fbpx

STRZELECKI WEEKEND
ETAP II

Zgrupowanie wojskowe dla uczestników Etapu I

TERMINY

22-24.09.2023

Jesteś po I Etapie Strzeleckiego Weekendu i masz ochotę na więcej? Dobrze trafiłeś, bo Etap II to jeszcze więcej taktyki, ognia, zadań specjalnych i mocnych wrażeń. 

Podczas weekendu zamieszkasz w bazie przy strzelnicy – ale zanim do niej dotrzesz, będziesz musiał ją znaleźć na podstawie wytycznych, które wcześniej do Ciebie wyślemy. Jeszcze przed dotarciem na miejsce nauczysz się więc czegoś nowego! 

 

Pod dotarciu do bazy, zajęcia rozpoczniesz od przypomnienia sobie umiejętności z zakresu strzelania dynamicznego z broni krótkiej i długiej. 

Później podnosimy poprzeczkę! Zabierzemy cię do tzw. „killing house”, gdzie nauczysz się strzelania w ciasnych pomieszczeniach. W takich obiektach trenują na co dzień komandosi czy antyterroryści.

Sama nauka strzelania to oczywiście nie wszystko. Będziesz doskonalić umiejętności prowadzenia działań niekonwencjonalnych. Dokładnie tak, jak byś znalazł/a się na terenie zajętym przez przeciwnika. Czym charakteryzują się takie działania?

To wszelkie formy oporu, stawiane przeciwnikowi po zajęciu przez niego terenu, na którym przebywasz. Dzięki zapoznaniu się z tymi technikami, będziesz w stanie lepiej zrozumieć to, co dzieje się na przykład na Ukrainie. Poczujesz się też pewniej, spędzając czas w lesie lub innych miejscach, gdzie może czyhać na Ciebie zagrożenie.

Poznasz różnorodne techniki planowania działań, a niektóre z nich wykorzystasz do zaplanowania akcji, którą przeprowadzisz wspólnie ze swoim teamem.

Tym razem pójdziemy o poziom wyżej – instruktorzy pokażą ci jak dokonuje się oceny ryzyka. Ta umiejętność może przydać ci się w życiu i biznesie.

Wszystko zrealizujemy na bojowo, bez odpuszczania, więc przygotuj się na duże emocje, wysiłek i mamy nadzieję, dużą satysfakcję po ukończeniu szkolenia Strzelecki Weekend Etap II.

Szkolenie Etap II odbędzie się na strzelnicy Stone Range w miejscowości Kamień (40 km od Łodzi). 

Zajęcia poprowadzą wysokiej klasy specjaliści, w tym były szef sztabu Wojsk Specjalnych Marcin Szymański „Kronos” oraz byli oficerowie – komandosi mjr rez. Damian Matkowski „Matka” i mjr rez. Maciej Malecki „Modi”.

Wszyscy z nich to doświadczeni weterani misji bojowych, m.in. w Iraku czy Afganistanie.

ZOBACZ, CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS ETAPU II


Strzelanie w ciasnych pomieszczeniach

Pole walki to nie tylko outdoor, walka w pomieszczeniach ma swoją specyfikę. Poznasz ją szkoląc się w specjalnym obiekcie, tak zwanym “killing house”. Nauczymy Cię strzelania i poruszania się po ciasnych pomieszczeniach. Poznasz wojskowe taktyki stosowane przy operacjach przebiegających w budynkach.


Poznasz niekonwencjonalne techniki bytowania i stawiania oporu

Nauczysz się budować bazę przejściową i poznasz techniki skrytego bytowania w terenie. Odkryjesz sposoby na walkę niekonwencjonalną i formy oporu stawiane nieprzyjacielowi. Nauczysz się kolejnych technik konstruowania misji bojowej i od razu wykorzystasz je w praktyce, podczas wykonywania rozkazów. Poznasz wojskowe sposoby na ocenę ryzyka, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.


Praca zespołowa i umiejętność rozwiązywania problemów

Otrzymasz rozkaz i wraz z grupą przystąpisz do planowania misji. Nic tak nie sprzyja współpracy, budowaniu relacji i przełamywaniu granic jak wspólny cel. Każdy będzie miał swoje zadanie, ale zwycięstwo osiągniecie dopiero wtedy, kiedy wraz z kompanami, stworzycie prawdziwy i wspierający się zespół. Będziecie planować ruchy i rozwiązywać problemy, które czyhają tuż za rogiem.


Zdobądź umiejętności, którymi szczycić może się niewielu

Będą Cię szkolić byli oficerowi Wojsk Specjalnych - w tym szef sztabu Marcin Szymański. Pod ich okiem poznasz taktykę wojskową, specyfikę działania grup specjalnych, a także jak planować działania, niczym prawdziwy komandos.

PLAN STRZELECKIEGO WEEKENDU ETAP II

DLACZEGO WARTO SZKOLIĆ SIĘ RAZEM Z NAMI?

CENA STRZELECKIEGO WEEKENDU ETAP II

2550 PLN

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 700 PLN

CENA OBEJMUJE

INSTRUKTORZY

Mjr Damian „Matka” Matkowski

Doświadczenie zdobywał wykonując operacje specjalne m.in. w Iraku i Afganistanie. Szkolił elementy zarówno konwencjonalne jak i specjalne poza granicami kraju (był min. głównym doradcą komendanta Centrum Szkolenia Sił Specjalnych Afgańskiej Policji). Ponadto zarówno w Polsce jak i w Europie, USA, i na bliskim wschodzie, przechodził szereg szkoleń dotyczących planowania, przygotowywania i bezpośredniej walki z zagrożeniami XXI wieku.

Za schwytanie w 2012 roku najwyżej notowanego celu osobowego w historii polskiej armii (Top Level Target) został wyróżniony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego.

 

Mjr Maciej „Modi” Malecki

W trakcie swojej służby w JWK planował i uczestniczył w wielu trudnych i nowatorskich operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą. W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, które jest jego specjalnością.

Swój warsztat poszerzał szkoląc się np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem. Ukończył kurs Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces.

W trakcie swojej służby w JWK planował i uczestniczył w wielu trudnych i nowatorskich operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą. W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, które jest jego specjalnością.

Swój warsztat poszerzał szkoląc się np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem. Ukończył kurs Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces.

LIDER WYPRAWY

PRZEMEK „PERO” PEREK

Za cel w życiu postawił sobie odkrywanie miejsc na świecie, o których kiedyś jedynie czytał, oglądał w programach podróżniczych. Kilkukrotnie odcisnął stopy na 6 kontynentach. Miłośnik przyrody, ludzi, i ich obyczajów. Jego wielką pasją są fotografia, zwierzęta, nurkowanie, trekkingi i selfdrive safari w połączeniu z offroad. Podczas długich pobytów w Afryce otrzymał od Masajów drugie imię „Seriamu”. Co w języku Maa oznacza osobę obejmującą wszystkich.  Zapewniam, nie będziecie się nudzić na wspólnych wyprawach.

Uważa, że nasze życie jest zbyt krótkie na to aby siedzieć w jednym miejscu. Trzeba czerpać z życia ile się da. Wspomnień nikt nam nie zabierze.

Jeśli masz pytania? Skontaktuj się z liderem

OPINIE O STRZELECKIM WEEKENDZIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,6
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 82 opinii
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂
Radek Jadach
Radek Jadach
Niesamwita przygoda! Niepowtarzalne przeżycie!
Anna Lu
Anna Lu
Było super, wszystko ok.
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
WYPRAWA NA ISLANDIĘ To moja druga wyprawa ze Sport Adventure -Łowcy Przygód. Tym razem także gwarantująca moc niezapomnianych wrażeń, atrakcyjnych krajobrazów, ubogacającym doświadczeń i atmosfery zapewniającej poczucie przygody. Dzięki profesjonalnej organizacji, wsparciu motywacyjnemu, indywidualnemu podejściu do uczestników wyprawy dająca możliwość „spotkania się” ze wszystkimi żywiołami, matki Natury : Ziemią, Wodą, Powietrzem i Ogniem. Organizatorzy dbali o możliwość obcowania z przyrodą, oderwania się od zgiełku dnia codziennego i poszukiwania wewnętrznej harmonii, w kontakcie z natura. Polecam i szykuje się na kolejna wyprawę w listopadzie;)
Franciszek Olejnik (Franko)
Franciszek Olejnik (Franko)
Zdecydowanie warto się wybrać. Miałem okazje być na Islandii wraz z Sport Adventure. Wszystko było profesjonalnie zorganizowane. Dodatkowo to po prostu bardzo fajni ludzie!
Dorota Lechowicz
Dorota Lechowicz
Wrażeń, emocji, wspomnień bardzo dużo, zakwasów mnóstwo ale było warto 😄
mike Sh
mike Sh
Organizacja super, atmosfera rewelacja, Iza i Marta dbały o dobry klimat a profesjonalni instruktorzy potrafili nawet opornych namówić na ekstremalne zjazdy i przejścia w jaskini. Jaskiniowa przygoda zaliczona i długo będzie jeszcze w pamięci. Nie zostaje nic jak umawiać się na kolejne niecodzienne przeżycia 😉 Polecam

Chcesz przeżyć prawdziwą, wojskową przygodę?

Zapisz się na Strzelecki Weekend Etap II

Wybierz swój termin, a my zajmiemy się resztą

WYBIERZ TERMIN

22-24.09.2023

____________________________

Cena:
2550 PLN

____________________________
Lider wyprawy: Przemek
5 MIESJC