fbpx


KRÓLESTWO MUSTANG & ANNAPURNA BASE CAMP

Trekking do Sanktuarium Annapurny
i przygoda 4x4 w Zakazanym Królestwie

TERMIN

27.10-11.11.2024 - OSTATNIE WOLNE MIEJSCE
29.10-13.11.2024

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa ma charakter trekkingowy i wiąże się z całodziennym wędrowaniem z plecakiem.
 • Każdego dnia stopniowo zdobywamy wysokość i chodzimy w różnorodnym terenie.
 • Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu górskiego. 

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa jest połączeniem górskiego trekkingu ze zwiedzaniem za pomocą transportu kołowego 4×4.
 • W górach nocujemy w górskich chatach.
 • Dotrzemy do wysokości 4 130 m m.n.p.m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

MISTYCZNY MUSTANG

 

Zabierzemy Cię w jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Nepalu – region Mustang, przez wielu nazywany „Zakazanym Królestwem”. 

W tym miejscu można poczuć, że czas się zatrzymał, a kultura i tradycja jest silnie obecna w życiu codziennym mieszkańców. Nazywany przez wielu „małym Tybetem”, poczujesz jak silny wpływ ma tutaj kultura i religia tybetańska. 

W regionie odwiedzisz nie tylko klasztory, zobaczysz święte miejsca, ale i nacieszysz oczy widokiem wysokich, himalajskich szczytów oraz malowniczych dolin i rzek, wzdłuż których odbędziesz ekscytującą podróż samochodami terenowymi. 

Region był izolowany turystycznie przez większość czasu swojego istnienia, co sprawiło, że nie uległ komercjalizacji ani przekształceniom. To właśnie tutaj zobaczysz prawdziwy Nepal – niesamowicie gościnnych i ciekawych lokalsów, górskie wioski i trasy, na których turystów policzysz na palcach jednej ręki!

 

 

 

Po malowniczej wycieczce samochodami 4×4 czas na trekkingową przygodę, podczas której Annapurna i Dhaulagiri będą na wyciągnięcie ręki.   

Zabierzemy cię na trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.). To jedna z najkrótszych, najłatwiejszych i najpiękniejszych tras trekkingowych w Nepalu, która pozwala na poczucie klimatu Himalajów. 

Szlak wieść będzie przez górskie wioski, pokazując Ci całe piękno tego regionu. Przedrzesz się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, pokonasz wiszące mosty i trasę, która z każdym krokiem wiedzie Cię wyżej, w krainę ośnieżonych szczytów i lodowców. W końcu staniesz oko w oko majestatycznym masywem Annapurny, by podziwiać jego majestat.  

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking do Annapurna Base Camp to jedna z najpiękniejszych i najłatwiejszych tras w Nepalu. Technicznie nie należy do trudnych, wieść Cię będzie w pełni utwardzonym szlakiem, z licznymi schodami do pokonania. Grupa wędruje spokojnym tempem i robi liczne przerwy. Wszystko po to, by rozkoszować się majestatem Himalajów i chłonąć nepalski klimat z każdym kolejnym krokiem. Jeśli masz wątpliwości czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

Królestwo Mustangu zwiedzamy głównie podróżując autami. Mamy jednak czas, by wysiąść z pojazdów i nacieszyć się niespotykaną nigdzie indziej życzliwością lokalsów oraz ciekawą kulturą tego regionu. 

PLAN WYPRAWY

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY

TERMIN

27.10 - 11.11.2024

2 200 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 4 850 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

KAMIL ZINCZUK

Spędziłem w Nepalu prawie miesiąc, nie mogąc oderwać wzroku od połyskujących bielą ośmiotysięczników. Była to kolejna cegiełka na mojej trekkingowej ścieżce, która biegła po bezdrożach Indii, rozmokłych równinach Finlandii, łagodnych wzgórzach Anglii i Walii, smaganych deszczem wrzosowiskach Szkocji, targanych wiatrem skałach Spitsbergenu oraz lodowcowych dolinach Grenlandii i Południowych Andów. 

Himalaje wyryły w moim sercu swoje piętno. Bardzo się cieszę, że będzie mi dane pokazać te niezwykłe góry kolejnej grupie Łowców Przygód. Bądźmy tam razem! 

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

BARTEK SIEROTA

Zawodowo instruktor taternictwa jaskiniowego PZA i wspinaczki skalnej, specjalista ds. BHP, biegły sądowy, instruktor dostępu linowego.

Moja pasja to przede wszystkim rodzina i poznawanie świata z nią na wszystkie możliwe sposoby, łącząc tym samym swoją kolejną pasję, jaką są góry i wszystko co jest z nimi związane.
Od zawsze wiedziałem co chce w życiu robić i małymi krokami do tego dążyłem, zawsze chciałem aby moja pasja była również moją pracą i mam szczęście że tak jest.

Od ponad 20 lat jestem aktywnym taternikiem jaskiniowym, pasjonatom wspinaczki skalnej i górskiej, skialpinistą, podróżnikiem, nurkiem oraz instruktorem taternictwa jaskiniowego

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Nie spotkamy tam żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę.

Jak wygląda trasa trekkingowa na ABC?

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas  trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację.   

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 112 opinii
dre dre
dre dre
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Rewelacja!!!!
Monika Malinowska
Monika Malinowska
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Chcialam podziekowac za wyprawę, w którąą Wy wlożyliście ogrom pracy i przygotowań, a my na miejscu odebralismy jej efekty w postaci super przygotowanej trasy 🚴‍♂️🚴‍♀️ Jestescie niesamowici, mili, życzliwi, co przy tak duzej grupie ludzi jest spoŕym wyzwaniem. Dzięki Wam mogliśmy poznac kulture i historie obu krajów, poczuć klimat, smaki i zapachy, pokonując rowerem niezliczoną ilość mostków, pola ryżowe, piaszczyste drogi, przeprawiając się przez rzeki promami czy stateczkami (co też miało swój urok 🙂) a nie tylko podziwiać zza okien klimatyzowanego autobusu. To dla nas bardzo cenne przeżycie. Z drugiej strony wieczorem mogliśmy odpocząć w komfortowych warunkach i poznać wieczorne życie. Dzięki Wam poznalismy tez dużo fajnych ludzi, ktorzy tworzyli klimat i bez nich byloby smutno 🙂rOrganizacja była idealna - nic nie zmieniajcie. Na 10 punktów mogę śmiało dać Wam...15 🙂
Aleksandra
Aleksandra
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Wycieczka rowerowa po Wietnamie i Kambodży była niezapomnianym przeżyciem. Dużo śmiechu, pełno wspaniałych ludzi, tysiące wyrobionych kalorii, setki przejechanych kilometrów, cudowne krajobrazy i organizatorzy, którzy każdy moment wyprawy mieli dopięty na ostatni guzik. Kasiu, Agato, Kamilu: jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu!
agnieszka pietruszka
agnieszka pietruszka
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam podróże z firmą Sport Aventure . Wspaniały czas i niezapomniana wyprawa .
Grażyna Bartkowiak
Grażyna Bartkowiak
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam wyjazdy z ta firma! Organizacja super, zadbali o każdy szczegół, kompetentni i przemili liderzy! Spędziłam z nimi cudowne 2 tygodnie w Wietnamie i Kambodży! Na pewno skorzystam ponownie z ich oferty
Marcin Duch
Marcin Duch
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Niesamowici LUDZIE - mega pozytywne doświadczenia!!! Polecam!!!
Jarosław Bąkowski
Jarosław Bąkowski
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jak dla mnie perfekcyjnie zorganizowany wyjazd.
Mariusz Woronowicz
Mariusz Woronowicz
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Mega wyprawa wspaniałą ekipa organizatorzy na 6+
Sylwester Malinowski
Sylwester Malinowski
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Gorąco polecam. Wspaniała wyprawa rowerowa do Wietnamu i Kambodży. Super organizacja i atmosfera

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na listę zainteresowanych na wyprawę do Annapurna Base Camp
oraz Królestwa Mustang w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my damy Ci znać o dokładnych terminach wyprawy

TERMIN

27.10-11.11.2024 - OSTATNIE WOLNE MIEJSCE
29.10-13.11.2024

  Wybierz termin (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Warszawie. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.