fbpx

TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

Wyprawa trekkingowa w Himalajach

TERMINY

05-17.03.2023 (potwierdzony)
29.10-10.11.2023 (+/- 3 dni)

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.) to jeden z najkrótszych trekkingów, który pozwala na bliskie spotkanie z monumentalnymi ścianami dwóch ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri oraz wielu siedmio i sześciotysięczników. 

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych widokowo tras trekkingowych w Nepalu. Nie tylko z uwagi na oszałamiające widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu.

Pokażemy Ci całe piękno tego regionu. Przedrzemy się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, zwiedzimy nepalskie wioski i pola uprawne. Pokonamy górskie masywy, by odkryć ośnieżone szczyty i lodowiec, stając na wysokości ponad 4130 m. n.p.m.

Wyprawa do Sanktuarium Annapurny to nie tylko trekking do podnóża najwyższych gór świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią Nepalu. 

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas.

 

 

Trasa trekkingu do Annapurna Base Camp jest oszałamiająca widokowo, a przy tym stosunkowo łatwa do pokonania – nawet dla tych, którzy w górach wysokich stawiają pierwsze kroki.

Dziennie będziemy maszerować około 5-6 godzin, robiąc przy tym przystanki w mijanych wioskach, by odpocząć i wrzucić coś na ząb.

 Główne bagaże będą noszone przez Szerpów, a nasza ekipa pokona dystans z podręcznym plecakiem.

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na ogniskach oraz wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZIMY PODCZAS TREKKINGU


Sanktuarium Annapurny - majestat, który onieśmiela

To potężny kocioł lodowcowy, znajdujący się na wysokości ponad 4 100 m n.p.m. Miejsce to ulokowane jest w niezwykle pięknej i monumentalnej scenerii, którą tworzą szczyty okalające Sanktuarium Annapurny - składają się na nią Annapurna I, Annapurna III, Annapurna Fang, Modi Peak, Tharpu Chuli i Singu Chuli oraz święta góra Machhapuchhare. Będziemy podziwiać je z bliska, by zatopić się w ich ogromie i bogactwie górskiej przestrzeni. To właśnie z tego miejsca rozpoczynają się górskie ekspedycje na pobliskie szczyty.


Machhapuchhare - święta góra Nepalczyków

Według miejscowych jej nazwa oznacza „rybi ogon”. Uznawana za świętą górę, na którą nie można się wspinać. Jej szczyt oficjalnie nigdy nie został zdobyty. Majestatyczna Machhapuchhare (6993 m n.p.m.) będzie towarzyszyć nam od pierwszego do ostatniego dnia trekkingu - będzie się chować, by za chwilę pokazać się w nowej odsłonie. Obejrzymy ją z różnych perspektyw oraz wysłuchamy opowieści i legend o jej historii.


Las subtropikalny - przyroda, która nigdy nie zasypia

Poznamy niezwykłe bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem. Uprawia się tu banany i arbuzy, rosną rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez gęste zarośla, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców lasu. Niektórzy z nich również będą nam się przyglądać - możemy liczyć na bliskie spotkanie z małpami.


Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów

Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!


Górskie wioski i gościnność Nepalczyków

Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.

PLAN WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

MAPA TREKKINGU DO ANNAPURNA BASE CAMP

DLACZEGO WARTO JECHAC RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO NEPALU

TERMIN

05-17.03.2023
(termin potwierdzony)

1560 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 3 500 PLN

TERMIN

29.10-10.11.2023
(termin może ulec zmianie +/- 3 dni)

1560 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): około 3 500 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód

Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.

Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.

LIDER WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

Kamil Zinczuk

Spędziłem w Nepalu prawie miesiąc, nie mogąc oderwać wzroku od połyskujących bielą ośmiotysięczników. Była to kolejna cegiełka na mojej trekingowej ścieżce, która biegła po bezdrożach Indii, rozmokłych równinach Finlandii, łagodnych wzgórzach Anglii i Walii, smaganych deszczem wrzosowiskach Szkocji, targanych wiatrem skałach Spitsbergenu oraz lodowcowych dolinach Grenlandii i Południowych And. 

Himalaje wyryły w moim sercu swoje piętno. Bardzo się cieszę, że będzie mi dane pokazać te niezwykłe góry kolejnej grupie Łowców Przygód. Bądźmy tam razem! 

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Marcin Szymański

Pomysłodawca i współzałożyciel Sport Adventure. Były żołnierz z dwudziestopięcioletnim stażem służby. Weteran misji w Afganistanie i Iraku. Były dyrektor imprez Runmageddon Global. Do jego projektów należały między innymi epickie imprezy na Saharze i Kaukazie.

Sportowiec – amator, ulubione dyscypliny to bieganie i triathlon. Prywatnie miłośnik urody świata, którą najczęściej kontempluje pod żaglami. Organizator i uczestnik rejsów morskich. Siła spokoju, człowiek o mocnym kręgosłupie i mocnych nerwach.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 669905081

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z WYPRAWY

Marzy Ci się wyprawa do Nepalu, ale obawiasz się, że możesz nie polecieć ze względu na niespodziewane okoliczności?

Ubezpiecz się od kosztów rezygnacji z imprezy – w tym od COVID-19. 

Więcej informacji u Lidera Wyprawy.

RELACJA Z POPRZEDNIEJ WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

DEDYKOWANE UBRANIA W PAKIECIE WYPRAWY

OPINIE O WYPRAWIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.6/10

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.