fbpx

SKALNA PRZYGODA

Wspinaczka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
dla całej rodziny

TERMINY

31.05-2.06.2024
28-30.06.2024
26-28.07.2024

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa dla osób lubiących aktywne formy spędzania czasu.
 • Nie wymaga wcześniejszych doświadczeń wspinaczkowych i ma charakter familijny dla rodziców i dzieci już od 8 roku życia.
 • Lista sprzętu obowiązkowego zawarta jest w regulaminie.

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa z elementami wspinaczki skałkowej.
 • Śpimy w  namiotach na polu namiotowym. 
 • Na wyprawie nabywasz podstawowe umiejętności wspinaczkowe pod okiem doświadczonych instruktorów. 

PIERWSZE KROKI W SKAŁACH

Jura Krakowsko-Częstochowska to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody ze wspinaczką skałkową. Wapienne ostańce stanowią świetny materiał do nauki i eksplorowania tego coraz bardziej popularnego sportu.

Podczas dwóch dni spędzimy aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki wspinaczkowej. Rozpoczniemy od łatwiejszych dróg na których nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po skale, pokażemy chwyty, zapoznamy ze sprzętem i asekuracją. 

Wyjazd jest dedykowany dla osób początkujących. Jeśli jednak pierwsze kroki w skałach masz już za sobą – nie ma problemu – przygotujemy dla Ciebie bardziej wymagające drogi wspinaczkowe. 

Wyprawa_wspinaczkowa_1
Wyprawa_wspinaczkowa_3

ZABAWA DLA
CAŁEJ RODZINY

Chcesz zarazić swoje dziecko pasją do aktywności? Wspinaczka to idealny sport dla całych rodzin.

Oprócz zajęć w skałach najmłodsi (od 8 roku życia) poznają podstawy outdoroowego życia: rozbiją z rodzicem namiot, pomogą przy rozpaleniu ogniska, przyniosą wodę i posłuchają opowieści Łowców Przygód podczas wieczornego ogniska – a wszystko z dala od elektroniki.

DOŚWIADCZONA
KADRA INSTRUKTORÓW

Dariusz – wspinacz z 23 letnim stażem, na koncie ma ponad 1 500 dróg sportowych jedno i wielowyciągowych. Zaliczył wejście na Mont Blanc. 

Magdalena  – Instruktorka Rekreacji Ruchowej o specjalności wspinaczka skałkowa, który ukończyła na katowickim AWF. Posiada 20 letni staż wspinaczkowy. 

Maciej  – wspinacz z 21 letnim stażem, instruktor kajakarstwa, koszykarz, biegacz terenowy, filmowiec amator, podróżnik. Wspinał się sportowo w Hiszpanii, Francji, Grecji, Maroku, Norwegii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Rumunii i na kilku wyspach Morza Śródziemnego

Artur – instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności wspinaczka skałkowa katowickiego AWF od 2009 roku. Pasjonat wspinania i uczestnik niezliczonej ilości wypraw górskich m.in. w Andy, Alpy, Kaukaz oraz Atlas Wysoki.

Wyprawa_wspinaczkowa_4

CZY TO DLA CIEBIE?

Skalna Przygoda to wyprawa dla całej rodziny. Pozwoli Tobie i dzieciom postawić pierwsze kroki w skałach.  Nabędziecie podstawowe umiejętności wspinaczkowe pod okiem instruktorów. To może być wspaniały początek wspólnej, rodzinnej pasji.  

PLAN WYPRAWY

ZOBACZ CZEGO DOŚWIADCZYSZ

CENA WYPRAWY

890 PLN

cena za dziecko

1190 PLN

cena za osobę dorosłą

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 300 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Wspinaczka na Jurze – wyprawa dla całej rodziny

Jeśli zastanawiasz się gdzie i jak spędzić weekend z rodziną, to mamy sprawdzone rozwiązanie. Wspinaczka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to idealna aktywność dla wszystkich i rewelacyjny sposób na spędzanie czasu z dzieciakami. 

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA

LIDERKA WYPRAWY

KAMIL ZINCZUK

Każdy wiek jest dobry by zacząć się wspinać, pionowy świat jest fascynujący to nie tylko wysiłek fizyczny ale też przełamywanie swoich lęków, testowanie możliwości organizmu.

Jura to świetne miejsce gdzie można zacząć przygodę ze skałkami, pokazać je swoim pociechom, sam będę na imprezie z dwójką moich dzieci, one już nie mogą się doczekać

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

FILIP GŁOWACKI

Na co dzień przeprowadza wyliczenia i analizy finansowe, ale tym razem powspina się z wami na skalach Jury Krakowsko-Czestochowskiej. Jak nie siedzi w excelu, to biega po lasach albo rzuca kostkami przy grach planszowych. Jednak już po kilku tygodniach w domu rozsadza go tęsknota za wyruszeniem w góry…

Na swoje wyprawy najczęściej wybiera miejsca odległe, najchętniej tam, gdzie go jeszcze nie było, ale Polskich gór nigdy nie ma dość.

Zapraszam na wspólny weekend ze wspinaczką!

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 607935284

Katarzyna Zych

Pasjonatka sportów, instruktorka biegów OCR, trenerka zajęć ogólnorozwojowych i człowiek (z) Gór. Mocno stąpa po ziemi. W wolnych chwilach lubi bujać w obłokach, szczególnie w górskiej przestrzeni. Biega (do gustu przypadły jej przede wszystkim biegi ultra, bo jak mówi „czemu to, co dobre, ma się szybko kończyć?”), jeździ na nartach, chodzi na skiturach. 

Energią i optymizmem mogłaby obdarować całą wioskę w dorzeczu Amazonki. Nie zamyka się na nieznane, chcąc bezustannie smakować życia, poprzez nowe, ciekawe miejsca i doznania.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 694125833

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Wystarczy mieć otwartą głowę na przygody i chęć spróbowania czegoś nowego. Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wyprawa nie jest wymagająca pod względem fizycznym. 

Jak wygląda poziom trudności, jeśli chodzi o wspinaczką?

Każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowujemy ścieżki zarówno dla osób, dla których będzie to pierwszy raz w skale, jak i tych z podstawowym doświadczeniem wspinaczkowym. Nie jest to jednak wyprawa skierowana do wytrawnych wspinaczy, a raczej dla osób początkujących. To świetna forma na spędzenie weekendu wspólnie z dzieckiem na łonie natury. 

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy pod namiotami od początku do końca, jest to wyprawa outdoorowa. Wieczorem rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbasę na patyku. Po całym dniu wspinaczki w sobotę zjemy smaczną kolację przygotowaną przez pobliską restaurację.  

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Wszystko jest po naszej stronie. To my jako organizatorzy zapewniamy sprzęt: kaski i uprzęże oraz cały sprzęt niezbędny do asekuracji.

Od jakiego wieku możliwy jest udział w wyprawie?

Wspinaczka jest świetną aktywnością dla dzieci. Zapraszamy małych uczestników już od 8. roku życia. Jeśli chcesz zabrać młodsze dziecko, prosimy o kontakt z Liderem Wyprawy.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Nad przebiegiem wyprawy czuwa Lider Sport Adventure. Lider chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, sprzętem, organizacja wyprawy oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

OPINIE O WYPRAWYE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.2/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 98 opinii
Anna Zielenkiewicz
Anna Zielenkiewicz
Firma z którą zrealizowałam jedno ze swoich większych życiowych Wyzwań 💪💪 Pełen profesjonalizm, bezpieczeństwo i luz i świetna zabawa. Będę wracać po więcej!
Michele Tymowski
Michele Tymowski
Cudowny wyjazd do Nepalu na Annapurna Base Camp. Program wypełniony po pas więc głowa wróciła pełna pozytywnych wrażeń i wspomnień. Dziękuje raz jeszcze!
Julia Janicka
Julia Janicka
Kapitalny wyjazd! Świetnie przygotowana i zorganizowana wyprawa, Leaderzy z doświadczeniem, wiedzą i anielską cierpliwością połączoną z fajnym poczuciem humoru i otwartą głową😊 Jeden z najlepszych wyjazdów, na których byłam i na pewno jeszcze wrócę ! Bardzo polecam ✈️🤍
ewa GS
ewa GS
Rowerowy wyjazd do Wietnamu i Kambodży był bardzo dobrze zorganizowany- wszyscy czuliśmy się wspaniale otoczeni opieką i bezpieczni. Rowery dobrej jakości, sprawne- serwis świadczony był na bieżąco, także podczas przejazdów, jeżeli była taka konieczność. Lunche i kolacje w sprawdzonych, lokalnych miejscach. W trakcie przejazdów woda dostępna na bieżąco, organizatorzy dopasowują tempo jazdy do grupy, dla spragnionych szybkiej i dłuższej jazdy była oddzielna grupa. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł cieszyć się wyprawą 🙂
Grzegorz Koziołek
Grzegorz Koziołek
Ludzie... niesamowici, zespół... świetny, wyjazd... rewelacja! 🙂
lidia jurasz
lidia jurasz
Wyjazd i organizacja pobytu na b. wysokim poziomie. Marta dostępna od momentu podjęcia decyzji o wyjeździe do końca pobytu, udzielała porad i wskazówek. Dzięki jej podejściu do uczestników i empatii stworzyliśmy zgraną i wspierająca się grupę. Polecam wszystkim Sport Adwenture i P. Martę jako opiekunkę. Przegladam strony Sport.... w poszukiwaniu kolejnej wyprawy. Lidia
Joanna Tybiszewska
Joanna Tybiszewska
Jeśli podróż to tylko ze Sport Adventure - Łowcy Przygód. Organizacja i współpraca z nepalskimi przewodnikami na najwyższym poziomie. O nic nie trzeba się martwić, wszystko jest zorganizowane za Ciebie i dla Ciebie. Rolą uczestnika jest być, chłonąć barwy i kolory, zachwycać się otoczeniem, kolekcjonować wrażenia i łapać chwile. No dobra, jeszcze trzeba iść, ale to jedyny trud jaki trzeba sobie zadać😉 (jeśli to dla kogoś w ogóle trud). Kolejna taka podróż tylko z Nimi.
Ania Dziurdzik
Ania Dziurdzik
Zacznę od takich słów. Drogi czytelniku tejże właśnie opinii "Nie znasz ani dnia ani godziny" Tak właśnie było ze mną i nie żałuję, a zarazem cieszę się, że zdecydowałam się na wybór tego organizatora i wyprawę do Everest Base Camp-Himalaje. Bardzo dziękuję za nietuzinkowych liderów wyprawy Agatę i Filipa 👏👏👏 Dziękuję Wam, Agato i Filipie za możliwość wyjazdu, czas który Nam poświęciliście i oczywiście za możliwość poznania tak wielu wspaniałych osobowości (uczestników i nepalskich opiekunów) Jesteście "The best" Wszyscy bez wyjątku. Jak tylko sprawy zawodowe się ułożą to kolejna wyprawa z Wami już w lipcu 2024 - Islandia 😁 Zdjęcia poniżej mówią same za siebie.
Przemyslaw Pisniak
Przemyslaw Pisniak
Witam wszystkich! Wyjazd dobrze zorganizowany, firma godna polecenia. Była to moja pierwsza przygoda ze Sport Adventure i myślę że nie ostatnia. Pozdrawiam i polecam w 100%.

Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę?

Zapisz się na jedną z naszych wyprawa!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą. 

  Wybierz termin (wymagane)


  Wybierz ilość uczestników (wymagane)


  Imię i nazwisko dorosłego (wymagane)

  Imię i nazwisko dziecka/dzieci (wypełnij jeśli chcesz zapisać dzieci)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.