fbpx

TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

Wyprawa trekkingowa w Himalajach

TERMIN

28.04-09.05.2025

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

  • Wyprawa ma charakter trekkingowy i wiąże się z całodziennym wędrowaniem.
  • Każdego dnia stopniowo zdobywamy wysokość i chodzimy w różnorodnym terenie.
  • Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu górskiego.
  • Opieka Polskiego Lidera i wędrówka w kameralnej grupie zapewni Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa.  

AKTYWNOŚCI

  • Wyprawa jest górskim trekkingiem, w czasie którego wędrujemy „na lekko”. Nasz bagaż noszą tragarze. 
  • W górach nocujemy w górskich chatach.
  • Dotrzemy do wysokości 4 130 m m.n.p.m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

SMAK HIMALAJSKIEJ PRZYGODY

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.) to jeden z najkrótszych trekkingów, który pozwala na bliskie spotkanie z monumentalnymi ścianami dwóch ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri oraz wielu siedmio i sześciotysięczników. 

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych widokowo tras trekkingowych w Nepalu. Nie tylko z uwagi na oszałamiające widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu.

Pokażemy Ci całe piękno tego regionu. Przedrzemy się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, zwiedzimy nepalskie wioski i pola uprawne. Pokonamy górskie masywy, by odkryć ośnieżone szczyty i lodowiec, stając na wysokości ponad 4130 m. n.p.m.

Wyprawa do Sanktuarium Annapurny to nie tylko trekking do podnóża najwyższych gór świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią Nepalu. 

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas.

Trasa trekkingu do Annapurna Base Camp jest oszałamiająca widokowo, a przy tym stosunkowo łatwa do pokonania.

Dziennie będziemy maszerować około 6-8 godzin, robiąc przy tym przystanki w mijanych wioskach, by odpocząć i wrzucić coś na ząb.

Główne bagaże będą noszone przez Szerpów, a nasza ekipa pokona dystans z podręcznym plecakiem.

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking do Annapurna Base Camp to jedna z najpiękniejszych i najłatwiejszych tras w Nepalu. Choć technicznie nie należy do trudnych, na trasie pokonamy sporą ilość skalnych schodów. Codziennie będziemy wędrować przez kilka godzin (około 6-8 h) utwardzonym szlakiem. Grupa będzie robić na trasie przerwy na odpoczynek i podziwianie widoków. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery po górach lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to jest to trekking dla ciebie. Jeśli masz wątpliwości czy twoja kondycja jest wystarczająca – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

WYSTARCZY CHCIEĆ: Trekking jest osiągalny dla każdej aktywnej osoby. W naszych grupach mieliśmy nastolatków czy osoby po 65 roku życia – każdy dał sobie radę. Jeśli jesteś osobą, która lubi kilkudniowe górskie wędrówki to jest to wyprawa dla Ciebie.

PLAN WYPRAWY

MAPA TREKKINGU DO ANNAPURNA BASE CAMP

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO NEPALU

1850 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 850 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAW

ALEKSANDRA GRESZCZUK 

Ola Greszczuk to pasjonatka świata, która uwielbia spędzać czas w naturze. Choć jest „człowiekiem wody”, trekkingi w górach, także w tropikach, nie są jej obce. Jako instruktorka kitesurfingu, z zapałem oddaje się także innym sportom wodnym, takim jak żeglarstwo, surfing i wingfoiling. Dzięki kitesurfingowi zwiedziła już wiele krajów, w kilku z nich mieszkała na dłużej. W związku z tym miała szansę poznać je od wewnątrz, nie tylko od strony wybrzeża!
Jednak zawsze z przyjemnością wraca do Trójmiasta, skąd pochodzi.
 
Ola bardzo docenia, że dzięki aktywnościom sportowym możemy dotrzeć do miejsc, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać dla nas nieodkryte czy po prostu nieatrakcyjne. A ziemniaki z ogniska uważa za najlepszy przysmak! 😉

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

ZAPISY NA WYPRAWĘ

    Wybierz termin (wymagane)


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Nr Telefonu (wymagane)

     TAK

    Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu na wyprawy 2025 oraz Warunkami Uczestnictwa 2025 i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

     TAK

    Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.

     TAK

    Jestem zainteresowany/a ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji.


    ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH WYPRAW

    WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

    Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód

    Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.

    Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.

    NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

    Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Dziennie wędrujemy po kilka godzin, maksymalnie 7-8h. Trekking odbywa się na lekko, czyli jedynie z małym plecakiem. Spora część wędrówki to skalne schody. Nie spotkamy tam jednak żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery po górach lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę. Jeśli masz wątpliwości czy Twoja kondycja jest wystarczająca, by wziąć udział w wyprawie – skontaktuj się z liderem wyprawy lub napisz na: kontakt@sportadventure.pl

    Jak wygląda trasa trekkingowa na ABC?

    Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.

    Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

    Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

    Jaki sprzęt muszę zabrać?

    Odzież

    – Warstwy podstawowe: oddychająca bielizna termoaktywna (koszulki, legginsy). 

    – Warstwy środkowe: polar lub lekka kurtka puchowa dla ciepła. 

    – Warstwy zewnętrzne: kurtka przeciwdeszczowa i wiatrówka, spodnie trekkingowe (odporne na wiatr i wodę). Lekkie, przewiewne spodnie i bluza/koszula 

    – Nakrycia głowy: czapka chroniąca przed słońcem, ciepła czapka na chłodne dni, bandana lub buff. 

    – Rękawice: ciepłe rękawice na chłodne dni oraz lekkie rękawiczki do ochrony przed wiatrem. 

    – Odpinane spodnie trekkingowe: wygodne na zmienne warunki pogodowe. 

    – Bielizna: szybkoschnąca, termoaktywna. 

    – Skarpety: grube skarpety trekkingowe, zapasowa para na każdy dzień. 

    – Buty trekkingowe wysokie: wygodne, dobrze rozchodzone, wodoodporne z dobrą przyczepnością. 

    – Sandały lub lekkie buty: do noszenia w obozach lub po zakończeniu trekkingu. 

     

    Sprzęt

    – Plecak: o pojemności około 70 litrów – bagaż główny do 20 kg, plus plecak podręczny 20-30 litrów, z osłoną przeciwdeszczową. 

    – Śpiwór: dostosowany do niskich temperatur, które mogą wystąpić na dużych wysokościach. 

    – Kijki trekkingowe: ułatwiające marsz po nierównym terenie. 

    – Czołówka lub latarka: z dodatkowymi bateriami. 

    – Butelki na wodę lub bukłak: co najmniej 2 litry pojemności, z systemem filtracji wody (opcjonalnie). 

    – Apteczka pierwszej pomocy: bandaże, plastry, środki dezynfekujące, leki przeciwbólowe, leki na chorobę wysokościową, leki i suplementy które regularnie bierzesz, plastry na obtarcia 

    – Nóż lub multitool: przydatne w różnych sytuacjach. 

    – Zestaw do higieny osobistej: mały ręcznik szybkoschnący, mydło, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, chusteczki nawilżane, papier toaletowy. 

     

    Akcesoria

    – Okulary przeciwsłoneczne: chroniące przed promieniowaniem UV. 

    – Krem przeciwsłoneczny: o wysokim SPF, balsam do ust z filtrem UV. 

    – Notatnik i długopis: do zapisywania notatek z podróży. 

    – Zapasowe baterie lub powerbank: do ładowania elektroniki. 

    – Pokrowiec na dokumenty i pieniądze: wodoszczelny, do przechowywania paszportu, gotówki i innych ważnych rzeczy. 

     

    Żywność i napoje

    – Przekąski energetyczne: batony, orzechy, suszone owoce. 

    – Proszki izotoniczne lub tabletki elektrolitowe: do uzupełniania minerałów w trakcie marszu. 

    – Termos: na ciepłe napoje, szczególnie przydatne na dużych wysokościach. 

     

    Dokumenty i inne

    – Paszport: z niezbędnymi wizami. 

    – Karty płatnicze i gotówka: lokalna waluta na drobne wydatki. 

    – Książka lub e-book: na czas odpoczynku. 

    – Aparat fotograficzny: lub smartfon z dobrą kamerą, do uwieczniania widoków 

    Ile osób będzie liczyć grupa?

    Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

    Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

    Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

    Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

    Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

    Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

    Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

    Czy dostanę fakturę za wyjazd?

    Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

    OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

    Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
    9.6/10