fbpx

STRZELECKI WEEKEND
ETAP II

Zgrupowanie wojskowe dla uczestników Etapu I

TERMINY

26-28.05.2023
22-24.09.2023

Jesteś po I Etapie Strzeleckiego Weekendu i masz ochotę na więcej? Dobrze trafiłeś, bo Etap II to jeszcze więcej taktyki, ognia, zadań specjalnych i mocnych wrażeń. 

Podczas weekendu zamieszkasz w bazie przy strzelnicy – ale zanim do niej dotrzesz, będziesz musiał ją znaleźć na podstawie wytycznych, które wcześniej do Ciebie wyślemy. Jeszcze przed dotarciem na miejsce nauczysz się więc czegoś nowego! 

 

Pod dotarciu do bazy, zajęcia rozpoczniesz od przypomnienia sobie umiejętności z zakresu strzelania dynamicznego z broni krótkiej i długiej. 

Później podnosimy poprzeczkę! Zabierzemy cię do tzw. „killing house”, gdzie nauczysz się strzelania w ciasnych pomieszczeniach. W takich obiektach trenują na co dzień komandosi czy antyterroryści.

Sama nauka strzelania to oczywiście nie wszystko. Będziesz doskonalić umiejętności prowadzenia działań niekonwencjonalnych. Dokładnie tak, jak byś znalazł/a się na terenie zajętym przez przeciwnika. Czym charakteryzują się takie działania?

To wszelkie formy oporu, stawiane przeciwnikowi po zajęciu przez niego terenu, na którym przebywasz. Dzięki zapoznaniu się z tymi technikami, będziesz w stanie lepiej zrozumieć to, co dzieje się na przykład na Ukrainie. Poczujesz się też pewniej, spędzając czas w lesie lub innych miejscach, gdzie może czyhać na Ciebie zagrożenie.

Poznasz różnorodne techniki planowania działań, a niektóre z nich wykorzystasz do zaplanowania akcji, którą przeprowadzisz wspólnie ze swoim teamem.

Tym razem pójdziemy o poziom wyżej – instruktorzy pokażą ci jak dokonuje się oceny ryzyka. Ta umiejętność może przydać ci się w życiu i biznesie.

Wszystko zrealizujemy na bojowo, bez odpuszczania, więc przygotuj się na duże emocje, wysiłek i mamy nadzieję, dużą satysfakcję po ukończeniu szkolenia Strzelecki Weekend Etap II.

Szkolenie Etap II odbędzie się na strzelnicy Stone Range w miejscowości Kamień (40 km od Łodzi). 

Zajęcia poprowadzą wysokiej klasy specjaliści, w tym były szef sztabu Wojsk Specjalnych Marcin Szymański „Kronos” oraz byli oficerowie – komandosi mjr rez. Damian Matkowski „Matka” i mjr rez. Maciej Malecki „Modi”.

Wszyscy z nich to doświadczeni weterani misji bojowych, m.in. w Iraku czy Afganistanie.


ZOBACZ, CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS ETAPU II


Strzelanie w ciasnych pomieszczeniach

Pole walki to nie tylko outdoor, walka w pomieszczeniach ma swoją specyfikę. Poznasz ją szkoląc się w specjalnym obiekcie, tak zwanym “killing house”. Nauczymy Cię strzelania i poruszania się po ciasnych pomieszczeniach. Poznasz wojskowe taktyki stosowane przy operacjach przebiegających w budynkach.


Poznasz niekonwencjonalne techniki bytowania i stawiania oporu

Nauczysz się budować bazę przejściową i poznasz techniki skrytego bytowania w terenie. Odkryjesz sposoby na walkę niekonwencjonalną i formy oporu stawiane nieprzyjacielowi. Nauczysz się kolejnych technik konstruowania misji bojowej i od razu wykorzystasz je w praktyce, podczas wykonywania rozkazów. Poznasz wojskowe sposoby na ocenę ryzyka, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.


Praca zespołowa i umiejętność rozwiązywania problemów

Otrzymasz rozkaz i wraz z grupą przystąpisz do planowania misji. Nic tak nie sprzyja współpracy, budowaniu relacji i przełamywaniu granic jak wspólny cel. Każdy będzie miał swoje zadanie, ale zwycięstwo osiągniecie dopiero wtedy, kiedy wraz z kompanami, stworzycie prawdziwy i wspierający się zespół. Będziecie planować ruchy i rozwiązywać problemy, które czyhają tuż za rogiem.


Zdobądź umiejętności, którymi szczycić może się niewielu

Będą Cię szkolić byli oficerowi Wojsk Specjalnych - w tym szef sztabu Marcin Szymański. Pod ich okiem poznasz taktykę wojskową, specyfikę działania grup specjalnych, a także jak planować działania, niczym prawdziwy komandos.

PLAN STRZELECKIEGO WEEKENDU ETAP II

DLACZEGO WARTO SZKOLIĆ SIĘ RAZEM Z NAMI?

CENA STRZELECKIEGO WEEKENDU ETAP II

2550 PLN

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 700 PLN

CENA OBEJMUJE

INSTRUKTORZY

Mjr Damian „Matka” Matkowski

Doświadczenie zdobywał wykonując operacje specjalne m.in. w Iraku i Afganistanie. Szkolił elementy zarówno konwencjonalne jak i specjalne poza granicami kraju (był min. głównym doradcą komendanta Centrum Szkolenia Sił Specjalnych Afgańskiej Policji). Ponadto zarówno w Polsce jak i w Europie, USA, i na bliskim wschodzie, przechodził szereg szkoleń dotyczących planowania, przygotowywania i bezpośredniej walki z zagrożeniami XXI wieku.

Za schwytanie w 2012 roku najwyżej notowanego celu osobowego w historii polskiej armii (Top Level Target) został wyróżniony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego.

 

Mjr Maciej „Modi” Malecki

W trakcie swojej służby w JWK planował i uczestniczył w wielu trudnych i nowatorskich operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą. W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, które jest jego specjalnością.

Swój warsztat poszerzał szkoląc się np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem. Ukończył kurs Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces.

W trakcie swojej służby w JWK planował i uczestniczył w wielu trudnych i nowatorskich operacjach specjalnych w najbardziej wymagających zakątkach Afganistanu. Szkolił instruktorów, operatorów oraz wyspecjalizowane pododdziały wojska i policji w kraju i za granicą. W JWK był wyróżniającym się oficerem w dziedzinie strzelectwa Wojsk Specjalnych, które jest jego specjalnością.

Swój warsztat poszerzał szkoląc się np. z sześciokrotnym mistrzem świata w IPSC Erickiem Graufelem. Ukończył kurs Special Forces Advance Urban Combat organizowanym przez US Special Forces.

LIDER WYPRAWY

Marcin „Kronos” Szymański

Były żołnierz, weteran kilku misji zagranicznych, dowódca Grupy Bojowej w Afganistanie, odznaczony Krzyżem Wojskowym z Mieczami i amerykańską Brązową Gwiazdą.

 Służbę zakończył w stopniu pułkownika jako szef sztabu Wojsk Specjalnych. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. 

Czynny sportowiec, człowiek orkiestra sportów outdoorowych.

Jeśli masz pytania? Skontaktuj się z liderem

OPINIE O STRZELECKICH WEEKENDACH SPORT ADVENTURE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,6
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 57 opinii
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU Pełny profesjonalizm, holistyczny program, fachowa pomoc/opieka/wiedza/doświadczenie i umiejętności. Mega zaangażowanie, rzetelność i gwarancja cudownych wrażeń. Polecam!
Diana Stołowska
Diana Stołowska
Dobrze zorganizowane, lider Patrycja i kapitan Marek to ludzie pełni pasji, kochający to, co robią. Wyjazd bez zarzutu. Szczerze polecam wyjazdy ze Sport Adventure, adventure w cenie😉
Dorota michalska
Dorota michalska
Pełna profeska 👌
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
Rejs po północy Norwegii w poszukiwaniu humbaków I orek Rewelacyjny!!!! A wszystko okraszone zorzami polarnymi I dużą dawka humoru 🤣🤣 Polecam każdemu .Chcę więcej więc płynę z nimi na Spitsbergen.
TGXTECH Google
TGXTECH Google
Wyprawa Lofoty, Zorze Polarne, Humbaki, Orki i Renifery Jak zwykle fantastyczna atmosfera, wyjątkowe miejsca, niezapomniana przygoda... No i mój pierwszy rejs na jachcie... Było to super przeżycie... Podróż poza szlakiem!!!
Magdalena Albigowska
Magdalena Albigowska
Szalone wyprawy i przygody. Moc niezapomnianych wrażeń w super towarzystwie. Wszytsko dopięte, możliwość uzyskania dodatkowych informacji, poczucie bezpieczeństwa. Gorąco polecam.
Kamil Wojciechowski
Kamil Wojciechowski
Z czystym sumieniem 5/5. Polecam każdemu, kto chce przeżyć przygodę życia w doborowym towarzystwie. Wszystko perfekcyjnie przygotowane, a czas zorganizowany co do minuty.
Maciej Zarębski
Maciej Zarębski
Pełen profesjonalizm ogromne zaangażowanie i kompetencje pana Macieja.Atmosfera rewelacyjna i opieka gdyby wszystkie firmy były by tak profesjonalne życie było by znacznie łatwiejsze.Osoby nie znające angielskiego również czują się nie skrępowane brawo,brawo,brawo.

Chcesz przeżyć prawdziwą, wojskową przygodę?

Zapisz się na Strzelecki Weekend Etap II

Wybierz swój termin, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią

  Regulaminu

  oraz

  Warunkami Uczestnictwa

  i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w

  Polityce Prywatności

  oraz

  RODO

  .

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.