fbpx

JASKINIOWA PRZYGODA JURA

TERMIN

11-13.06.2021

LICZBA MIEJSC

Max. 15 osób

14
zapisanych

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Wejdź w głębiny ziemskiej historii i poznaj Jurę Krakowsko-Częstochowską z perspektywy, którą znają tylko nieliczni. Eksploracja jaskiń to aktywność, którą trudno wykonywać na własną rękę. Aby się do nich dostać potrzeba pozwoleń, sprzętu i umiejętności – my zapewnimy Ci to wszystko podczas jednego weekendu!

Zasmakujesz wyjątkowego sportu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy przeprowadzą Cię przez zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz będą dbali o Twoje bezpieczeństwo.

W ramach poznawania podstaw speleologii nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po jaskiniach, zapoznamy ze sprzętem i autoasekuracją, a przede wszystkim zasmakujesz emocji w wyjątkowym towarzystwie Łowców Przygód. Jeśli interesują Cię sporty wspinaczkowe, ale w jeszcze bardziej nietypowym wydaniu – ta impreza dla Ciebie!

Przez dwa dni będziesz mógł spędzić aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki linowej oraz wiedzy speleologicznej. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w skałach – wszystkiego cię nauczymy.

Naszą bazą będzie klimatyczne Sokole Ranczo położone wśród skał Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Śpimy w 4-osobowych domkach usytuowanych w sąsiedztwie lasu. Miejsce to jest idealne na odpoczynek po szkoleniu, ale gdyby emocji było mało, zapraszamy na tor przeszkodowy OCR Village, gdzie pod okiem trenera mogą podjąć wyzwanie zarówno dorośli jak i dzieci.

W sobotę porozmawiamy o wrażeniach przy wieczornym grillu.

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ I

DZIEŃ I

•  przyjazd na miejsce do Sokolego Rancza: 17:00-21:00
• spotkanie powitalne i omówienie planu weekendowego

DZIEŃ II

DZIEŃ II

• zajęcia teoretyczno-praktyczne: posługiwanie się sprzętem wspinaczkowym oraz poruszanie się po linie (podchodzenie tzw. „małpowanie” oraz zjazdy). Są to elementy nieodłączne, by w dalszej części planu móc eksplorować zaplanowane jaskinie. Zajęcia wykonujemy na skałach, pod okiem instruktorów. Każdy z uczestników musi zaliczyć kilka podejść na linie oraz samodzielnie zjechać ze skały na dół.
• przerwa na lunch
• przejście do pierwszej z jaskini i zajęcia praktyczne. Uczymy się poruszania w jaskiniowych korytarzach, odpowiedniego układania ciała, rąk i głowy w miejscach, w których korytarze są ciasne.
• powrót na ranczo, możliwość skorzystania z toru OCR Village
• kolacja w formie grilla

DZIEŃ III

DZIEŃ III

• zajęcia w jaskiniach: wykorzystujemy wiedzą teoretyczną i praktyczną z dnia wcześniejszego. Każdy z uczestników wykonuje samodzielny zjazd do jaskini, zwiedzanie oraz wyjście po linie. Wykonanie zadanie w postaci przejścia zacisku (zwężenia się korytarza) w jednej z jaskiń
• przerwą na lunch
• rozdanie trofeów i powrót na camping
• zakończenie imprezy: 18:00

CO ZAPEWNIAMY?

CENA WYPRAWY

1000 PLN
wysokość zaliczki: 400 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

ZOBACZ RELACJĘ Z WYPADU WSPINACZKOWEGO NA JURĘ

PRZED WYPRAWĄ

Przed przystąpieniem do wyprawy każdy uczestnik musi zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który będzie sprawdzany na miejscu. 

Wygodne obuwie sportowe – pełne
Buty do biegania w terenie (opcjonalnie)
Zestaw ortalionowy – przyda się w jaskiniach po deszczu
3 komplety wygodnych ubrań (mogą się ubrudzić/zniszczyć)
Worki wodoodporne (mogą być worki foliowe – do zabezpieczenia rzeczy w jaskini)
Własny prowiant do przygotowania śniadań oraz lunchu (2 razy)
Okulary przeciwsłoneczne
Latarka typu czołówka i zapasowe baterie
Preparat na owady
Okulary przeciwsłoneczne
 Krem z filtrem UV

ZADBAJ O ODPOWIEDNIE WYPOSAŻENIE

Specjalnie pod Jaskiniową Przygodę wybraliśmy produkty z naszego sklepu, które idealnie sprawdzą się na tej wymagającej wyprawie.

 

TROFEA SEZONU 2021

Za udział w wyprawie otrzymasz wyjątkowy medal, który będzie potwierdzeniem ukończenia przygody. 

Jeśli to Twoja pierwsza wyprawa, wręczymy Ci specjalny paracord do którego możesz przypiąć symbole żywiołów. Po ukończeniu Jaskiniowej Przygody na Jurze otrzymasz symbol Ziemi. 

Symbole kolejnych żywiołów zdobędziesz biorąc udział w innych wyprawach Sport Adventure w sezonie 2021. 

Jeśli zbierzesz wszystkie symbole, dołączysz do elitarnego grona Pogromców Żywiołów Sport Adventure, wstępując tym samym do grona naszych Ambasadorów. 

LIDER WYPRAWY

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

Agata Supeł

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA WYPRAWĘ

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu, Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.