fbpx

WYPRAWA DO TYBETU I NEPALU

Spotkanie z buddyjską kulturą i bogactwem regionu

TERMIN

3-19.11.2023

LICZBA MIEJSC

Max. 15 osób

4
zapisanych

WYPRAWA W GŁĄB SIEBIE

Z nami prawdziwie poznasz Tybet i Nepal – krainę klasztorów i świątyń. Dotrzesz do mistycznego centrum filozoficznej myśli wschodu, jednocześnie wędrując przez spektakularne lokalizacje, które większość zna jedynie z filmów i pocztówek.

Odwiedzisz historyczne miasta oraz klasztory, które zaczęły powstawać blisko tysiąc lat temu. W leżącym na wysokości prawie 4000 metrów Shigatse zobaczysz najstarszą świątynię Tashilumpo, zbudowaną przez pierwszego Dalaj Lamę. 

W świat podróży wgłąb siebie wprowadzi Cię jeden z lokalnych przewodników. Poznasz tradycyjne mantry oraz dowiesz się jak wpisują się one w codziennie życie mieszkańców tego magicznego regionu. Chętni będą mogli brać udział w sesjach medytacyjnych

OBCUJ Z NAJWYŻSZYMI
GÓRAMI ŚWIATA

Ze wzgórza Nagarkot zobaczysz monumentalną panoramę pięciu z dziesięciu najwyższych szczytów świata, a Mount Everest będziesz podziwiać przy urokliwych barwach chowającego się za górami słońca. W tradycyjnym teahouse poznasz gościnę miejscowych.

Trekkingi zaprowadzą Cię do przepięknych, ważnych dla buddystów świątyń, takich jak Changu Narayan, Buddy Nami, czy tybetańską Johkang. To właśnie tam poczujesz się jak w innym świecie, nadal niedostępnym dla wielu ludzi.

Podczas 3 dni trekkingowych w Nepalu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu. 

W pozostałe dni w Nepalu i Tybecie zatrzymamy się w komfortowych hotelach i domach gościnnych. 

MIEJSCA, KTÓRE ZOBACZYSZ


Klasztor Rombuk oraz Klasztor Sera - miejsca buddyjskiego mistycyzmu

Odwiedzisz znajdujące się najwyżej na świece miejsce kultu religijnego - Klasztor Rombu. Ze znajdującego się na wysokości ponad 5000 m n.p.m budynku roztacza się najpiękniejszy widok na północną ścianę najwyższej góry świata, czyli Mount Everest.

W Klasztorze Sera będziesz świadkiem czegoś, co widziało niewielu ludzi na świecie - zobaczysz praktykę debat mnichów odłamu buddyjskiego Gelug.


Dhulikhel - historyczne miast klanu Newari

Dhulikhel to historyczne miasto zamieszkałe przez klan Newari. To miejsce było i jest głównym punktem na szlaku handlowym pomiędzy Tybetem i Nepalem. Zwiedzisz stare miasto, a wędrując jego wąskimi uliczkami pod palcami poczujesz kunszt klanu Newari sunąc po mistycznie rzeźbionych drzwiach i oknach. Będąc tu, odwiedzimy umieszczoną w centrum miasta świątynię Narayan poświęconą Krishnie.


Jedna z najpiękniejszych tras w Azji

Nie dość, że przekroczysz granicę Nepalu z Tybetem piechotą, to w drodze powrotnej z zapartym tchem będziesz podziwiać niezliczone wąwozy i kaniony budzące prawdziwy respekt przed siłami Matki Natury. Każdy kolejny kilometr będzie bardziej magiczny, bo cały czas towarzyszyć będą Ci monumentalne Himalaje.Wzgórze Nagarkot - wyjątkowa panorama

Z Nagarkot rozciąga się panoramiczny widok na większą część nepalskich Himalajów. Właśnie stąd widać pięć z dziesięciu najwyższych szczytów świata: Everest (8849m), Lhotse (8516m), Cho Oyu (8201m), Makalu (8463m) i Manaslu (8163m).


Shigatse - magiczne miasto w Tybecie

Postawisz stopy w wiekowym mieście Shigatse, leżącym na wysokości 3870 m n.p.m., gdzie mieści się klasztor Tashilhunpo. W zbudowanym w XV wieku miejscu kultu zobaczysz nie tylko wielu mnichów, ale też największy na świecie, 26-metrowy posąg Buddy Maitrei.


Niesamowite widoki najpiękniejszych miejsc na Dachu Świata

Spędzisz niesamowite chwile patrząc na skąpany w zachodzącym słońcu Everest, delektując się widokiem dostępnym tylko dla niewielu.

Twoje oczy będą napawać się turkusem Jeziora Paiko Tso, a to tylko jedno z wielu magicznych miejsc na trasie naszej wyprawy.

DLA KOGO?

Wyprawa ma charakter rekreacyjny i nie jest związana z wysiłkiem fizycznym o dużej intensywności. 3 dni trekkingowe w Nepalu bedą technicznie łatwe, po utwardzonych ścieżkach. Grupa wędruje spokojnym tempem i robi przerwy. Wszystko po to, by rozkoszować się majestatem Himalajów i chłonąć klimat z każdym kolejnym krokiem. W pozostałe dni będziemy poruszać się transportem kołowym. 

We znaki może dać się wysokość – dotrzemy do poziomu 5000m. Podczas pobytu w Himalajach będziemy mieć jednak czas na odpowiednią aklimatyzację.  

Jeśli zastanawiasz się czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

PLAN WYPRAWY
DO NEPALU I TYBETU

DLACZEGO WARTO?

CENA WYPRAWY DO TYBETU I NEPALU

3850 USD
+ bilety lotnicze: (PL-NEP-PL) 4000 zł

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

MACIEJ TURCHAN

Współzałożyciel Sport Adventure, pasjonat gór, outdoorowych aktywności i odkrywania piękna świata. Zimą zapalony narciarz, latem zwiedza świat biegając lub jeżdżąc na motocyklu. W Azji i Himalajach zakochany od pierwszego wejrzenia. Interesuje się  praktykami medytacji i kulturową myślą wschodu. Posiada 10-letnie doświadczenie w organizacji eventów.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem 

Tel. 530454414

ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ
NASZE WYPRAWY DO NEPALU

NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 68 opinii
Marta Płóciennik
Marta Płóciennik
Bardzo dobrze zorganizowana jaskiniowa przygoda z przesympatyczną liderką Kasią. Dzięki wam dotarłam do miejsc, których sama nigdy nie byłabym w stanie zobaczyć. Gorąco polecam 🙂
Przemysław Perek
Przemysław Perek
Wszystko super, perfekcja przez duże ,,P". Extra ekipa, czuliśmy się jakbyśmy znali się od dawna💪👍. Byłem na Weekendzie Strzeleckim i jadę już na następny. Doświadczeni instruktorzy, wszystko odbywało się pod bacznym okiem ekspertów. Bezpiecznie, chociaż łatwo nie było, czapki z głów za przygotowanie. Polecam, jeśli wszystkie wyprawy takie są to tylko wybrać termin, kierunek i pakować się w drogę 😁
Jacek Sklepowicz
Jacek Sklepowicz
Byłem na wielu wyprawach (Islandia, Gruzja, różne wyprawy krajowe itd) organizowanych przez tę firmę i mogę gorąco polecić! Fantastyczni ludzie, pasjonaci w tym co robią. Eventy domknięte od A do Z. Atrakcyjny, i kompletny program wyprawy. Duża dbałość o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wyprawy. Jeszcze raz - gorąco polecam, w Polsce nie znajdziecie lepszych!
GRACJANA OGORZELSKA
GRACJANA OGORZELSKA
Z całego serca polecam firmę i instruktorów. Będąc na wyprawie czułam się zaopiekowana. Wspaniałe podejście, stoicki spokój i świetny humor sprawia, że nie czuje się strachu, presji. To tu odkryłam swoje granice, o których nie miałam pojęcia i udało mi się je pokonać. Chętnie wybiorę się z Wami ponownie.
Gosia Matuszewska
Gosia Matuszewska
Znak Q! Wyprawa na medal! Polecam każdej, trochę przebojowej dziewczynie! /Kobiecie 🙂 Baterie naładowane na maxa!
Andrzej Jakobczak
Andrzej Jakobczak
Super imprezy na 102 i jeszcze 2. Będę pamiętał przeżycia długo, długo i jeszcze długo
Piotr Morawski
Piotr Morawski
Miałem przyjemność uczestniczyć z Łowcami Przygód w wyprawie do Maroka. Niezapomniane chwile , przepiękny kraj który polecam odwiedzić. A ze Sport Adventure gwarantuje ze zasmakujecie ten przepiękny i ciekawy kraj z każdej strony. Wszystko było zorganizwane perfekcyjnie. Śmiało polecam i napewno nie raz rusze w świat ze Sport Adventure!
Teresa Selecka
Teresa Selecka
Polecam wybrać się na wyprawę jaskiniową ze Sport Adventure 🙂 Niesamowite emocje, fascynujące zakamarki, które dla zwykłego zjadacza chleba są niedostępne. Wszystko to w towarzystwie wykwalifikowanej kadry instruktorów i ratowników oraz pod czujnym okiem sympatycznego Lidera Maćka. Integracja w kameralnej grupie, co jest dużym plusem. Wszelkie wymagane informacje były przesyłane na bieżąco, tak aby jak najlepiej przygotować się na wyjazd 🙂 Organizacja godna polecenia👍
Łukasz Krzemiński
Łukasz Krzemiński
Jaskiniowa przygoda ze Sport Adventure to przede wszystkim dobra zabawa, sporo adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Do tego świetni ludzie, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo zapewnione przez doświadczonych specjalistów. Polecam każdemu!!!

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.