fbpx

TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

Wyprawa trekkingowa w Himalajach

TERMINY

29.10-10.11.2023

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.) to jeden z najkrótszych trekkingów, który pozwala na bliskie spotkanie z monumentalnymi ścianami dwóch ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri oraz wielu siedmio i sześciotysięczników. 

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych widokowo tras trekkingowych w Nepalu. Nie tylko z uwagi na oszałamiające widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu.

Pokażemy Ci całe piękno tego regionu. Przedrzemy się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, zwiedzimy nepalskie wioski i pola uprawne. Pokonamy górskie masywy, by odkryć ośnieżone szczyty i lodowiec, stając na wysokości ponad 4130 m. n.p.m.

Wyprawa do Sanktuarium Annapurny to nie tylko trekking do podnóża najwyższych gór świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią Nepalu. 

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas.

 

 

Trasa trekkingu do Annapurna Base Camp jest oszałamiająca widokowo, a przy tym stosunkowo łatwa do pokonania – nawet dla tych, którzy w górach wysokich stawiają pierwsze kroki.

Dziennie będziemy maszerować około 5-6 godzin, robiąc przy tym przystanki w mijanych wioskach, by odpocząć i wrzucić coś na ząb.

 Główne bagaże będą noszone przez Szerpów, a nasza ekipa pokona dystans z podręcznym plecakiem.

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZIMY PODCZAS TREKKINGU


Sanktuarium Annapurny - majestat, który onieśmiela

To potężny kocioł lodowcowy, znajdujący się na wysokości ponad 4 100 m n.p.m. Miejsce to ulokowane jest w niezwykle pięknej i monumentalnej scenerii, którą tworzą szczyty okalające Sanktuarium Annapurny - składają się na nią Annapurna I, Annapurna III, Annapurna Fang, Modi Peak, Tharpu Chuli i Singu Chuli oraz święta góra Machhapuchhare. Będziemy podziwiać je z bliska, by zatopić się w ich ogromie i bogactwie górskiej przestrzeni. To właśnie z tego miejsca rozpoczynają się górskie ekspedycje na pobliskie szczyty.


Machhapuchhare - święta góra Nepalczyków

Według miejscowych jej nazwa oznacza „rybi ogon”. Uznawana za świętą górę, na którą nie można się wspinać. Jej szczyt oficjalnie nigdy nie został zdobyty. Majestatyczna Machhapuchhare (6993 m n.p.m.) będzie towarzyszyć nam od pierwszego do ostatniego dnia trekkingu - będzie się chować, by za chwilę pokazać się w nowej odsłonie. Obejrzymy ją z różnych perspektyw oraz wysłuchamy opowieści i legend o jej historii.


Las subtropikalny - przyroda, która nigdy nie zasypia

Poznamy niezwykłe bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem. Uprawia się tu banany i arbuzy, rosną rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez gęste zarośla, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców lasu. Niektórzy z nich również będą nam się przyglądać - możemy liczyć na bliskie spotkanie z małpami.


Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów

Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!


Górskie wioski i gościnność Nepalczyków

Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.

PLAN WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

MAPA TREKKINGU DO ANNAPURNA BASE CAMP

DLACZEGO WARTO JECHAC RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO NEPALU

TERMIN

29.10-10.11.2023

1 560 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 4 600 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód

Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.

Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.

LIDER WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

MARTA FUKSIEWICZ

Wychowałam się na wycieczkach górskich i kontynuowałam swoją przygodę na niezliczonych zajęciach terenowych w czasie studiów z biologii i geografii, gdzie poznawałam polską i zagraniczną przyrodę. Po przemierzeniu wielu szlaków w kraju, miałam szansę w ramach badań naukowych wędrować po wenezuelskich Andach i przedzierać się z maczetą na trekkingu w dżungli.

Jestem pasjonatką natury i miłośniczką wysiłku fizycznego. Góry łączą te dwie rzeczy i oferują o wiele więcej niż jestem w stanie sobie wymarzyć. Wierzcie mi, że mierzę wysoko i dlatego serdecznie zapraszam na wspólną eksplorację monumentalnych Himalajów, razem z podziwianiem unikatowej fauny i flory na trasie prowadzącej do Annapurna Base Camp.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Nie spotkamy tam żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu - wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie - jeśli lubisz dłuższe spacery lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę.

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas  trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację.   

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

RELACJA Z POPRZEDNIEJ WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO ANNAPURNA BASE CAMP

DEDYKOWANE UBRANIA W PAKIECIE WYPRAWY

OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.6/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 57 opinii
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU Pełny profesjonalizm, holistyczny program, fachowa pomoc/opieka/wiedza/doświadczenie i umiejętności. Mega zaangażowanie, rzetelność i gwarancja cudownych wrażeń. Polecam!
Diana Stołowska
Diana Stołowska
Dobrze zorganizowane, lider Patrycja i kapitan Marek to ludzie pełni pasji, kochający to, co robią. Wyjazd bez zarzutu. Szczerze polecam wyjazdy ze Sport Adventure, adventure w cenie😉
Dorota michalska
Dorota michalska
Pełna profeska 👌
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
Rejs po północy Norwegii w poszukiwaniu humbaków I orek Rewelacyjny!!!! A wszystko okraszone zorzami polarnymi I dużą dawka humoru 🤣🤣 Polecam każdemu .Chcę więcej więc płynę z nimi na Spitsbergen.
TGXTECH Google
TGXTECH Google
Wyprawa Lofoty, Zorze Polarne, Humbaki, Orki i Renifery Jak zwykle fantastyczna atmosfera, wyjątkowe miejsca, niezapomniana przygoda... No i mój pierwszy rejs na jachcie... Było to super przeżycie... Podróż poza szlakiem!!!
Magdalena Albigowska
Magdalena Albigowska
Szalone wyprawy i przygody. Moc niezapomnianych wrażeń w super towarzystwie. Wszytsko dopięte, możliwość uzyskania dodatkowych informacji, poczucie bezpieczeństwa. Gorąco polecam.
Kamil Wojciechowski
Kamil Wojciechowski
Z czystym sumieniem 5/5. Polecam każdemu, kto chce przeżyć przygodę życia w doborowym towarzystwie. Wszystko perfekcyjnie przygotowane, a czas zorganizowany co do minuty.
Maciej Zarębski
Maciej Zarębski
Pełen profesjonalizm ogromne zaangażowanie i kompetencje pana Macieja.Atmosfera rewelacyjna i opieka gdyby wszystkie firmy były by tak profesjonalne życie było by znacznie łatwiejsze.Osoby nie znające angielskiego również czują się nie skrępowane brawo,brawo,brawo.

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią

  Regulaminu

  oraz

  Warunkami Uczestnictwa

  i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w

  Polityce Prywatności

  oraz

  RODO

  .

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.