spędzić aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki linowej oraz wiedzy speleologicznej. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w skałach – wszystkiego cię nauczymy. 

Podczas wyprawy odwiedzimy jaskinie znajdujące się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 

W zależności od ich dostępności i panujących warunków, wybieramy spośród jaskiń: Koralowa, Olsztyńska, Wszystkich Świętych, Urwista, Pod Sokolą Górą.

Naszą bazą wypadową będzie klimatyczne Sokole Ranczo położone wśród malowniczych skałek Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Zdobędziesz nowe umiejętności

Eksploracja jaskiń to przygoda, którą ciężko próbować na własną rękę. Z nami jednak zasmakujesz tego sportu w jeden weekend! Nasi czujni, profesjonalni instruktorzy przeprowadzą Cię przez szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, a pod ziemią będą dbali o Twoje bezpieczeństwo przez cały czas.

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Chłoń klimat magicznej Jury

Sokole Góry to znane amatorom jurajskich wędrówek skupisko wzniesień, znajdujące się nieopodal podczęstochowskiego Olsztyna. Lesiste masywy z urokliwymi wapiennymi skałkami oraz licznymi osobliwościami przyrodniczymi, stanowią jeden z największych rezerwatów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Przez obszar Sokolich Gór przebiega Szlak Orlich Gniazd, a także kilka innych tras.

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Odkryj to, co nieodkryte

Nie na darmo mówi się, że jaskinie to ostatni nieodkryty przez człowieka ląd. W wyjątkowym gronie Łowców Przygód zasmakujesz emocji połączonych z dreszczykiem eksploracji. Poczujesz się niczym Indiana Jones albo Lara Croft.

PLAN WYPRAWY

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI

CENA JASKINIOWEJ PRZYGODY

TERMIN

26-28.05.2023

1 190,00 zł
TERMIN

23-25.06.2023

1 250,00 zł

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 300 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Eksploracja jaskiń na Jurze – podziemny świat na wyciągnięcie ręki

O tym, dlaczego warto zostać grotołazem, dlaczego eksploracja jaskiń na Jurze to idealny początek przygody i jakie piękno kryje w sobie ciemność, wilgoć i brud powiedział nam instruktor Michał Konarski.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Wystarczy mieć otwartą głowę na przygody i chęć spróbowania czegoś nowego. Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wyprawa nie jest wymagająca pod względem fizycznym.

Jak wygląda zwiedzanie jaskiń?

Do odkrywania jaskiń podchodzimy metodycznie. Najpierw odwiedzamy przestrzenne jaskinie, by w miarę upływu kolejnych godzin przemieszczać się tam, gdzie jest głębiej i ciaśniej. Nie masz obowiązku wejścia w każdą szczelinę. Część z nich jest tylko dla chętnych. Podczas weekendu nauczysz się również wspięcia i zjazdu na linie, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Podczas pobytu w jaskiniach towarzyszyć Ci będą jaskiniowi przewodnicy, którzy będą dbać o Twój komfort i bezpieczeństwo

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Wszystko jest po naszej stronie. Na czas szkolenia otrzymacie cały niezbędny sprzęt do eksploracji jaskiń. Dobierzemy uprząż, przyrządy zjazdowe i podejściowe.  

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w 4-osobowych domkach na terenie klimatycznego ośrodka agroturystycznego, około 15 min jazdy od jaskiń. Miejsce wyposażone jest w ogólnodostępna kuchnię, gdzie swobodnie można przygotować śniadanie, a wieczorem zjemy pyszny domowy obiad przygotowany przez gospodarzy.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Podczas wyprawy będzie dbał o sprawne przeprowadzenie całego programu.

Kadra instruktorska zależy od liczebności grupy, jest to 1 instruktor na 4 osoby. Współpracujemy z uznanymi osobami w świecie eksploracji jaskiń i ratownictwa jaskiniowego. 

Od jakiego wieku można wziąć udział w wyprawie?

Wyprawa jest przeznaczona dla osób od 15 roku życia. Górnego limitu wieku nie ma. 

Czy trzeba być szczupłym, aby wziąć udział w wyprawie?

Nie, gabaryty nie przeszkadzają w możliwości wzięcia udziału w wyprawie. W trakcie jej trwania mogę jedynie ograniczyć możliwość wejścia do każdego przesmyku, ale ... zawsze warto spróbować. 

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

POSŁUCHAJ ROZMOWY
Z INSTRUKTOREM

LIDER WYPRAWY

Katarzyna Zych

Pasjonatka sportów, instruktorka biegów OCR, trenerka zajęć ogólnorozwojowych i człowiek (z) Gór. Mocno stąpa po ziemi. W wolnych chwilach lubi bujać w obłokach, szczególnie w górskiej przestrzeni. Biega (do gustu przypadły jej przede wszystkim biegi ultra, bo jak mówi „czemu to, co dobre, ma się szybko kończyć?”), jeździ na nartach, chodzi na skiturach. 

Energią i optymizmem mogłaby obdarować całą wioskę w dorzeczu Amazonki. Nie zamyka się na nieznane, chcąc bezustannie smakować życia, poprzez nowe, ciekawe miejsca i doznania.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 694125833

MARTA FUKSIEWICZ

Zaczęła swoją przygodę ze Sport Adventure właśnie od Jaskiniowej wyprawy, która zaowocowała Nasza wspólną współpracą. Idea żywiołów przyświeca jej na co dzień, ponieważ lata w powietrzu na spadochronie, nurkuje w wodzie i poznaje ziemię w czasie dalekich podróży lub wysoko w górach. Nic z tego nie byłoby możliwe, gdyby nie Jej wewnętrzny ogień w sercu, którym chętnie dzieli się z innymi. 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

OPINIE O WYPRAWIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,6
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 68 opinii
Marta Płóciennik
Marta Płóciennik
Bardzo dobrze zorganizowana jaskiniowa przygoda z przesympatyczną liderką Kasią. Dzięki wam dotarłam do miejsc, których sama nigdy nie byłabym w stanie zobaczyć. Gorąco polecam 🙂
Przemysław Perek
Przemysław Perek
Wszystko super, perfekcja przez duże ,,P". Extra ekipa, czuliśmy się jakbyśmy znali się od dawna💪👍. Byłem na Weekendzie Strzeleckim i jadę już na następny. Doświadczeni instruktorzy, wszystko odbywało się pod bacznym okiem ekspertów. Bezpiecznie, chociaż łatwo nie było, czapki z głów za przygotowanie. Polecam, jeśli wszystkie wyprawy takie są to tylko wybrać termin, kierunek i pakować się w drogę 😁
Jacek Sklepowicz
Jacek Sklepowicz
Byłem na wielu wyprawach (Islandia, Gruzja, różne wyprawy krajowe itd) organizowanych przez tę firmę i mogę gorąco polecić! Fantastyczni ludzie, pasjonaci w tym co robią. Eventy domknięte od A do Z. Atrakcyjny, i kompletny program wyprawy. Duża dbałość o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wyprawy. Jeszcze raz - gorąco polecam, w Polsce nie znajdziecie lepszych!
GRACJANA OGORZELSKA
GRACJANA OGORZELSKA
Z całego serca polecam firmę i instruktorów. Będąc na wyprawie czułam się zaopiekowana. Wspaniałe podejście, stoicki spokój i świetny humor sprawia, że nie czuje się strachu, presji. To tu odkryłam swoje granice, o których nie miałam pojęcia i udało mi się je pokonać. Chętnie wybiorę się z Wami ponownie.
Gosia Matuszewska
Gosia Matuszewska
Znak Q! Wyprawa na medal! Polecam każdej, trochę przebojowej dziewczynie! /Kobiecie 🙂 Baterie naładowane na maxa!
Andrzej Jakobczak
Andrzej Jakobczak
Super imprezy na 102 i jeszcze 2. Będę pamiętał przeżycia długo, długo i jeszcze długo
Piotr Morawski
Piotr Morawski
Miałem przyjemność uczestniczyć z Łowcami Przygód w wyprawie do Maroka. Niezapomniane chwile , przepiękny kraj który polecam odwiedzić. A ze Sport Adventure gwarantuje ze zasmakujecie ten przepiękny i ciekawy kraj z każdej strony. Wszystko było zorganizwane perfekcyjnie. Śmiało polecam i napewno nie raz rusze w świat ze Sport Adventure!
Teresa Selecka
Teresa Selecka
Polecam wybrać się na wyprawę jaskiniową ze Sport Adventure 🙂 Niesamowite emocje, fascynujące zakamarki, które dla zwykłego zjadacza chleba są niedostępne. Wszystko to w towarzystwie wykwalifikowanej kadry instruktorów i ratowników oraz pod czujnym okiem sympatycznego Lidera Maćka. Integracja w kameralnej grupie, co jest dużym plusem. Wszelkie wymagane informacje były przesyłane na bieżąco, tak aby jak najlepiej przygotować się na wyjazd 🙂 Organizacja godna polecenia👍
Łukasz Krzemiński
Łukasz Krzemiński
Jaskiniowa przygoda ze Sport Adventure to przede wszystkim dobra zabawa, sporo adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Do tego świetni ludzie, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo zapewnione przez doświadczonych specjalistów. Polecam każdemu!!!

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Zapisz się na listę rezerwowych

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my damy Ci znać jeśli tylko zwolni się miejsce

  Wybierz termin (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.