fbpx

WYPRAWA DO PAKISTANU W KARAKORUM

Trekking do K2 Base Camp i Broad Peak Base Camp

TERMIN

8-30.08.2024

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa o dużym natężeniu aktywności, którą będą całodzienne wędrówki po szlakach górskich. 
 • Każdego dnia stopniowo zdobywamy wysokość i chodzimy w różnorodnym terenie.

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa jest górskim trekkingiem, w czasie którego wędrujemy „na lekko”. Nasz bagaż noszą tragarze. 
 • W górach nocujemy w górskich namiotach.
 • Dotrzemy do wysokości 5 150 m. n.p.m.. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

WĘDRUJ ŚLADEM LODOWYCH WOJOWNIKÓW

Karakorum to arcydzieło natury, w którym monumentalne szczyty, olśniewające lodowce i dzika, niedostępna przyroda tworzą zapierający dech krajobraz. Nic dziwnego, że góry te przyciągały wielu sławnych wspinaczy – ich majestat budził wiele emocji. Dzisiaj na trekkingi do baz pod Broad Peak i K2 decydują się wytrawni poszukiwacze przygód.

Trasa prowadzi przez dzikie i surowe tereny Karakorum, z widokami na niektóre z najwyższych szczytów na świecie: K2, Broad Peak, Gasherbrum I i II czy Masherbrum. Piękno tego miejsca dostrzeżmy nie tylko zadzierając głowy w kierunku ośmiotysięczników – pod naszymi stopami rozciągać będzie się lodowiec Baltoro – jeden z największych na świecie lodowców poza obszarem polarnym. Znany z olbrzymich seraków i wiecznych śniegów, rozciąga się na obszarze pokrywającym ponad 1200 kilometrów kwadratowych. 

W czasie wyprawy poznamy nie tylko cuda natury, ale i Pakistan. Kultura tego kraju jest bogata, różnorodna i pełna barw. Od tradycyjnej muzyki i tańca po kuchnię pełną aromatycznych przypraw, Pakistan oferuje fascynującą mieszankę tradycji i współczesności. Nim ruszymy w góry zobaczymy m.in. stolicę kraju, czyli Islamabad czy zwane „Bramą do Gór” Skardu. 

Podczas trekkingu poznamy Baltów – grupę etniczną mieszkańców Karakorum w Pakistanie, którzy są tak silni i wytrzymali jak bardziej znani Szerpowie z Nepalu

Czasowa niedostępność tego regionu oraz mała popularność trekkingu sprawia, że nie spotkamy tutaj tłumów. Dzięki temu mamy szansę na to, by w pełni cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu. 

Wyprawa do Pakistanu jest pełna kontrastów. Po pierwszym zetknięciu z gwarnym Islamabadem, lądujemy w tradycyjnym i starym Skardu, by potem delektować się ciszą i zapierającym dech pięknem gór. Odbijające się w jeziorach o kryształowo czystej wodzie odbicia szczytów, dodają uroku temu zakątkowi i sprawiają, że to idealne miejsce na „odcięcie się” od świata. 

CZY JA SOBIE PORADZĘ?

Trekking do baz pod K2 oraz Broad Peak wymaga dobrej kondycji fizycznej. To wielodniowa wędrówka „na lekko” (z plecakiem podręcznym) ze sporą ilością przewyższeń. Prowadzi ona przez strome zbocza, skaliste tereny i lodowce, wymagając chodzenia po kamieniach i przekraczania strumieni. Codziennie będziesz wędrować po 5-7 godzin, stopniowo zdobywając wysokość. Mimo procesu aklimatyzacji, mogą wystąpić dolegliwości związane z wysokością. 

Masz wątpliwości czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej). 

PLAN WYPRAWY

ZOBACZ CZEGO DOŚWIADCZYSZ

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO PAKISTANU

TERMIN

8- 30.08.2024

3 100 USD

+ biletów lotniczych: około 4 500 - 5 500 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

ZAPŁAĆ W RATACH

Wiemy, że taka wyprawa to spory wydatek, dlatego wspólnie z mBankiem pomożemy Ci w realizacji marzeń. Kliknij w banner poniżej, by dowiedzieć się o możliwościach kredytowych i oblicz wysokość raty. Masz pytania do oferty kredytowej? Napisz na: faktury@sportadventure.pl

LIDER WYPRAWY

KAMIL ZINCZUK

Spędziłem w Nepalu prawie miesiąc, nie mogąc oderwać wzroku od połyskujących bielą ośmiotysięczników. Była to kolejna cegiełka na mojej trekkingowej ścieżce, która biegła po bezdrożach Indii, rozmokłych równinach Finlandii, łagodnych wzgórzach Anglii i Walii, smaganych deszczem wrzosowiskach Szkocji, targanych wiatrem skałach Spitsbergenu oraz lodowcowych dolinach Grenlandii i Południowych Andów. 

 

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Trekking do baz pod K2 i Broad Peak jest wymagający fizycznie oraz psychicznie. To wielodniowa wędrówka, pozbawiona wygód. Wędrować będziemy ”na lekko” po kilka godzin dziennie. Trasa została zaplanowana z myślą o stopniowym zdobywaniu wysokości, w celu ułatwienia aklimatyzacji. 

Jeśli masz wątpliwości czy Twoja kondycja jest wystarczająca, by wziąć udział w wyprawie – skontaktuj się z liderem wyprawy lub napisz na: kontakt@sportadventure.pl

Jak wygląda trasa trekkingowa?

Trasa do baz pod K2 i Broad Peak jest pozbawiona trudności technicznych, jest jednak wymagająca fizycznie. To wielodniowa wędrówka pośród skał, piargów oraz ścieżek ze sporą ilością przewyższeń do pokonania. Przez cały czas trwania wędrówki śpimy w namiotach. 

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

W czasie trekkingu śpimy we wskazanych bazach namiotowych. Baza posiada zaplecze sanitarne w postaci namiotu jadalnego oraz namiotu toaletowego. W miastach natomiast śpimy w hotelach. 

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas  trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację.   

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

Doskonała
Na podstawie 112 opinii
dre dre
dre dre
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Rewelacja!!!!
Monika Malinowska
Monika Malinowska
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Chcialam podziekowac za wyprawę, w którąą Wy wlożyliście ogrom pracy i przygotowań, a my na miejscu odebralismy jej efekty w postaci super przygotowanej trasy 🚴‍♂️🚴‍♀️ Jestescie niesamowici, mili, życzliwi, co przy tak duzej grupie ludzi jest spoŕym wyzwaniem. Dzięki Wam mogliśmy poznac kulture i historie obu krajów, poczuć klimat, smaki i zapachy, pokonując rowerem niezliczoną ilość mostków, pola ryżowe, piaszczyste drogi, przeprawiając się przez rzeki promami czy stateczkami (co też miało swój urok 🙂) a nie tylko podziwiać zza okien klimatyzowanego autobusu. To dla nas bardzo cenne przeżycie. Z drugiej strony wieczorem mogliśmy odpocząć w komfortowych warunkach i poznać wieczorne życie. Dzięki Wam poznalismy tez dużo fajnych ludzi, ktorzy tworzyli klimat i bez nich byloby smutno 🙂rOrganizacja była idealna - nic nie zmieniajcie. Na 10 punktów mogę śmiało dać Wam...15 🙂
Aleksandra
Aleksandra
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Wycieczka rowerowa po Wietnamie i Kambodży była niezapomnianym przeżyciem. Dużo śmiechu, pełno wspaniałych ludzi, tysiące wyrobionych kalorii, setki przejechanych kilometrów, cudowne krajobrazy i organizatorzy, którzy każdy moment wyprawy mieli dopięty na ostatni guzik. Kasiu, Agato, Kamilu: jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu!
agnieszka pietruszka
agnieszka pietruszka
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam podróże z firmą Sport Aventure . Wspaniały czas i niezapomniana wyprawa .
Grażyna Bartkowiak
Grażyna Bartkowiak
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam wyjazdy z ta firma! Organizacja super, zadbali o każdy szczegół, kompetentni i przemili liderzy! Spędziłam z nimi cudowne 2 tygodnie w Wietnamie i Kambodży! Na pewno skorzystam ponownie z ich oferty
Marcin Duch
Marcin Duch
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Niesamowici LUDZIE - mega pozytywne doświadczenia!!! Polecam!!!
Jarosław Bąkowski
Jarosław Bąkowski
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jak dla mnie perfekcyjnie zorganizowany wyjazd.
Mariusz Woronowicz
Mariusz Woronowicz
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Mega wyprawa wspaniałą ekipa organizatorzy na 6+
Sylwester Malinowski
Sylwester Malinowski
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Gorąco polecam. Wspaniała wyprawa rowerowa do Wietnamu i Kambodży. Super organizacja i atmosfera

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa

Zapisz się na wyprawę do Pakistanu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO / WYMAGANE

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Warszawie. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.