fbpx

NEPAL
KRÓLESTWO MUSTANG & ANNAPURNA BASE CAMP

Trekking do Sanktuarium Annapurny
i przygoda 4x4 w Zakazanym Królestwie

TERMIN

3-19.11.2023

MISTYCZNY MUSTANG

Zabierzemy Cię w jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Nepalu – region Mustang, przez wielu nazywany „Zakazanym Królestwem”. 

W tym miejscu można poczuć, że czas się zatrzymał, a kultura i tradycja jest silnie obecna w życiu codziennym mieszkańców. Nazywany przez wielu „małym Tybetem”, poczujesz jak silny wpływ ma tutaj kultura i religia tybetańska. 

W regionie odwiedzisz nie tylko klasztory, zobaczysz święte miejsca, ale i nacieszysz oczy widokiem wysokich, himalajskich szczytów oraz malowniczych dolin i rzek, wzdłuż których odbędziesz ekscytującą podróż samochodami terenowymi. 

 

MAJESTATYCZNA ANNAPURNA

Po malowniczej wycieczce samochodami 4×4 czas na trekkingową przygodę, podczas której Annapurna i Dhaulagiri będą na wyciągnięcie ręki.   

Zabierzemy cię na trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.). To jedna z najkrótszych, najłatwiejszych i najpiękniejszych tras trekkingowych w Nepalu, która pozwala na poczucie klimatu Himalajów. 

Szlak wieść będzie przez górskie wioski, pokazując Ci całe piękno tego regionu. Przedrzesz się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, pokonasz wiszące mosty i trasę, która z każdym krokiem wiedzie Cię wyżej, w krainę ośnieżonych szczytów i lodowców. W końcu staniesz oko w oko majestatycznym masywem Annapurny, by podziwiać jego majestat.  

 

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking do Annapurna Base Camp to jedna z najpiękniejszych i najłatwiejszych tras w Nepalu. Technicznie nie należy do trudnych, wieść Cię będzie w pełni utwardzonym szlakiem, z licznymi schodami do pokonania. Grupa wędruje spokojnym tempem i robi liczne przerwy. Wszystko po to, by rozkoszować się majestatem Himalajów i chłonąć nepalski klimat z każdym kolejnym krokiem. Jeśli masz wątpliwości czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ


Mustang - czyli "Zakazane Królestwo"

Region górzysty, który oferuje piękne krajobrazy i niesamowitą przyrodę. Począwszy od jałowych pustyń przez strzeliste i ośnieżone szczyty górskie, aż po doliny pełne bujnej roślinności. Znajdziesz tu takie miejsca, jak Khorsho La, Dhaulagiri i Annapurna.

Ponadto, Mustang jest słynny z uroczego krajobrazu doliny rzeki Kali Gandaki oraz wspaniałych widoków na Himalaje.


Sanktuarium Annapurny - majestat, który onieśmiela

To potężny kocioł lodowcowy, znajdujący się na wysokości ponad 4 100 m n.p.m. Miejsce to ulokowane jest w niezwykle pięknej i monumentalnej scenerii, którą tworzą szczyty okalające Sanktuarium Annapurny - składają się na nią Annapurna I, Annapurna III, Annapurna Fang, Modi Peak, Tharpu Chuli i Singu Chuli oraz święta góra Machhapuchhare. Będziemy podziwiać je z bliska, by zatopić się w ich ogromie i bogactwie górskiej przestrzeni.


Machhapuchhare - święta góra Nepalczyków

Według miejscowych jej nazwa oznacza „rybi ogon”. Uznawana za świętą górę, na którą nie można się wspinać. Jej szczyt oficjalnie nigdy nie został zdobyty. Majestatyczna Machhapuchhare (6993 m n.p.m.) będzie towarzyszyć nam od pierwszego do ostatniego dnia trekkingu - będzie się chować, by za chwilę pokazać się w nowej odsłonie. Obejrzymy ją z różnych perspektyw oraz wysłuchamy opowieści i legend o jej historii.


Poon Hill - panorama na rejon Annapurny

Z Poon Hill rozciąga się piękny widok na doliny, wioski i pola uprawne, które stanowią kontrast z pięknymi górami. Wioski Gurung i Magar, które są położone w pobliżu, pozwolą Ci poznać lokalne kultury i obyczajów.

Widoki z Poon Hill są szczególnie spektakularne szczególnie o wschodzie słońca, kiedy słońce nieśmiało przebija się przez himalajskie szczyty i pociera swoimi promieniami aż w niżej położone doliny.


Las subtropikalny - przyroda, która nigdy nie zasypia

Poznamy niezwykłe bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem. Uprawia się tu banany i arbuzy, rosną rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez gęste zarośla, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców lasu. Niektórzy z nich również będą nam się przyglądać - możemy liczyć na bliskie spotkanie z małpami.


Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów

Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!


Górskie wioski i gościnność Nepalczyków

Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.

PLAN WYPRAWY
MUSTANG & ANNAPURNA

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY

TERMIN

3-19.11.2023

2 100 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 4 400 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód

Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.

Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.

LIDER WYPRAWY

KATARZYNA ZYCH

Za dnia manager firmy handlowej, po godzinach pasjonatka sportów,  trenerka zajęć ogólnorozwojowych i człowiek (z) Gór. Mocno stąpam po ziemi. W wolnych chwilach lubię bujać w obłokach, szczególnie w górskiej przestrzeni.  

Nepal stał się miejscem, do którego pragnę wracać jak najczęściej. Poznałam tam wspaniałych ludzi i odkryłam czym jest radość z życia, którą można czerpać z prostych rzeczy. Himalajskie szczyty zachwycają, a czas spędzony na ich szlakach pozostanie we mnie do końca. Daje przestrzeń do rozmyślań i jest wspaniałym tematem do niekończących się wieczornych rozmów.  

Jeśli kochasz góry i szukasz miejsca “gdzie serce zabije mocniej”. To jest wyprawa idealna dla Ciebie.  

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 694125833

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Nie spotkamy tam żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę.

Jak wygląda trasa trekkingowa na ABC?

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas  trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację.   

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

RELACJA Z POPRZEDNIEJ WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 89 opinii
Tomasz Nazaruk
Tomasz Nazaruk
Profesjonalna organizacja, świetna atmosfera zdeterminowanych uczestników.
Krzysztof Pikiewicz
Krzysztof Pikiewicz
Wyprawa na Everest Base Camp Fajni ludzie i przyjacielska atmosfera. Jedyny minus to zbyt duza grupa
Sara Szafranek
Sara Szafranek
Wyprawa do Everest Base Camp w Himalajach na pewno zostanie w mojej pamięci na długo! Polecam firmę Sport Adventure - wszystko było dopięte na ostatni guzik!
G. S.
G. S.
Strzelecki Weekend (SEP 2023) was a superb experience, waiting for more 🙂 I definitely recommend Sport Adventure!
Ewa Mariańska
Ewa Mariańska
Super
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp
oraz Królestwa Mustang w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.