fbpx

JASKINIOWA PRZYGODA

Zwiedzanie jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

TERMIN

22-24.09.2023

Wejdź w głębiny ziemskiej historii i poznaj Jurę Krakowsko-Częstochowską z perspektywy, którą znają tylko nieliczni

Eksploracja jaskiń to aktywność, którą trudno wykonywać na własną rękę. Aby się do nich dostać potrzeba pozwoleń, sprzętu i wiedzy – my zapewnimy Ci to wszystko podczas jednego weekendu!

IMG_20211017_102729_Easy-Resize.com
20211016_180225_Easy-Resize.com

Zasmakujesz wyjątkowej aktywności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Michał – grotołaz z dwudziestoletnim stażem, pasjonat ratownictwa wysokościowego i jaskiniowego. Uczestnik wypraw jaskiniowych do Hiszpanii i Czarnogóry. 

Marcin– od 18 lat wspinacz i grotołaz, autor i współautor dróg wspinaczkowych w skałach Jury i Tatrach. 

Aleksander – Członek Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, ratownik WOPR, od kilku lat funkcjonariusz PSP,  instruktor ratownictwa wysokościowego KSRG.

W ramach poznawania podstaw speleologii nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po jaskiniach, zapoznamy ze sprzętem i autoasekuracją, a przede wszystkim zasmakujesz emocji w wyjątkowym towarzystwie Łowców Przygód.

Jaskinie to ostatni nieodkryty ląd przez człowiekaZ nami poznasz tajemnice podziemnych korytarzy: będziemy się czołgać, przeciskać, wspinać, a wszystko po to, by odkryć piękne komnaty skalne i zgłębić ich historię. 

WhatsApp Image 2021-04-22 at 17.40.46 (1)_Easy-Resize.com
IMG_20211017_105540_Easy-Resize.com

Przez dwa dni będziesz mógł spędzić aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki linowej oraz wiedzy speleologicznej. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w skałach – wszystkiego cię nauczymy. 

Podczas wyprawy odwiedzimy jaskinie znajdujące się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 

W zależności od ich dostępności i panujących warunków, wybieramy spośród jaskiń: Koralowa, Olsztyńska, Wszystkich Świętych, Urwista, Pod Sokolą Górą.

Naszą bazą wypadową będzie klimatyczne Sokole Ranczo położone wśród malowniczych skałek Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Zdobędziesz nowe umiejętności

Eksploracja jaskiń to przygoda, którą ciężko próbować na własną rękę. Z nami jednak zasmakujesz tego sportu w jeden weekend! Nasi czujni, profesjonalni instruktorzy przeprowadzą Cię przez szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, a pod ziemią będą dbali o Twoje bezpieczeństwo przez cały czas.

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Chłoń klimat magicznej Jury

Sokole Góry to znane amatorom jurajskich wędrówek skupisko wzniesień, znajdujące się nieopodal podczęstochowskiego Olsztyna. Lesiste masywy z urokliwymi wapiennymi skałkami oraz licznymi osobliwościami przyrodniczymi, stanowią jeden z największych rezerwatów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Przez obszar Sokolich Gór przebiega Szlak Orlich Gniazd, a także kilka innych tras.

zwiedzanie jaskiń na Jurze


Odkryj to, co nieodkryte

Nie na darmo mówi się, że jaskinie to ostatni nieodkryty przez człowieka ląd. W wyjątkowym gronie Łowców Przygód zasmakujesz emocji połączonych z dreszczykiem eksploracji. Poczujesz się niczym Indiana Jones albo Lara Croft.

CZY TO DLA CIEBIE?

Eksploracja jaskiń to jedna z aktywności, którą bardzo ciężko robić samemu. Nie tylko z uwagi na trudną dostępność miejsc, które odwiedzamy, ale również z uwagi na sprzęt, którym posługujemy się podczas wyprawy. 

PLAN WYPRAWY

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI

CENA JASKINIOWEJ PRZYGODY

TERMIN

22-24.09.2023

1 250,00 zł

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 400 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Eksploracja jaskiń na Jurze – podziemny świat na wyciągnięcie ręki

O tym, dlaczego warto zostać grotołazem, dlaczego eksploracja jaskiń na Jurze to idealny początek przygody i jakie piękno kryje w sobie ciemność, wilgoć i brud powiedział nam instruktor Michał Konarski.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Wystarczy mieć otwartą głowę na przygody i chęć spróbowania czegoś nowego. Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wyprawa nie jest wymagająca pod względem fizycznym.

Jak wygląda zwiedzanie jaskiń?

Do odkrywania jaskiń podchodzimy metodycznie. Najpierw odwiedzamy przestrzenne jaskinie, by w miarę upływu kolejnych godzin przemieszczać się tam, gdzie jest głębiej i ciaśniej. Nie masz obowiązku wejścia w każdą szczelinę. Część z nich jest tylko dla chętnych. Podczas weekendu nauczysz się również wspięcia i zjazdu na linie, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Podczas pobytu w jaskiniach towarzyszyć Ci będą jaskiniowi przewodnicy, którzy będą dbać o Twój komfort i bezpieczeństwo

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Wszystko jest po naszej stronie. Na czas szkolenia otrzymacie cały niezbędny sprzęt do eksploracji jaskiń. Dobierzemy uprząż, przyrządy zjazdowe i podejściowe.  

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w 4-osobowych domkach na terenie klimatycznego ośrodka agroturystycznego, około 15 min jazdy od jaskiń. Miejsce wyposażone jest w ogólnodostępna kuchnię, gdzie swobodnie można przygotować śniadanie, a wieczorem zjemy pyszny domowy obiad przygotowany przez gospodarzy.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Podczas wyprawy będzie dbał o sprawne przeprowadzenie całego programu.

Kadra instruktorska zależy od liczebności grupy, jest to 1 instruktor na 4 osoby. Współpracujemy z uznanymi osobami w świecie eksploracji jaskiń i ratownictwa jaskiniowego. 

Od jakiego wieku można wziąć udział w wyprawie?

Wyprawa jest przeznaczona dla osób od 15 roku życia. Górnego limitu wieku nie ma. 

Czy trzeba być szczupłym, aby wziąć udział w wyprawie?

Nie, gabaryty nie przeszkadzają w możliwości wzięcia udziału w wyprawie. W trakcie jej trwania mogę jedynie ograniczyć możliwość wejścia do każdego przesmyku, ale … zawsze warto spróbować. 

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

POSŁUCHAJ ROZMOWY
Z INSTRUKTOREM

LIDER WYPRAWY

KAMILA TYRANKIEWICZ

Zawodowo dziennikarz, reporter i reżyser telewizyjny. Nie rzadko spędza wiele godzin i dni w trasie z ekipami filmowymi, a w hotelach więcej czasu niż w ukochanym domu na warszawskich Kabatach. Prywatnie hotele zamienia na namiot, a duże miasta na odludne zakątki świata. Uwielbia dziką i intensywną przyrodę, surowe góry i oceany. Zakochana w chmurach i przestrzeni, doświadczony pilot szybowcowy. Nieuleczalnie uzależniona od sportu: narciarstwa, biegów ultra, mtb i fitness freestyle. Lubi taki świat pokazywać innym.

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

OPINIE O WYPRAWIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,6
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 89 opinii
Tomasz Nazaruk
Tomasz Nazaruk
Profesjonalna organizacja, świetna atmosfera zdeterminowanych uczestników.
Krzysztof Pikiewicz
Krzysztof Pikiewicz
Wyprawa na Everest Base Camp Fajni ludzie i przyjacielska atmosfera. Jedyny minus to zbyt duza grupa
Sara Szafranek
Sara Szafranek
Wyprawa do Everest Base Camp w Himalajach na pewno zostanie w mojej pamięci na długo! Polecam firmę Sport Adventure - wszystko było dopięte na ostatni guzik!
G. S.
G. S.
Strzelecki Weekend (SEP 2023) was a superb experience, waiting for more 🙂 I definitely recommend Sport Adventure!
Ewa Mariańska
Ewa Mariańska
Super
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂Chcesz przeżyć jaskiniową przygodę?

Zapisz się już dziś!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą​

22-24.09.2023

____________________________

Cena:
1250 PLN

____________________________
Lider wyprawy: Kamila
nowy termin

Wyjazd grupowy

______________________________

zorganizujemy wyprawę dla Twojej grupy w innym terminie

____________________________

Zapraszamy do kontaktu