fbpx

TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

Wyprawa trekkingowa w Himalajach

TERMINY

29.10 -10.11.2023
11-23.11.2023
4-16.04.2024
15-27.04.2024

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.) to jeden z najkrótszych trekkingów, który pozwala na bliskie spotkanie z monumentalnymi ścianami dwóch ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri oraz wielu siedmio i sześciotysięczników. 

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych widokowo tras trekkingowych w Nepalu. Nie tylko z uwagi na oszałamiające widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu.

Pokażemy Ci całe piękno tego regionu. Przedrzemy się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, zwiedzimy nepalskie wioski i pola uprawne. Pokonamy górskie masywy, by odkryć ośnieżone szczyty i lodowiec, stając na wysokości ponad 4130 m. n.p.m.

Wyprawa do Sanktuarium Annapurny to nie tylko trekking do podnóża najwyższych gór świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią Nepalu. 

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas.

Trasa trekkingu do Annapurna Base Camp jest oszałamiająca widokowo, a przy tym stosunkowo łatwa do pokonania – nawet dla tych, którzy w górach wysokich stawiają pierwsze kroki.

Dziennie będziemy maszerować około 5-6 godzin, robiąc przy tym przystanki w mijanych wioskach, by odpocząć i wrzucić coś na ząb.

 Główne bagaże będą noszone przez Szerpów, a nasza ekipa pokona dystans z podręcznym plecakiem.

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking do Annapurna Base Camp to jedna z najpiękniejszych i najłatwiejszych tras w Nepalu. Technicznie nie należy do trudnych, wieść Cię będzie w pełni utwardzonym szlakiem, z licznymi schodami do pokonania. Grupa wędruje spokojnym tempem i robi liczne przerwy. Wszystko po to, by rozkoszować się majestatem Himalajów i chłonąć nepalski klimat z każdym kolejnym krokiem. Jeśli masz wątpliwości czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ


Sanktuarium Annapurny - majestat, który onieśmiela

To potężny kocioł lodowcowy, znajdujący się na wysokości ponad 4 100 m n.p.m. Miejsce to ulokowane jest w niezwykle pięknej i monumentalnej scenerii, którą tworzą szczyty okalające Sanktuarium Annapurny - składają się na nią Annapurna I, Annapurna III, Annapurna Fang, Modi Peak, Tharpu Chuli i Singu Chuli oraz święta góra Machhapuchhare. Będziemy podziwiać je z bliska, by zatopić się w ich ogromie i bogactwie górskiej przestrzeni. To właśnie z tego miejsca rozpoczynają się górskie ekspedycje na pobliskie szczyty.


Machhapuchhare - święta góra Nepalczyków

Według miejscowych jej nazwa oznacza „rybi ogon”. Uznawana za świętą górę, na którą nie można się wspinać. Jej szczyt oficjalnie nigdy nie został zdobyty. Majestatyczna Machhapuchhare (6993 m n.p.m.) będzie towarzyszyć nam od pierwszego do ostatniego dnia trekkingu - będzie się chować, by za chwilę pokazać się w nowej odsłonie. Obejrzymy ją z różnych perspektyw oraz wysłuchamy opowieści i legend o jej historii.


Las subtropikalny - przyroda, która nigdy nie zasypia

Poznamy niezwykłe bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem. Uprawia się tu banany i arbuzy, rosną rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez gęste zarośla, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców lasu. Niektórzy z nich również będą nam się przyglądać - możemy liczyć na bliskie spotkanie z małpami.


Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów

Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!


Górskie wioski i gościnność Nepalczyków

Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.

PLAN WYPRAWY
TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

MAPA TREKKINGU DO ANNAPURNA BASE CAMP

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO NEPALU

TERMIN

29.10-10.11.2023
11-23.11.2023

1 560 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 4 600 PLN

TERMIN

4-16.04.2024

1 795 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 4 650 PLN

TERMIN

15-27.04.2024

1 795 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 4 825 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód

Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.

Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.

LIDERZY WYPRAWY

MARTA FUKSIEWICZ

Wychowałam się na wycieczkach górskich i kontynuowałam swoją przygodę na niezliczonych zajęciach terenowych w czasie studiów z biologii i geografii, gdzie poznawałam polską i zagraniczną przyrodę. Po przemierzeniu wielu szlaków w kraju, miałam szansę w ramach badań naukowych wędrować po wenezuelskich Andach i przedzierać się z maczetą na trekkingu w dżungli.

Jestem pasjonatką natury i miłośniczką wysiłku fizycznego. Góry łączą te dwie rzeczy i oferują o wiele więcej niż jestem w stanie sobie wymarzyć. Wierzcie mi, że mierzę wysoko i dlatego serdecznie zapraszam na wspólną eksplorację monumentalnych Himalajów, razem z podziwianiem unikatowej fauny i flory na trasie prowadzącej do Annapurna Base Camp.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

IZA SKRZYNECKA

Zapalona narciarka (wieloletni instruktor narciarstwa alpejskiego),
miłośniczka jogi, kultury indyjskiej, teatru oraz tańca. Absolwentka Społecznej Szkoły Baletowej od lat realizuje swoje pasje, dzieląc się nią z najmłodszymi jako pedagog w szkołach tańca.

Na co dzień obraca się w świecie nieruchomości, pracuje głównie w charakterze freelancerki. W wolnym czasie się wspina, chodzi po górach oraz zagłębia tajniki via ferrat. Choć zwiedziła już wiele krajów, to jej serce pozostaje niezmiennie we Włoszech. Z uśmiechem i dobrą energią jest zawsze gotowa
na odkrywanie kolejnych zakątków świata.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

PRZEMEK PEREK

Za cel w życiu postawił sobie odkrywanie miejsc na świecie, o których kiedyś jedynie czytał, oglądał w programach podróżniczych. Kilkukrotnie odcisnął stopy na 6 kontynentach. Miłośnik przyrody, ludzi, i ich obyczajów. Jego wielką pasją są fotografia, zwierzęta, nurkowanie, trekkingi i selfdrive safari w połączeniu z offroad. Podczas długich pobytów w Afryce otrzymał od Masajów drugie imię „Seriamu”. Co w języku Maa oznacza osobę obejmującą wszystkich.  Zapewniam, nie będziecie się nudzić na wspólnych wyprawach.

Uważa, że nasze życie jest zbyt krótkie na to aby siedzieć w jednym miejscu. Trzeba czerpać z życia ile się da. Wspomnień nikt nam nie zabierze.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

DOMINIKA GAWENDA

Z wykształcenia etnolog i filolog, ale z doświadczenia ma nie jeden zawód: trenerka capoeira i aerial silks, nauczycielka, tłumaczka, ale także rekruterka w korporacji. Wszystko ją interesuje, a najbardziej wielki świat😊 Jej ulubione kierunki to słoneczne południe (szeroko pojęte). Najciekawsze przygody przeżyła w Brazylii i Portugalii, i tam wraca najchętniej. 


Kocha wszystkie zwierzaki! I na pewno usłyszycie wiele historii o jej kotach, koniach, na których jeździła w dzieciństwie czy małych żółwikach, które wypuszczała do oceanu.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

KAMILA TYRANKIEWICZ

Zawodowo dziennikarz, reporter i reżyser telewizyjny. Nie rzadko spędza wiele godzin i dni w trasie z ekipami filmowymi, a w hotelach więcej czasu niż w ukochanym domu na warszawskich Kabatach. Prywatnie hotele zamienia na namiot, a duże miasta na odludne zakątki świata. Uwielbia dziką i intensywną przyrodę, surowe góry i oceany. Zakochana w chmurach i przestrzeni, doświadczony pilot szybowcowy. Nieuleczalnie uzależniona od sportu: narciarstwa, biegów ultra, mtb i fitness freestyle. Lubi taki świat pokazywać innym.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Nie spotkamy tam żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę.

Jak wygląda trasa trekkingowa na ABC?

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas  trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację.   

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

RELACJA Z POPRZEDNIEJ WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

DEDYKOWANE UBRANIA W PAKIECIE WYPRAWY

OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 82 opinii
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂
Radek Jadach
Radek Jadach
Niesamwita przygoda! Niepowtarzalne przeżycie!
Anna Lu
Anna Lu
Było super, wszystko ok.
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
WYPRAWA NA ISLANDIĘ To moja druga wyprawa ze Sport Adventure -Łowcy Przygód. Tym razem także gwarantująca moc niezapomnianych wrażeń, atrakcyjnych krajobrazów, ubogacającym doświadczeń i atmosfery zapewniającej poczucie przygody. Dzięki profesjonalnej organizacji, wsparciu motywacyjnemu, indywidualnemu podejściu do uczestników wyprawy dająca możliwość „spotkania się” ze wszystkimi żywiołami, matki Natury : Ziemią, Wodą, Powietrzem i Ogniem. Organizatorzy dbali o możliwość obcowania z przyrodą, oderwania się od zgiełku dnia codziennego i poszukiwania wewnętrznej harmonii, w kontakcie z natura. Polecam i szykuje się na kolejna wyprawę w listopadzie;)
Franciszek Olejnik (Franko)
Franciszek Olejnik (Franko)
Zdecydowanie warto się wybrać. Miałem okazje być na Islandii wraz z Sport Adventure. Wszystko było profesjonalnie zorganizowane. Dodatkowo to po prostu bardzo fajni ludzie!
Dorota Lechowicz
Dorota Lechowicz
Wrażeń, emocji, wspomnień bardzo dużo, zakwasów mnóstwo ale było warto 😄
mike Sh
mike Sh
Organizacja super, atmosfera rewelacja, Iza i Marta dbały o dobry klimat a profesjonalni instruktorzy potrafili nawet opornych namówić na ekstremalne zjazdy i przejścia w jaskini. Jaskiniowa przygoda zaliczona i długo będzie jeszcze w pamięci. Nie zostaje nic jak umawiać się na kolejne niecodzienne przeżycia 😉 Polecam

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.