fbpx

TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU

Wyprawa trekkingowa w Himalajach

TERMINY


10-22.10.2024 (OSTATNIE WOLNE MIEJSCA)

11-23.10.2024

8-19.11.2024 (OFERTA: ZNIŻKA 100 USD)

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa ma charakter trekkingowy i wiąże się z całodziennym wędrowaniem.
 • Każdego dnia stopniowo zdobywamy wysokość i chodzimy w różnorodnym terenie.
 • Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu górskiego.
 • Opieka Polskiego Lidera i wędrówka w kameralnej grupie zapewni Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa.  

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa jest górskim trekkingiem, w czasie którego wędrujemy „na lekko”. Nasz bagaż noszą tragarze. 
 • W górach nocujemy w górskich chatach.
 • Dotrzemy do wysokości 4 130 m m.n.p.m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

SMAK HIMALAJSKIEJ PRZYGODY

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.) to jeden z najkrótszych trekkingów, który pozwala na bliskie spotkanie z monumentalnymi ścianami dwóch ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri oraz wielu siedmio i sześciotysięczników. 

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych widokowo tras trekkingowych w Nepalu. Nie tylko z uwagi na oszałamiające widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu.

Pokażemy Ci całe piękno tego regionu. Przedrzemy się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, zwiedzimy nepalskie wioski i pola uprawne. Pokonamy górskie masywy, by odkryć ośnieżone szczyty i lodowiec, stając na wysokości ponad 4130 m. n.p.m.

Wyprawa do Sanktuarium Annapurny to nie tylko trekking do podnóża najwyższych gór świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią Nepalu. 

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas.

Trasa trekkingu do Annapurna Base Camp jest oszałamiająca widokowo, a przy tym stosunkowo łatwa do pokonania.

Dziennie będziemy maszerować około 6-8 godzin, robiąc przy tym przystanki w mijanych wioskach, by odpocząć i wrzucić coś na ząb.

Główne bagaże będą noszone przez Szerpów, a nasza ekipa pokona dystans z podręcznym plecakiem.

Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. 

Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.

Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking do Annapurna Base Camp to jedna z najpiękniejszych i najłatwiejszych tras w Nepalu. Choć technicznie nie należy do trudnych, na trasie pokonamy sporą ilość skalnych schodów. Codziennie będziemy wędrować przez kilka godzin (około 6-8 h) utwardzonym szlakiem. Grupa będzie robić na trasie przerwy na odpoczynek i podziwianie widoków. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery po górach lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to jest to trekking dla ciebie. Jeśli masz wątpliwości czy twoja kondycja jest wystarczająca – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

WYSTARCZY CHCIEĆ: Trekking jest osiągalny dla każdej aktywnej osoby. W naszych grupach mieliśmy nastolatków czy osoby po 65 roku życia – każdy dał sobie radę. Jeśli jesteś osobą, która lubi kilkudniowe górskie wędrówki to jest to wyprawa dla Ciebie.

PLAN WYPRAWY

MAPA TREKKINGU DO ANNAPURNA BASE CAMP

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO NEPALU

1795 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 850 PLN

Termin 10-22.10.2024 oraz 11-23.10.2024

1795 USD 1695 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 850 PLN

Termin 8-19.11.2024
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 1795 USD


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAW

EMMA  PAWŁOWSKA

Miłośniczka górskich wojaży z niezliczoną ilością kilometrów nogach. W im bardziej dzikie góry się zapuszcza, tym lepiej! Przemierzyła już łącznie setki kilometrów m.in. w Karpatach Ukraińskich, Karpatach Rumuńskich, bułgarskich Rodopach, marokańskim Atlasie, Kaukazie czy Górach Dynarskich.

W przeszłości nie omijała też cywilizacji i dużych miast – jako reporterka przemierzyła wiele kilometrów pieszo i stopem w południowej Grecji, dokumentując kryzys uchodźczy oraz solo podróżowała po europejskich stolicach. Dziś jednak jej światem rządzą góry, spanie w namiocie i długie wędrówki po nieznanych pasmach górskich. 

Z wielką przyjemnością wróci do Nepalu, by razem z Tobą odkrywać piękno natury oraz meandry religii i kultury tego kraju. 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

AGATA MALEK

Na codzień jestem fizjoterapeutką w Centrum Rehabilitacji Sportowej gdzie opiekuje się zawodnikami wielu dyscyplin, w tym zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Chociaż praca jest moją pasją to nie jest w stanie przebić mojej miłości do podróżowania, dzięki której spełniam kolejne marzenia. Himalaje były i chyba dalej są jednym z nich. Pamiętam gdy po raz pierwszy ukazały się z okien samolotu, a potem każdego dnia na szlaku. Piorunujące wrażenie… 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

PATRYCJA JASIŃSKA

Patrycja – zawodowo obraca się w świecie finansów i projektów inwestycyjnych. Prywatnie żeglarka, biegaczka i miłośniczka wycisku ze sztangą. Na równi kocha morze i góry. W te ostatnie ucieka regularnie – najchętniej w ukochane wysokie Tatry, gdzie lubi pobyć sam na sam z surową skałą. „Góry milczą, a wszystko, co milczy, nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic” – to słowa ks. Józefa Tischnera, wielkiego admiratora górskiego świata, idealnie oddają to, co czuje przebywając w tym cichym wysokim granitowym świecie.

Razem z Wami będzie wędrować przez himalajskie wioski, aby poczuć w duszy i sercu emocje towarzyszące odkrywaniu piękna najwyższych gór świata.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

ZAPISY NA WYPRAWĘ

  Wybierz termin (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Warszawie. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.


  ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH WYPRAW

  WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

  Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód

  Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.

  Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.

  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

  Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Dziennie wędrujemy po kilka godzin, maksymalnie 7-8h. Trekking odbywa się na lekko, czyli jedynie z małym plecakiem. Spora część wędrówki to skalne schody. Nie spotkamy tam jednak żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery po górach lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę. Jeśli masz wątpliwości czy Twoja kondycja jest wystarczająca, by wziąć udział w wyprawie – skontaktuj się z liderem wyprawy lub napisz na: kontakt@sportadventure.pl

  Jak wygląda trasa trekkingowa na ABC?

  Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.

  Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

  Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

  Jaki sprzęt muszę zabrać?

  Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas  trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację.   

  Ile osób będzie liczyć grupa?

  Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

  Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

  Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

  Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

  Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

  Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

  Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

  Czy dostanę fakturę za wyjazd?

  Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

  KOLEKCJA, KTÓRĄ OTRZYMASZ
  W PAKIECIE

  OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

  Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
  9.6/10

  NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

  Doskonała
  Na podstawie 112 opinii
  dre dre
  dre dre
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Rewelacja!!!!
  Monika Malinowska
  Monika Malinowska
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Chcialam podziekowac za wyprawę, w którąą Wy wlożyliście ogrom pracy i przygotowań, a my na miejscu odebralismy jej efekty w postaci super przygotowanej trasy 🚴‍♂️🚴‍♀️ Jestescie niesamowici, mili, życzliwi, co przy tak duzej grupie ludzi jest spoŕym wyzwaniem. Dzięki Wam mogliśmy poznac kulture i historie obu krajów, poczuć klimat, smaki i zapachy, pokonując rowerem niezliczoną ilość mostków, pola ryżowe, piaszczyste drogi, przeprawiając się przez rzeki promami czy stateczkami (co też miało swój urok 🙂) a nie tylko podziwiać zza okien klimatyzowanego autobusu. To dla nas bardzo cenne przeżycie. Z drugiej strony wieczorem mogliśmy odpocząć w komfortowych warunkach i poznać wieczorne życie. Dzięki Wam poznalismy tez dużo fajnych ludzi, ktorzy tworzyli klimat i bez nich byloby smutno 🙂rOrganizacja była idealna - nic nie zmieniajcie. Na 10 punktów mogę śmiało dać Wam...15 🙂
  Aleksandra
  Aleksandra
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Wycieczka rowerowa po Wietnamie i Kambodży była niezapomnianym przeżyciem. Dużo śmiechu, pełno wspaniałych ludzi, tysiące wyrobionych kalorii, setki przejechanych kilometrów, cudowne krajobrazy i organizatorzy, którzy każdy moment wyprawy mieli dopięty na ostatni guzik. Kasiu, Agato, Kamilu: jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu!
  agnieszka pietruszka
  agnieszka pietruszka
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Polecam podróże z firmą Sport Aventure . Wspaniały czas i niezapomniana wyprawa .
  Grażyna Bartkowiak
  Grażyna Bartkowiak
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Polecam wyjazdy z ta firma! Organizacja super, zadbali o każdy szczegół, kompetentni i przemili liderzy! Spędziłam z nimi cudowne 2 tygodnie w Wietnamie i Kambodży! Na pewno skorzystam ponownie z ich oferty
  Marcin Duch
  Marcin Duch
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Niesamowici LUDZIE - mega pozytywne doświadczenia!!! Polecam!!!
  Jarosław Bąkowski
  Jarosław Bąkowski
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Jak dla mnie perfekcyjnie zorganizowany wyjazd.
  Mariusz Woronowicz
  Mariusz Woronowicz
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Mega wyprawa wspaniałą ekipa organizatorzy na 6+
  Sylwester Malinowski
  Sylwester Malinowski
  Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
  Gorąco polecam. Wspaniała wyprawa rowerowa do Wietnamu i Kambodży. Super organizacja i atmosfera

  Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa