fbpx

SKALNA PRZYGODA

Wspinaczka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
dla całej rodziny

TERMINY

02-04.06.2023 - brak miejsc
25-27.08.2023

Jura Krakowsko-Częstochowska to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody ze wspinaczką skałkową. Wapienne ostańce stanowią świetny materiał do nauki i eksplorowania tego coraz bardziej popularnego sportu.

To właśnie tutaj swoją karierę zaczynała większość polskich himalaistów.

wspinaczka skałkowa
Runmagedon_jura665_resize_Easy-Resize.com

Podczas dwóch dni spędzimy aż 14 godzin na nauce i doskonaleniu techniki wspinaczkowej. Dla tych z was, dla których będzie to pierwsze spotkanie ze wspinaczką utworzymy grupę początkową. 

Rozpoczniemy od łatwiejszych ścieżek na których nauczymy Cię podstawowych technik poruszania się po skale, pokażemy chwyty, zapoznamy ze sprzętem i asekuracją. 

Dla osób, które mają już doświadczenie w skałach, przygotowaliśmy bardziej wymagające ścieżki. Zapoznamy Cię z tajnikami wspinania z dolną asekuracją oraz ze sprzętem potrzebnym do wspinania na drogach tradowych.

Runmagedon_jura525_resize
wspinaczka skałkowa

Chcesz zarazić swoje dziecko pasją do aktywności? Wspinaczka to idealny sport dla całych rodzin.

Oprócz zajęć w skałach najmłodsi (od 8 roku życia) poznają podstawy outdoroowego życia: rozbiją z rodzicem namiot, pomogą przy rozpaleniu ogniska, przyniosą wodę i posłuchają opowieści Łowców Przygód podczas wieczornego ogniska – a wszystko z dala od elektroniki.

Szkolić będzie was czwórka niesamowicie doświadczonych osób:

Dariusz – wspinacz z 23 letnim stażem, na koncie ma ponad 1 500 dróg sportowych jedno i wielowyciągowych. Zaliczył wejście na Mont Blanc. 

Magdalena  – Instruktorka Rekreacji Ruchowej o specjalności wspinaczka skałkowa, który ukończyła na katowickim AWF. Posiada 20 letni staż wspinaczkowy. 

Maciej  – wspinacz z 21 letnim stażem, instruktor kajakarstwa, koszykarz, biegacz terenowy, filmowiec amator, podróżnik. Wspinał się sportowo w Hiszpanii, Francji, Grecji, Maroku, Norwegii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Rumunii i na kilku wyspach Morza Śródziemnego

Artur – instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności wspinaczka skałkowa katowickiego AWF od 2009 roku. Pasjonat wspinania i uczestnik niezliczonej ilości wypraw górskich m.in. w Andy, Alpy, Kaukaz oraz Atlas Wysoki.

wspinaczka skałkowa

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ

wspinaczka skałkowa


Magiczny klimat Jury

Jura Krakowsko-Częstochowska to jeden z najciekawszych regionów wspinaczkowych w Polsce. Wapienne ostańce ulokowane w towarzystwie lasów i malowniczy region, położony na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, cieszy się sławą wspinaczkowego raju, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

wspinaczka skałkowa


Spędź czas z rodziną

W wyprawie mogą wziąć udział dzieci już od 8 roku życia. To dokonała okazja, żeby zarazić w nich miłość do aktywności fizycznej z dala od wszechobecnych ekranów. Zapisując się z dziećmi czeka na Was zniżka!

wspinaczka skałkowa


Zdobądź nowe umiejętności

To tutaj kroki w skale stawiali najwięksi polscy taternicy i himalaiści, z Jerzym Kukuczką, Januszem Majerem czy Andrzejem Czokiem na czele. Jura to świetny rejon do nauki wspinaczki.

Z nami zdobędziesz pierwsze wspinaczkowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów i pasjonatów. To gwarancja bezpieczeństwa i kompetentnego przekazania wiedzy.

PLAN WYPRAWY

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI

CENA WYPRAWY ZE WSPINACZKĄ NA JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

950 PLN

cena za osobę

1600 PLN

pakiet rodzic + dziecko

2100 PLN

pakiet rodzic + 2 dzieci

wysokość zaliczki gwarantującej miejsce: 300 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

wspinaczka skałkowa na jurze

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Wspinaczka na Jurze – wyprawa dla całej rodziny

Jeśli zastanawiasz się gdzie i jak spędzić weekend z rodziną, to mamy sprawdzone rozwiązanie. Wspinaczka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to idealna aktywność dla wszystkich i rewelacyjny sposób na spędzanie czasu z dzieciakami. 

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA

LIDERKA WYPRAWY

MAGDA  ALBIGOWSKA

Moje pierwsze zetknięcie ze skałkami było innym, nowym i zaskakującym górskim doświadczeniem. Wyzwanie, które pozwoliło się sprawdzić ale tez nauczyć pokory. Pokonanie kolejnej wysokości i przełamanie wewnętrznego głosu „nie wiem czy dam rade” dało mi niesamowitego kopa i moc pozytywnych wrażeń.

To doświadczenie, które warto przeżyć !!! Satysfakcja gwarantowana.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

AGNIESZKA EMMA PAWŁOWSKA

Miłośniczka długich i samotnych wędrówek górskich. Ładuje się z plecakiem tam, gdzie dziko, cicho i pełno przygód! W nogach ma za sobą wiele kilometrów po m.in. Karpatach ukraińskich i rumuńskich, bułgarskich Rodopach, marokańskim Atlasie i oczywiście – polskich Tatrach i Beskidach. 

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

KAMIL ZINCZUK

Każdy wiek jest dobry by zacząć się wspinać, pionowy świat jest fascynujący to nie tylko wysiłek fizyczny ale też przełamywanie swoich lęków, testowanie możliwości organizmu.

Jura to świetne miejsce gdzie można zacząć przygodę ze skałkami, pokazać je swoim pociechom, sam będę na imprezie z dwójką moich dzieci, one już nie mogą się doczekać

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Wystarczy mieć otwartą głowę na przygody i chęć spróbowania czegoś nowego. Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wyprawa nie jest wymagająca pod względem fizycznym. 

Jak wygląda poziom trudności, jeśli chodzi o wspinaczką?

Każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowujemy ścieżki zarówno dla osób, dla których będzie to pierwszy raz w skale, jak i tych z podstawowym doświadczeniem wspinaczkowym. Nie jest to jednak wyprawa skierowana do wytrawnych wspinaczy, a raczej dla osób początkujących.

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy pod namiotami od początku do końca, jest to wyprawa outdoorowa. Wieczorem rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbasę na patyku. Po całym dniu wspinaczki zjemy smaczną kolację przygotowaną przez pobliską restaurację.  

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Wszystko jest po naszej stronie. To my jako organizatorzy zapewniamy sprzęt: kaski i uprzęże oraz cały sprzęt niezbędny do asekuracji.

Od jakiego wieku możliwy jest udział w wyprawie?

Wspinaczka jest świetną aktywnością dla dzieci. Zapraszamy małych uczestników już od 8. roku życia. Jeśli chcesz zabrać młodsze dziecko, prosimy o kontakt z Liderem Wyprawy.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

OPINIE O WYPRAWIE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,2
9.2/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 68 opinii
Marta Płóciennik
Marta Płóciennik
Bardzo dobrze zorganizowana jaskiniowa przygoda z przesympatyczną liderką Kasią. Dzięki wam dotarłam do miejsc, których sama nigdy nie byłabym w stanie zobaczyć. Gorąco polecam 🙂
Przemysław Perek
Przemysław Perek
Wszystko super, perfekcja przez duże ,,P". Extra ekipa, czuliśmy się jakbyśmy znali się od dawna💪👍. Byłem na Weekendzie Strzeleckim i jadę już na następny. Doświadczeni instruktorzy, wszystko odbywało się pod bacznym okiem ekspertów. Bezpiecznie, chociaż łatwo nie było, czapki z głów za przygotowanie. Polecam, jeśli wszystkie wyprawy takie są to tylko wybrać termin, kierunek i pakować się w drogę 😁
Jacek Sklepowicz
Jacek Sklepowicz
Byłem na wielu wyprawach (Islandia, Gruzja, różne wyprawy krajowe itd) organizowanych przez tę firmę i mogę gorąco polecić! Fantastyczni ludzie, pasjonaci w tym co robią. Eventy domknięte od A do Z. Atrakcyjny, i kompletny program wyprawy. Duża dbałość o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wyprawy. Jeszcze raz - gorąco polecam, w Polsce nie znajdziecie lepszych!
GRACJANA OGORZELSKA
GRACJANA OGORZELSKA
Z całego serca polecam firmę i instruktorów. Będąc na wyprawie czułam się zaopiekowana. Wspaniałe podejście, stoicki spokój i świetny humor sprawia, że nie czuje się strachu, presji. To tu odkryłam swoje granice, o których nie miałam pojęcia i udało mi się je pokonać. Chętnie wybiorę się z Wami ponownie.
Gosia Matuszewska
Gosia Matuszewska
Znak Q! Wyprawa na medal! Polecam każdej, trochę przebojowej dziewczynie! /Kobiecie 🙂 Baterie naładowane na maxa!
Andrzej Jakobczak
Andrzej Jakobczak
Super imprezy na 102 i jeszcze 2. Będę pamiętał przeżycia długo, długo i jeszcze długo
Piotr Morawski
Piotr Morawski
Miałem przyjemność uczestniczyć z Łowcami Przygód w wyprawie do Maroka. Niezapomniane chwile , przepiękny kraj który polecam odwiedzić. A ze Sport Adventure gwarantuje ze zasmakujecie ten przepiękny i ciekawy kraj z każdej strony. Wszystko było zorganizwane perfekcyjnie. Śmiało polecam i napewno nie raz rusze w świat ze Sport Adventure!
Teresa Selecka
Teresa Selecka
Polecam wybrać się na wyprawę jaskiniową ze Sport Adventure 🙂 Niesamowite emocje, fascynujące zakamarki, które dla zwykłego zjadacza chleba są niedostępne. Wszystko to w towarzystwie wykwalifikowanej kadry instruktorów i ratowników oraz pod czujnym okiem sympatycznego Lidera Maćka. Integracja w kameralnej grupie, co jest dużym plusem. Wszelkie wymagane informacje były przesyłane na bieżąco, tak aby jak najlepiej przygotować się na wyjazd 🙂 Organizacja godna polecenia👍
Łukasz Krzemiński
Łukasz Krzemiński
Jaskiniowa przygoda ze Sport Adventure to przede wszystkim dobra zabawa, sporo adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Do tego świetni ludzie, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo zapewnione przez doświadczonych specjalistów. Polecam każdemu!!!

Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę?

Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy,
a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)

  Wybierz pakiet (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Imię i nazwisko dziecka (wymagane w przypadku wyboru pakietu RODZIC + DZIECKO)

  Imię i nazwisko drugiego dziecka (wymagane w przypadku wyboru pakietu RODZIC + 2 DZIECI)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu, Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.