fbpx

WYPRAWA DO TYBETU I NEPALU

Spotkanie z buddyjską kulturą i bogactwem regionu

TERMIN

październik - listopad 2023

LICZBA MIEJSC

Max. 12 osób

3
zapisanych

To będzie wyprawa nie tylko do innego świata, ale też wgłąb siebie. 

Z nami prawdziwie poznasz Tybet i Nepal – krainę klasztorów i świątyń, gdzie większość mieszkańców to mniszki oraz mnichowie. Poczujesz mistycyzm, który ogarnia tę niedostępną część świata. 

Dotrzesz do mistycznego centrum filozoficznej myśli wschodu, jednocześnie wędrując przez spektakularne lokalizacje, które większość zna jedynie z filmów i pocztówek.

Ze wzgórza Nagarkot zobaczysz monumentalną panoramę pięciu z dziesięciu najwyższych szczytów świata, a Mount Everest będziesz podziwiać przy urokliwych barwach chowającego się za górami słońca. W tradycyjnym teahouse poznasz gościnę miejscowych.

Wielogodzinne trekkingi zaprowadzą Cię do przepięknych, ważnych dla buddystów świątyń, takich jak Changu Narayan, Buddy Nami, czy tybetańską Johkang. To właśnie tam poczujesz się jak w innym świecie, nadal niedostępnym dla wielu ludzi.

Odwiedzisz historyczne miasta, których magię zapamiętasz do końca życia oraz klasztory, które zaczęły powstawać blisko tysiąc lat temu.

W leżącym na wysokości prawie 4000 metrów Shigatse odwiedzisz najstarszą świątynię Tashilumpo, zbudowaną przez pierwszego Dalaj Lamę. 

Chętni będą mogli brać udział w codziennych sesjach medytacyjnych aby każdego dnia poczuć mistycyzm tego miejsca, kultury oraz filozofii. 

W świat podróży wgłąb siebie wprowadzi Cię jeden z nepalskich przewodników. Poznasz tradycyjne mantry oraz dowiesz się jak wpisują się one w codziennie życie mieszkańców tego magicznego regionu.

MIEJSCA, KTÓRE UDA NAM SIĘ ZOBACZYĆ


Wzgórze Nagarkot - wyjątkowa panorama

Z Nagarkot rozciąga się panoramiczny widok na większą część nepalskich Himalajów. Właśnie stąd widać pięć z dziesięciu najwyższych szczytów świata: Everest (8849m), Lhotse (8516m), Cho Oyu (8201m), Makalu (8463m) i Manaslu (8163m).


Dhulikhel - historyczne miast klanu Newari

Dhulikhel to historyczne miasto zamieszkałe przez klan Newari. To miejsce było i jest głównym punktem na szlaku handlowym pomiędzy Tybetem i Nepalem. Zwiedzisz stare miasto, a wędrując jego wąskimi uliczkami pod palcami poczujesz kunszt klanu Newari sunąc po mistycznie rzeźbionych drzwiach i oknach. Będąc tu, odwiedzimy umieszczoną w centrum miasta świątynię Narayan poświęconą Krishnie.


Shigatse - magiczne miasto w Tybecie

Postawisz stopy w wiekowym mieście Shigatse, leżącym na wysokości 3870 m n.p.m., gdzie mieści się klasztor Tashilhunpo. W zbudowanym w XV wieku miejscu kultu zobaczysz nie tylko wielu mnichów, ale też największy na świecie, 26-metrowy posąg Buddy Maitrei.


Klasztor Rombuk oraz Klasztor Sera - miejsca buddyjskiego mistycyzmu

Odwiedzisz znajdujące się najwyżej na świece miejsce kultu religijnego - Klasztor Rombu. Ze znajdującego się na wysokości ponad 5000 m n.p.m budynku roztacza się najpiękniejszy widok na północną ścianę najwyższej góry świata, czyli Mount Everest.

W Klasztorze Sera będziesz świadkiem czegoś, co widziało niewielu ludzi na świecie - zobaczysz praktykę debat mnichów odłamu buddyjskiego Gelug.


Jedna z najpiękniejszych tras w Azji

Nie dość, że przekroczysz granicę Nepalu z Tybetem piechotą, to w drodze powrotnej z zapartym tchem będziesz podziwiać niezliczone wąwozy i kaniony budzące prawdziwy respekt przed siłami Matki Natury. Każdy kolejny kilometr będzie bardziej magiczny, bo cały czas towarzyszyć będą Ci monumentalne Himalaje.Niesamowite widoki najpiękniejszych miejsc na Dachu Świata

Spędzisz niesamowite chwile patrząc na skąpany w zachodzącym słońcu Everest, delektując się widokiem dostępnym tylko dla niewielu.

Twoje oczy będą napawać się turkusem Jeziora Paiko Tso, a to tylko jedno z wielu magicznych miejsc na trasie naszej wyprawy.

PLAN WYPRAWY DO NEPALU I TYBETU

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY DO TYBETU I NEPALU

2820 - 3050 USD
+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 3500 PLN

Dokładna cena wkrótce

Zapisz się na listę zainteresowanych i zgarnij 5% zniżki na wyprawę

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

MARCIN SZYMAŃSKI

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z WYPRAWY

Marzy Ci się wyprawa do Tybetu i Nepalu, ale obawiasz się, że możesz nie polecieć ze względu na niespodziewane okoliczności?

Ubezpiecz się od kosztów rezygnacji z imprezy – w tym od COVID-19. 

Więcej informacji u Lidera Wyprawy.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ NASZE WYPRAWY

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na listę zainteresowanych
i zgarnij 5% zniżki na wyprawę do Tybetu i Nepalu

Zwrócimy się do Ciebie jak tylko ustalimy dokładne szczegóły wyjazdu

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią

  Regulaminu

  oraz

  Warunkami Uczestnictwa

  i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w

  Polityce Prywatności

  oraz

  RODO

  .

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.