fbpx

JASKINIOWA PRZYGODA

Zwiedzanie jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

TERMIN

01-03.07.2022

LICZBA MIEJSC

Max. 12 osób

11
zapisanych

Wejdź w głębiny ziemskiej historii i poznaj Jurę Krakowsko-Częstochowską z perspektywy, którą znają tylko nieliczniEksploracja jaskiń to aktywność, którą trudno wykonywać na własną rękę. Aby się do nich dostać potrzeba pozwoleń, sprzętu i wiedzy – my zapewnimy Ci to wszystko podczas jednego weekendu!

Zasmakujesz wyjątkowej aktywności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy przeprowadzą Cię przez zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz będą dbali o Twoje bezpieczeństwo.

W ramach poznawania podstaw speleologii nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po jaskiniach, zapoznamy ze sprzętem i autoasekuracją, a przede wszystkim zasmakujesz emocji w wyjątkowym towarzystwie Łowców Przygód.

Jaskinie to ostatni nieodkryty ląd przez człowiekaZ nami poznasz tajemnice podziemnych korytarzy: będziemy się czołgać, przeciskać, wspinać, a wszystko po to, by odkryć piękne komnaty skalne i zgłębić ich historię. 

Przez dwa dni będziesz mógł spędzić aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki linowej oraz wiedzy speleologicznej. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w skałach – wszystkiego cię nauczymy. 

Podczas wyprawy odwiedzimy jaskinie znajdujące się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W zależności od ich dostępności i panujących warunków, wybieramy spośród jaskiń: Koralowa, Olsztyńska, Wszystkich Świętych, Urwista, Pod Sokolą Górą

Po dniach pełnych wrażeń odpoczniemy w klimatycznym miejscu  „Dwór Małgorzaty”. To miejsce malowniczo wkomponowane w plener przepięknie położonych stawów i ogrodu oraz kanału rzeki Wiercica. 

PLAN WYPRAWY ZWIEDZANIA JASKIŃ NA JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

2022

DZIEŃ I

DZIEŃ I

•  przyjazd do miejsca noclegowego : 17:00-21:00
• spotkanie powitalne i omówienie planu weekendowego

DZIEŃ II

DZIEŃ II

• zajęcia teoretyczno-praktyczne: posługiwanie się sprzętem wspinaczkowym oraz poruszanie się po linie (podchodzenie tzw. „małpowanie” oraz zjazdy). Są to elementy nieodłączne, by w dalszej części planu móc eksplorować zaplanowane jaskinie. Zajęcia wykonujemy na skałach, pod okiem instruktorów. Każdy z uczestników musi zaliczyć kilka podejść na linie oraz samodzielnie zjechać ze skały na dół.
• przerwa na lunch
• przejście do pierwszej z jaskini i zajęcia praktyczne. Uczymy się poruszania w jaskiniowych korytarzach, odpowiedniego układania ciała, rąk i głowy w miejscach, w których korytarze są ciasne.
• powrót do miejsca noclegowego
• kolacja w formie grilla

DZIEŃ III

DZIEŃ III

• zajęcia w jaskiniach: wykorzystujemy wiedzą teoretyczną i praktyczną z dnia wcześniejszego. Każdy z uczestników wykonuje samodzielny zjazd do jaskini, zwiedzanie oraz wyjście po linie. Wykonanie zadanie w postaci przejścia zacisku (zwężenia się korytarza) w jednej z jaskiń
• przerwą na lunch
• rozdanie trofeów i powrót do bazy noclegowej
• zakończenie imprezy: 18:00

CO ZAPEWNIAMY?

CENA WYPRAWY ZE ZWIEDZANIEM JASKIŃ NA JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

1000 PLN

cena za osobę

1900 PLN

pakiet dla dwóch osób

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 300 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Eksploracja jaskiń na Jurze – podziemny świat na wyciągnięcie ręki

Jura Krakowsko-Częstochowska to nie tylko idealne miejsce do wspinaczki, czy długich i malowniczych wycieczek rowerowych. Pod ziemią kryje się zupełnie inny świat, który zobaczy niewielu ludzi – świat jaskiń.

O tym, dlaczego warto zostać grotołazem, dlaczego eksploracja jaskiń na Jurze to idealny początek przygody i jakie piękno kryje w sobie ciemność, wilgoć i brud powiedział nam instruktor Michał Konarski.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z INSTRUKTOREM

LIDER WYPRAWY

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

Katarzyna Zych

Tel. 694125833

OPINIE O WYPRAWIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,6
9.6/10

Chcesz odkryć piękno jaskiń Jury?

Zapisz się na wyprawę

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz pakiet (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Imię i nazwisko drugiej osoby (wymagane w przypadku wyboru PAKIETU DLA DWÓCH OSÓB)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu, Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.