fbpx

ZESPÓŁ

MARCIN SZYMAŃSKI

Pomysłodawca i założyciel Sport Adventure. Były żołnierz z dwudziestopięcioletnim stażem służby. Weteran misji w Afganistanie i Iraku. Były dyrektor imprez Runmageddon Global. Do jego projektów należały między innymi epickie na Saharze i Kaukazie. Sportowiec – amator, ulubione dyscypliny to bieganie i triathlon. Prywatnie miłośnik urody świata, którą najczęściej kontempluje pod żaglami. Organizator i uczestnik rejsów morskich. Siła spokoju, człowiek o mocnym kręgosłupie i mocnych nerwach. Koneser pizzy w każdej postaci. Refleksją i doświadczeniami dzieli się na blogu www.colonelweekly.pl

Ulubiony cytat:
„Nigdy nie nacieszysz się światem, póki morze nie popłynie w twoich żyłach” – Thomas Traherne.

MACIEJ TURCHAN

Marketingowiec, dziennikarz i pasjonat podróży. Sport towarzyszy mu na co dzień – prywatnie i zawodowo. Realizował działania marketingowe dla zespołów rajdowych i wyścigowych, organizatorów biegów oraz innych imprez sportowych i e-sportowych. Eventowiec z krwi i kości. W latach 2017-2019 odpowiedzialny za promocję imprez Runmageddon w kraju i na świecie. Zimą zapalony narciarz, latem zwiedza świat biegając lub jeżdżąc na motocyklu. Pasjonat psychologii społecznej. Kocha muzykę wszelkiej maści. Najlepiej taką, do której można tupnąć nogą. Dumny tancerz folkloru.

Ulubiony cytat:
„Szacunek budzi nie to co przyjmujesz, a czego odmawiasz” – Piotr Szmidt.

FILIP GŁOWACKI

Zawodowo prawnik, obecnie doradza w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Przygodę z eventami rozpoczął jako menedżer działu zakupów, a następnie członek zarządu Runmageddonu. Excel jest jego prawą, a optymalizacja lewą, ręką. Jego związek ze sportem to burzliwy romans – czasem mniej, a czasem bardziej gorący. Ostatnio miłośnik sportowej walki na miecze. W wolnym czasie podróżuje w bliższe i dalsze zakątki Ziemi. Pokonuje przeciwników w grach strategicznych i pochłania kolejne książki.

Ulubiony cytat:
„Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa” – Geralt z Rivii

IZA LEDWOŃ

Żołnierz, instruktor sportu i rekreacji ruchowej, trener personalny i grupowy. Odpala wulkan energii prowadząc zajęcia i nie ma zmiłuj się – najpierw po żołniersku cię zajedzie a potem przytuli jak mama 😉 W wolnym czasie tłumacz i instruktor językowy. Czynny, zakręcony pozytywnie sportowiec-amator, który może się pochwalić paroma sukcesami, nawet tymi na pudle. Prywatnie – niespokojny duch, „matka-wariatka ” kochająca wyzwania, podróże i różnorodność smaków świata – tych w kuchni i nie tylko.

Ulubiony cytat:
„Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania”.

MARCIN SZOPA

Organizator wyjazdów, podróżnik, pilot wycieczek, alpinista. Od 30 lat specjalizuje się w projektowaniu programów turystycznych profilowanych życzeniami klienta. Tworzy i doradza w przygotowaniu wyjazdów od prostych wycieczek, po skomplikowane logistycznie wyprawy.

Ulubiony cytat:

„Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną jej stronę” – Św. Augustyn.

AGATA SUPEŁ

Zawodowo zarządza projektami o skrajnej tematyce, ale najbliższe jej sercu są te najbardziej szalone. Multitasking, organizację i umiejętności analityczne wyniosła z zawodu inżyniera materiałowego – typowo ścisły umysł z przyjemnością wykorzystuje w pracy. Zapalona podróżniczka, która jako cele wypraw wybiera kierunki nieszablonowe i takie, gdzie kuchnia jest wyjątkowa, bo jedzenie (i gotowanie) ma w jej życiu ogromne znaczenie. Na kulinarne nagrody trzeba sobie zasłużyć, więc uprawia mnóstwo sportów o każdej porze roku (lista podejmowanych wyzwań wciąż się wydłuża). Nadmiarem energii chętnie zaraża otoczenie.

Ulubiony cytat:
„Po co palić za szkołą, skoro można jarać się życiem” – Loesje

KATARZYNA ZYCH

Za dnia manager firmy handlowej, po godzinach pasjonatka sportów, instruktorka biegów OCR, trenerka zajęć ogólnorozwojowych i człowiek (z) Gór. Mocno stąpa po ziemi. W wolnych chwilach lubi bujać w obłokach, szczególnie w górskiej przestrzeni. Biega (do gustu przypadły jej przede wszystkim biegi ultra, bo jak mówi „czemu to, co dobre, ma się szybko kończyć?”), jeździ na nartach, chodzi na skiturach. Energią i optymizmem mogłaby obdarować spokojnie małą wioskę w dorzeczu Amazonki. Nie zamyka się na nieznane, chcąc bezustannie smakować życia, poprzez nowe, ciekawe miejsca i doznania.

Ulubiony cytat:

„Ciesz się małymi rzeczami, bo może któregoś dnia obejrzysz się za siebie i zdasz sobie sprawę, że były to rzeczy wielkie” – Robert Brault

PIOTR TOMCZUK

Student ze sporym doświadczeniem podróżniczym. Pracował jako ochroniarz w Stanach Zjednoczonych, zajeżdżał dzikie konie na Islandii, każdego roku stara się odwiedzić co najmniej kilka krajów. Gra w futbol amerykański, boksuje, jest trenerem personalnym i instruktorem jazdy konnej. Miłośnik wszystkiego, co amerykańskie – znany też jako the Polish Cowboy na platformie YouTube. W wolnych chwilach bierze udział w rekonstrukcjach historycznych, także konnych, początkujący kaskader filmowy, pasjonuje się też historią. Uwielbia próbować nowych rzeczy, organizować kolejne wyprawy, poznawać ludzi z pasją. Stara się wykorzystać każdą okazję do gromadzenia ciekawych doświadczeń w myśl zasady – lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

Ulubiony cytat:

“Nie podążaj tam, gdzie wiedzie ścieżka. Zamiast tego pójdź tam, gdzie jej nie ma i wytycz szlak” ~ Ralph Waldo Emerson

PATRYCJA JASIŃSKA

Zawodowo bankowiec, współpracuje z największymi polskimi spółkami przy finansowaniu ich projektów inwestycyjnych. Prywatnie pasjonatka biegania, z ulubionym maratońskim dystansem oraz wycisku ze sztangą. Dla dobrej zabawy lubi sponiewierać się w biegach OCR. Niegdyś zapalony żeglarz, dziś tej pasji poświęca mniej uwagi na rzecz górskich wycieczek, odkrywania nowych sportów oraz najdalszych zakątków świata. Kocha bezludne plaże, bezdroża oraz surowe skaliste klimaty. Kolekcjonerka porcelany, lubi w niej spożywać tradycyjną polską kuchnię, ale równie chętnie sięga po włoskie i arabskie specjały. Cechuje ją pogoda ducha, spokój i wrodzony optymizm. Nie potrafi usiedzieć w miejscu i coś wiecznie ją pcha do przodu ku przygodzie:).

Ulubiony cytat: 

„Statki są bezpieczne w porcie, lecz nie to jest ich przeznaczeniem”  – Walt Disney

IGA KOWALSKA

Specjalistka od eventów, projektowania wnętrz i Employer Brandingu.  Funkcjonując na codzień między tabelami, budżetami, planami A, B i C, prywatnie najbardziej lubi działać bez planu, z wolną głową i spokojem. Nie ma zbyt dalekiej i zbyt bliskiej podróży – wszędzie jest coś do odkrycia. W życiu i w swoich wyprawach szuka równowagi i różnorodności – ćwiczy jogę, biega, chodzi po górach, uwielbia off-road, biwaki, ciszę i naturę ale też zgiełk wielkiego miasta i muzykę na żywo – sama spędziła 15 lat na scenie. Lubi te sprzeczności i wierzy, że otwierają jej drogę do każdego człowieka i pomagają odnaleźć się w każdej sytuacji. Choć bardzo lubi gotować, mogłaby żywić się jedynie agio e olio, sushi i pierogami z kapustą. Koniecznie z lampką dobrego Sauvignon lub Shiraz. Uwielbia tatuaże, miętę marokańską, szum morza i silnika w jeepie, trochę gadżeciara. Ceni szczerość i ironiczne poczucie humoru a jej bucket list jest wypchana po brzegi! 

Ulubiony cytat:

jeśli jesteś bez pragnienia, umysł natychmiast umiera – Osho (edited)