TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU
Wyprawa trekkingowa w Himalajach
13-24.04.2025
28.04-09.05.2025 - WYPRZEDANY
CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP
POZIOM TRUDNOŚCI
- Wyprawa ma charakter trekkingowy i wiąże się z całodziennym wędrowaniem.
- Każdego dnia stopniowo zdobywamy wysokość i chodzimy w różnorodnym terenie.
- Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu górskiego.
- Opieka Polskiego Lidera i wędrówka w kameralnej grupie zapewni Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa.
AKTYWNOŚCI
- Wyprawa jest górskim trekkingiem, w czasie którego wędrujemy „na lekko”. Nasz bagaż noszą tragarze.
- W górach nocujemy w górskich chatach.
- Dotrzemy do wysokości 4 130 m m.n.p.m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.
SMAK HIMALAJSKIEJ PRZYGODY
Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!
Trekking do Annapurna Base Camp (4 131 m n.p.m.) to jeden z najkrótszych trekkingów, który pozwala na bliskie spotkanie z monumentalnymi ścianami dwóch ośmiotysięczników: Annapurny i Dhaulagiri oraz wielu siedmio i sześciotysięczników.
To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych widokowo tras trekkingowych w Nepalu. Nie tylko z uwagi na oszałamiające widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu.
Pokażemy Ci całe piękno tego regionu. Przedrzemy się przez subtropikalne lasy, pełne zwierząt i bogatej roślinności, zwiedzimy nepalskie wioski i pola uprawne. Pokonamy górskie masywy, by odkryć ośnieżone szczyty i lodowiec, stając na wysokości ponad 4130 m. n.p.m.
Wyprawa do Sanktuarium Annapurny to nie tylko trekking do podnóża najwyższych gór świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią Nepalu.
Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas.
Trasa trekkingu do Annapurna Base Camp jest oszałamiająca widokowo, a przy tym stosunkowo łatwa do pokonania.
Dziennie będziemy maszerować około 6-8 godzin, robiąc przy tym przystanki w mijanych wioskach, by odpocząć i wrzucić coś na ząb.
Główne bagaże będą noszone przez Szerpów, a nasza ekipa pokona dystans z podręcznym plecakiem.
Podczas trekkingu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.
Wieczory spędzimy na wspólnych rozmowach w jadłodajniach, racząc się lokalnymi przysmakami oraz nepalskimi opowieściami.
Pomiędzy dniami trekkingowymi zatrzymamy się w komfortowych hotelach w Pokarze oraz Kahmnandu.
CZY WYPRAWA DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU JEST DLA CIEBIE?
Trekking do Annapurna Base Camp to jedna z najpiękniejszych i najłatwiejszych tras w Nepalu. Choć technicznie nie należy do trudnych, na trasie pokonamy sporą ilość skalnych schodów. Codziennie będziemy wędrować przez kilka godzin (około 6-8 h) utwardzonym szlakiem. Grupa będzie robić na trasie przerwy na odpoczynek i podziwianie widoków. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery po górach lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to jest to trekking dla ciebie. Jeśli masz wątpliwości czy twoja kondycja jest wystarczająca – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).
WYSTARCZY CHCIEĆ: Trekking jest osiągalny dla każdej aktywnej osoby. W naszych grupach mieliśmy nastolatków czy osoby po 65 roku życia – każdy dał sobie radę. Jeśli jesteś osobą, która lubi kilkudniowe górskie wędrówki to jest to wyprawa dla Ciebie.
- OPIEKA LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW: Podczas całego pobytu będą Ci towarzyszyć wykwalifikowani lokalni przewodnicy, którzy nie tylko znają region jak własną kieszeń, ale chętnie opowiedzą o historii, kulturze i klimacie regionu
- ODPOWIEDNI CZAS NA AKLIMATYZACJĘ: Trasa jest zaplanowana tak, by mieć odpowiedni czas na aklimatyzację w górach wysokich. Maksymalna wysokość na jaką dotrzemy to 4130 m n.p.m.
- NIE POTRZEBUJESZ SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU: To wyprawa trekkingowa, więc wystarczą Ci wygodne buty i kije trekkingowe
- OPIEKA POLSKIEGO LIDERA WYPRAWY: Będziesz pod opieką doświadczonego, polskiego lidera Sport Adventure. Lider dba o realizację programu, bezpieczeństwo oraz służy wsparciem na każdym etapie wyprawy
- NIE NOSISZ ZE SOBĄ BAGAZU: Twój bagaż główny podczas trekkingu jest noszony przez tragarzy. Trasę pokonujesz więc "na lekko" i w komfortowych warunkach
- POCZUJESZ KLIMAT WIOSEK W GÓRACH: Każdą noc spędzamy w lokalnych pensjonatach tzw. Tea House'ach otoczonych górami
- WYSTARCZY CHCIEĆ: Trekking jest przyjazny dla niemal każdego. W naszych grupach mieliśmy nastolatków czy osoby po 65 roku życia - każdy dał sobie radę. Jeśli lubisz piesze wędrówki to jest to wyprawa dla Ciebie
- NIE ZOSTANIESZ SAM: Każdego dnia trekking rozpoczynamy i kończymy w wspólnie z ramach jednej grupy. Takie wędrówki sprzyjają budowaniu więzi i wzajemnym wsparciu w drodze do celu
Jak przygotować się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu?
PLAN WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU
TRANSFERY
- przelot na trasie Kraków - Dubaj - Kathmandu
- zakwaterowanie w hotelu w Kathmandu
- wolne popołudnie w Kathmandu: zwiedzanie dzielnicy handlowej Thamel z setkami straganów mieniących się we wszystkich kolorach. To główna strefa życia nocnego w stolicy.
___________Przelot: bagaż nadawany 20 kg + bagaż podręcznyWyżywienie: posiłki w samolocie
RAFTING GÓRSKI
- śniadanie w hotelu
- przejazd autobusem z Kathmandu do Pokhary
- po drodze czeka nas emocjonujący rafting na górskiej rzece Tishuli River: to będzie dobra zabawa z malowniczymi wąwozami w tle.
- lunch
- dojazd do Pokhary
- zakwaterowanie w hotelu
RUSZAMY NA TREKKING
- śniadanie w hotelu
- przejazd z Pokhary do Ghandruk
- trekking do Chhomrong: pierwszy dzień trekkingu rozpoczniemy od przemierzenia kaskadowych pól rolnych i lasów rododendronowych. Będzie to pierwsze spotkanie z zieloną przyrodą Nepalu.
- zakwaterowanie w Tea House
- czas na odpoczynek
__________
Dystans trekkingu: 7 km
Czas trekkingu: 4–5 godzin
Początkowa wysokość: 1950 m
Końcowa wysokość: 2230 m
ODKRYWAMY PIĘKNO LASÓW DESZCZOWYCH
- trekking do Himalaya hotel
- przejdziemy przez pełne roślinności lasy deszczowe. Przyjrzymy się też mieszkańcom lasu - głównie małpom, które bedą skakać nad naszymi głowami. Wędrówce towarzyszyć będzie kojący odgłos górskiej rzeki.
- Napotkamy na oszałamiającą skalną ścianę, porośnięta mchem z setkami cieków wodnych.dzień zakończymy widokiem na zachód słońca nad Himalajami
- zakwaterowanie w Tea House
- czas na odpoczynek
__________
Dystans trekkingu: 14 km
Czas trekkingu: 7-8 godzin
Początkowa wysokość: 2230 m
Końcowa wysokość: 2950 m
Ilość podejść: 1250 m
NOCLEG W SŁYNNEJ BAZIE POD ANNAPURNĄ
- trekking do Annapurna Base Camp: otaczający krajobraz zmieni się na bardziej surowy. Gęsta i zielona roślinność będzie stopniowo ustępować na rzecz traw, skał i lodu. Tego dnia naszym oczom ukarzą się szczyty Annapurny, zobaczymy też jęzor lodowcowy oraz Sanktuarium Annapurny.
- nocleg w Annapurna Base Camp
__________
Dystans trekkingu: 10,5 km
Czas trekkingu: 6-7 godzin
Początkowa wysokość: 2950 m
Końcowa wysokość: 4140 m
Ilość podejść: 1220 m
POŻEGANIE Z ANNAPURNĄ
- trekking do miejscowości Bamboo - tego dnia pożegnamy się z Annapurną i zaczniemy schodzić w kierunku nizin.
- zakwaterowanie w Tea House
- czas na odpoczynek
__________
Dystans trekkingu: 17 km
Czas trekkingu: 7-8 godzin
Początkowa wysokość: 4140 m
Końcowa wysokość: 2310 m
Ilość podejść: 404 m
KĄPIEL W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH
- trekking do Jhinu Danda: podczas trekkingu ponownie ukaże się nam życiodajny krajobraz pełen kolorów, odgłosów i zwierząt. Przejdziemy przez lasy rododendronowe oraz pola ryżowe.
- kąpiel w naturalnych gorących źródłach: po drodze czeka nas kąpiel w gorących źródłach na tle górskiego krajobrazu. Będzie to świetna okazja do relaksu po dniach trekkingowych.
- zakwaterowanie w Tea House
- czas na odpoczynek
__________
Dystans trekkingu: 10 km
Czas trekkingu: 5-6 godzin
Początkowa wysokość: 2310 m
Końcowa wysokość: 1740 m
Ilość podejść: 840 m
TREKKING DO POTHANY
- trekking do miejscowości Pothana
- zakwaterowanie w Tea House
- czas na odpoczynek
__________
Dystans trekkingu: 16 km
Czas trekkingu: 7-8 godzin
Początkowa wysokość: 1740 m
Końcowa wysokość: 1310 m
Ilość podejść: 1108 m
OSTATNI DZIEŃ TREKKINGU
- trekking do Phedi
- zakończenie trekkingu i wzięcie udział w rytuale pożegnania z Himalajami - będzie to forma podziękowania za udane zakończenie trekkingu i opatrzność na kolejne dni podróży.
- przejazd autobusem do Pokhary
- zakwaterowanie w hotelu
- oficjalne zakończenie wyprawy: wręczenie trofeów i odpoczynek nad jezioro Phewa Lake - drugie co do wielkości jezioro w Nepalu, usytuowane w sąsiedztwie gór.
__________
Dystans trekkingu: 6 km
Czas trekkingu: 2 godziny
Początkowa wysokość: 1310 m
Końcowa wysokość: 1209 m
Ilość podejść: 36 m
ODKRYWANIE KATHMANDU
- śniadanie w hotelu
- przelot samolotem z Pokhary do Kathmandu
- zakwaterowanie w hotelu w Kathmandu
- czas wolny
ZWIEDZANIE BHAKTAPUR
- śniadanie w hotelu
- zwiedzanie miasta: wybierzemy się do Bhaktapur, która jest jedną ze stolic doliny Kathmandu. Odwiedzimy historyczną i dobrze zachowaną starówkę wpisaną na listę UNESCO. Będzie to świetna okażą na zakup pamiątek przed powrotem do kraju.Odwiedzimy kompleks hinduistycznych świątyń Pashupatinath: uważna za najstarszą świątynię Siwy w Nepalu. Kompleks usytuowany jest na brzegu rzeki Bagmati, która stanowi miejsce kremacji zmarłych.
- transfer na lotnisko w godzinach wieczornych
- powrót do Krakowa
*Program wyprawy może ulegać modyfikacjom z przyczyn niezależnych od organizatora takich jak lawiny, powodzie, strajki i inne.
MAPA TREKKINGU DO ANNAPURNA BASE CAMP
MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ PODCZAS WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP
Sanktuarium Annapurny - majestat, który onieśmiela
To potężny kocioł lodowcowy, znajdujący się na wysokości ponad 4 100 m n.p.m. Miejsce to ulokowane jest w niezwykle pięknej i monumentalnej scenerii, którą tworzą szczyty okalające Sanktuarium Annapurny - składają się na nią Annapurna I, Annapurna III, Annapurna Fang, Modi Peak, Tharpu Chuli i Singu Chuli oraz święta góra Machhapuchhare. Będziemy podziwiać je z bliska, by zatopić się w ich ogromie i bogactwie górskiej przestrzeni. To właśnie z tego miejsca rozpoczynają się górskie ekspedycje na pobliskie szczyty.
Machhapuchhare - święta góra Nepalczyków
Według miejscowych jej nazwa oznacza „rybi ogon”. Uznawana za świętą górę, na którą nie można się wspinać. Jej szczyt oficjalnie nigdy nie został zdobyty. Majestatyczna Machhapuchhare (6993 m n.p.m.) będzie towarzyszyć nam od pierwszego do ostatniego dnia trekkingu - będzie się chować, by za chwilę pokazać się w nowej odsłonie. Obejrzymy ją z różnych perspektyw oraz wysłuchamy opowieści i legend o jej historii.
Las subtropikalny - przyroda, która nigdy nie zasypia
Poznamy niezwykłe bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem. Uprawia się tu banany i arbuzy, rosną rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez gęste zarośla, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców lasu. Niektórzy z nich również będą nam się przyglądać - możemy liczyć na bliskie spotkanie z małpami.
Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów
Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!
Górskie wioski i gościnność Nepalczyków
Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.
DLACZEGO WARTO ZOBACZYĆ ANNAPURNA BASE CAMP?
- Doświadczysz widoków zapierających dech w piersiach: najwyższe szczyty świata, w tym szczyty Annapurny oraz Machhaphuchhar
- Odbędziesz trekking w towarzystwie różnorodnej fauny i flory: z czasem gęsta i różnorodna roślinność zamieni się w świat skał i lodowców
- Poznasz ważne miejsca kultury Nepalu oraz wierzeń Szerpów
- Przeprawisz się przez niezliczoną ilość wiszących mostów, pola uprawne, lasy deszczowe i górskie strumyki
- Doświadczysz praktyk medytacyjnych i śpiewania mantr, których nauczą Cię Szerpowie
- Zasmakujesz emocjonującego raftingu na górskiej rzece
- Odwiedzisz Kathmandu - bogatą kulturowo stolicę Nepalu
- Cały czas będziesz pod opieką doświadczonych przewodników z Polski i Nepalu. Możesz liczyć na doradztwo przed wyprawą
- Masz możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
CENA WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU
+ bilet lotniczy 4 450 PLN
Termin 13-24.04.2025
+ bilet lotniczy 4 850 PLN
Termin 28.04-09.05.2025 - WYPRZEDANY
Warunkiem gwarancji miejsca jest wpłata zaliczki: 1500 PLN
Opłat należy dokonać przelewem na rachunek bankowy:
Dla opłat w PLN: 65 1140 2004 0000 3502 8268 8764;
Dla opłat w USD: 12 1140 2004 0000 3112 2194 1787;
CENA WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP OBEJMUJE
- Udział w wyprawie w charakterze uczestnika
- Opiekę lokalnych przewodników podczas całej wyprawy
- Bilet lotniczy z bagażem nadawanym na trasie Polska - Nepal - Polska
- Bilet lotniczy z bagażem nadawanym na trasie Pokhara - Kathmandu Kathman
- Transport na miejscu
- Zakwaterowanie w hotelach w Kathmandu i Pokharze
- Zakwaterowanie w domkach "Tea house" podczas dni trekkingowych
- Udział w raftingu
- Wyżywienie jak wymieniono w programie
- Transport bagażu przez porterów podczas trwania trekkingu (1 porter na 2 osoby)
- Opiekę polskiego lidera grupy podczas całej wyprawy
- Ubezpieczenie NW
- Bluza i t-shirt ze specjalnie zaprojektowanej kolekcji
- Pomoc w przygotowaniu wyprawy, możliwość indywidualnych konsultacji z organizatorem
- Bilety wstępów do Parku Narodowego oraz historycznej dzielnicy Bhaktapur
CENA WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP NIE OBEJMUJE
- Wyżywienia podczas dni trekkingowych: około 15-20$ dziennie
- Napiwków dla przewodników i tragarzy: około 70$
- Wizy do Nepalu: 30$
LIDERZY WYPRAWY DO ANNAPURNA BASE CAMP
RÓŻA PASZKOWSKA
Wspinaczka, instruktorka wspinania i miłośniczka gór. Na co dzień prowadzi zajęcia wspinaczkowe na sztucznych ściankach w Warszawie. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie – na rowerze, na spacerze, na SUPie albo w kajaku. Dotychczas miała okazję wspinać się w Tatrach, Alpach, Andach i Himalajach.
Uwielbia odkrywać nowe miejsca, a w głowie ma zawsze pełno pomysłów na wyprawy!
Masz pytania?
Skontaktuj się z liderem
ALEKSANDRA GRESZCZUK
Masz pytania?
Skontaktuj się z liderem
Chcesz przeżyć himalajską przygodę życia?
Zapisz się na wyprawę do Annapurna Base Camp w Nepalu!
ZAPISY NA HIMALAJSKĄ PRZYGODĘ
13-24.04.2025
28.04-09.05.2025 - WYPRZEDANY
ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH WYPRAW DO ANNAPURNA BASE CAMP
WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU
Wyprawa do Nepalu oczami Łowców Przygód
Przygoda życia, niezapomniana podróż, totalny kosmos, spełnione marzenie – nieważne kogo spytalibyśmy o wyprawę do Nepalu, to właśnie tak brzmią odpowiedzi.
Tego nie da się opisać słowami – twierdzą zgodnie Edzia, Szymon oraz Rafał. Cóż, ktoś zatem musi spróbować zrobić to za nich. Przeczytajcie jak wyprawa do Nepalu wyglądała z ich perspektywy.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP
Trekking do Annapurna Base Camp nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Dziennie wędrujemy po kilka godzin, maksymalnie 7-8h. Trekking odbywa się na lekko, czyli jedynie z małym plecakiem. Spora część wędrówki to skalne schody. Nie spotkamy tam jednak żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu – wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie – jeśli lubisz dłuższe spacery po górach lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę. Jeśli masz wątpliwości czy Twoja kondycja jest wystarczająca, by wziąć udział w wyprawie – skontaktuj się z liderem wyprawy lub napisz na: kontakt@sportadventure.pl
Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem ze sporą ilością schodów. Biegnie pośród malowniczych dolin, pnąc się ku górze. Miniemy różne piętra roślinności, począwszy od pól uprawnych, przez bujną dżunglę aż po kamieniste doliny otoczone najwyższymi górami.
Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.
Odzież
– Warstwy podstawowe: oddychająca bielizna termoaktywna (koszulki, legginsy).
– Warstwy środkowe: polar lub lekka kurtka puchowa dla ciepła.
– Warstwy zewnętrzne: kurtka przeciwdeszczowa i wiatrówka, spodnie trekkingowe (odporne na wiatr i wodę). Lekkie, przewiewne spodnie i bluza/koszula
– Nakrycia głowy: czapka chroniąca przed słońcem, ciepła czapka na chłodne dni, bandana lub buff.
– Rękawice: ciepłe rękawice na chłodne dni oraz lekkie rękawiczki do ochrony przed wiatrem.
– Odpinane spodnie trekkingowe: wygodne na zmienne warunki pogodowe.
– Bielizna: szybkoschnąca, termoaktywna.
– Skarpety: grube skarpety trekkingowe, zapasowa para na każdy dzień.
– Buty trekkingowe wysokie: wygodne, dobrze rozchodzone, wodoodporne z dobrą przyczepnością.
– Sandały lub lekkie buty: do noszenia w obozach lub po zakończeniu trekkingu.
Sprzęt
– Plecak: o pojemności około 70 litrów – bagaż główny do 20 kg, plus plecak podręczny 20-30 litrów, z osłoną przeciwdeszczową.
– Śpiwór: dostosowany do niskich temperatur, które mogą wystąpić na dużych wysokościach.
– Kijki trekkingowe: ułatwiające marsz po nierównym terenie.
– Czołówka lub latarka: z dodatkowymi bateriami.
– Butelki na wodę lub bukłak: co najmniej 2 litry pojemności, z systemem filtracji wody (opcjonalnie).
– Apteczka pierwszej pomocy: bandaże, plastry, środki dezynfekujące, leki przeciwbólowe, leki na chorobę wysokościową, leki i suplementy które regularnie bierzesz, plastry na obtarcia
– Nóż lub multitool: przydatne w różnych sytuacjach.
– Zestaw do higieny osobistej: mały ręcznik szybkoschnący, mydło, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, chusteczki nawilżane, papier toaletowy.
Akcesoria
– Okulary przeciwsłoneczne: chroniące przed promieniowaniem UV.
– Krem przeciwsłoneczny: o wysokim SPF, balsam do ust z filtrem UV.
– Notatnik i długopis: do zapisywania notatek z podróży.
– Zapasowe baterie lub powerbank: do ładowania elektroniki.
– Pokrowiec na dokumenty i pieniądze: wodoszczelny, do przechowywania paszportu, gotówki i innych ważnych rzeczy.
Żywność i napoje
– Przekąski energetyczne: batony, orzechy, suszone owoce.
– Proszki izotoniczne lub tabletki elektrolitowe: do uzupełniania minerałów w trakcie marszu.
– Termos: na ciepłe napoje, szczególnie przydatne na dużych wysokościach.
Dokumenty i inne
– Paszport: z niezbędnymi wizami.
– Karty płatnicze i gotówka: lokalna waluta na drobne wydatki.
– Książka lub e-book: na czas odpoczynku.
– Aparat fotograficzny: lub smartfon z dobrą kamerą, do uwieczniania widoków
Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.
Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.
Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.
Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy.
Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.