fbpx

TATRZAŃSKA PRZYGODA

pożegnanie zimy na szczytach Kościelca i Świnicy

TERMIN

17.03-19.03.2023

LICZBA MIEJSC

Max. 7 osób

4
zapisanych

Kochasz góry? Wędrujesz po nich wiosną, latem czy jesienią, ale przed zimowymi wyprawami powstrzymuje Cię brak doświadczenia w wymagających warunkach?

Wspólnie pokonamy malownicze, tatrzańskie trasy i podbijemy dwa dwutysięczniki:  Kościelec i Świnicę. 

W wędrówce będą nam towarzyszyć Instruktorzy oraz Przewodnik Tatrzański, który podzielą się niezbędną dawką wiedzy dotyczącej zimowej turystki, którą od razu wykorzystasz w praktyce, w ramach prowadzonych zajęć. 

wyprawa-tatry-zima-9
wyprawa-tatry-zima-3

Podczas wyprawy zdobędziesz wiedzę o poruszaniu się po wysokich górach. Skupimy się na bezpieczeństwie i technikach poruszania się w warunkach zimowych. 

Poczujesz co to znaczy wędrówka warunkach zimowych. Nauczysz się podstawowych technik asekuracji oraz dowiesz się jak postępować w przypadku zagrożenia lawinowego. W trakcie wyprawy nauczysz się jak prawidłowo używać raków, czekana oraz detektora lawinowego.   

 

 

Obierzemy kierunek na Kościelec, zwany „polskim Matterhornem” oraz Świnicę, która jest jednym z symboli Tatr Wysokich. 

Krzysztof Wielicki, Wanda Rutkiewicz czy Leszek Cichy, wszyscy stawiali pierwsze zimowe kroki w polskich Tatrach. 

Z nami poczujesz namiastkę takich przygotowań i nabędziesz niezbędną wiedzę, która przyda Ci się podczas kolejnych wędrówek w warunkach zimowych. 

 

wyprawa-tatry-zima-16

 

 

Po dniach pełnych wrażeń dobrze zrelaksować się w wyjątkowym miejscu, zapewniającym komfort i szereg atrakcji. Naszą bazą wypadową będzie Willa Swoboda Mountain Ski Resort & Spa.

W hotelu do dyspozycji oddajemy saunę i jacuzzi w których będziemy regenerować siły przed wyzwaniami dnia kolejnego. 

Kwaterujemy się w 2-osobowych, klimatycznych pokojach. Każdego ranka w hotelu czekać będzie świeże śniadanie z lokalnych produktów 


MIEJSCA I UMIEJĘTNOŚCI, KTÓTYCH DOŚWIADCZYSZ


Kościelec - "polski Matterhorn"

Ten bardzo charakterystyczny skalny szczyt mierzy 2155 m n.p.m. Wznosi się nad Czarnym Stawem Gąsienicowym. Najpiękniej prezentuje się z Królowych Rówienek – jego piramidalna sylwetka stanowi widokowy symbol Hali Gąsienicowej.
Trasa na szczyt jest momentami eksponowana i jej przejście stanowi świetny wstęp do kolejnych szczytów trudniejszych technicznie. Wracając nacieszymy oczy pięknymi widokami Stawów Gąsienicowych, leżących pomiędzy Kościelcem, Świnicą i Kasprowym Wierchem.


Świnica - jeden z symboli Tatr Wysokich

Piękna, wymagająca góra, która majestatycznie króluje nad otoczeniem. Wśród znawców nie ma zgodności co do tego, skąd wzięła się jej nazwa. Jedni twierdzą, że wymyślili ją dawni górale, którym boczna grań, odchodząca w stronę Zawratu, z wyglądu przypominała świnię. Inna mówi, że nazwa wiąże się z odczuciami prekursorów turystyki górskiej, dla których góra była trudna do zdobycia, co miało świadczyć o jej „świńskim charakterze”.


Poruszanie się po zimowych szlakach

Podczas dwóch dni wędrówek po Tatrach w praktyce nauczymy się podstawowych zasad bezpieczeństwa w warunkach zimowych, w tym poruszania się w rakach czy posługiwania się czekanem. Instruktorzy pokażą jak posługiwać się ABC lawinowym, a całą wiedzę od razu przetestujemy.
W wędrówce towarzyszyć nam będą przewodnik tatrzański, instruktor oraz zaprawiona w wycieczkach górskich Liderka.


Kolejka na Kasprowy Wierch

Całoroczna kolejka linowa z Kuźnic na Kasprowy Wierch. W całości jej trasa biegnie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, dzięki czemu możesz zobaczyć górski krajobraz ponad czubkami drzew. Przejazd trwa kilkanaście minut i umożliwi nam szybkie dostanie się na wysokość 1859 m i dalszą wędrówkę w kierunku Tatr Wysokich.

PLAN WYPRAWY

Affgdfg

Lorem ipsum dolor sit amfdgfdgque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

Accordion Tab Title 1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI?

CENA WYPRAWY

1890 PLN

cena za osobę

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

Marta Fuksiewicz

Zawsze mierzy wysoko i to nie tylko w kontekście szczytów górskich. Jest w trakcie kompletowania Korony Gór Polskich i przygotowań do ambitniejszych pasm górskich za granicą. 

Uwielbia wyzwania i poniewierkę, a uśmiech przeważnie nie schodzi jej z twarzy.

Najbardziej docenia chwilę, które spędza z ludźmi ciekawymi świata i pełnymi pasji.

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

Tel.513 331 022

Chcesz poczuć magię tatrzańskich szlaków zimą?

Zapisz się na wyprawę!

Wybierz termin, a my zajmiemy się resztą

DOSTĘPNE TERMINY

17-19.03.2023

____________________________
Cena:
2 000$
+ bilet lotniczy: 3500 PLN
____________________________
Lider wyprawy: Marta
SPRZEDANE

17-19.03.2023

____________________________
Cena:
2 000$
+ bilet lotniczy: 3500 PLN
____________________________
Lider wyprawy: Marta
4 MIESJCA

Wyjazd prywatną
grupą

______________________________
Zorganizujemy dla Ciebie wyprawę w dowolnym terminie ______________________________
Tatrzańska Przygoda
17-19.03.2023
Lider wyprawy: Marta
Tatrzańska Przygoda
12-15.04.2023
Lider wyprawy: Marta
Zapisz się
Tatrzańska Przygoda
17-19.03.2023
Lider wyprawy: Marta
Zapisz się
Previous slide
Next slide

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu, Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p.z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.


  Zapraszamy do kontaktu