fbpx

WYPRAWA DO TYBETU I NEPALU

Spotkanie z buddyjską kulturą i bogactwem regionu

TERMIN

27.10-11.11.2024

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa ma charakter rekreacyjny i nie jest związana z wysiłkiem fizycznym o dużej intensywności.
 • 3 dni trekkingowe w Nepalu będą technicznie łatwe, po utwardzonych ścieżkach.
 • Lista sprzętu obowiązkowego na wyprawę zawarta jest w regulaminie.

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa zawiera elementy trekkingowe z wędrówką „na lekko”. Przez większą część wyprawy poruszamy się transportem kołowym.
 • Śpimy w tzw. Tea House`ach – lokalnych schroniskach górskich.
 • Dotrzemy do poziomu 5000m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

WYPRAWA W GŁĄB SIEBIE

Z nami prawdziwie poznasz Tybet i Nepal – krainę klasztorów i świątyń. Dotrzesz do mistycznego centrum filozoficznej myśli wschodu, jednocześnie wędrując przez spektakularne lokalizacje, które większość zna jedynie z filmów i pocztówek.

Odwiedzisz historyczne miasta oraz klasztory, które zaczęły powstawać blisko tysiąc lat temu. W leżącym na wysokości prawie 4000 metrów Shigatse zobaczysz najstarszą świątynię Tashilumpo, zbudowaną przez pierwszego Dalaj Lamę. 

W świat podróży wgłąb siebie wprowadzi Cię jeden z lokalnych przewodników. Poznasz tradycyjne mantry oraz dowiesz się jak wpisują się one w codziennie życie mieszkańców tego magicznego regionu. Chętni będą mogli brać udział w sesjach medytacyjnych

Ze wzgórza Nagarkot zobaczysz monumentalną panoramę pięciu z dziesięciu najwyższych szczytów świata, a Mount Everest będziesz podziwiać przy urokliwych barwach chowającego się za górami słońca. W tradycyjnym teahouse poznasz gościnę miejscowych.

Trekkingi zaprowadzą Cię do przepięknych, ważnych dla buddystów świątyń, takich jak Changu Narayan, Buddy Nami, czy tybetańską Johkang. To właśnie tam poczujesz się jak w innym świecie, nadal niedostępnym dla wielu ludzi.

Podczas 3 dni trekkingowych w Nepalu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu. 

W pozostałe dni w Nepalu i Tybecie zatrzymamy się w komfortowych hotelach i domach gościnnych. 

CZY TO DLA CIEBIE?

PLAN WYPRAWY

MIEJSCA, KTÓRE ZOBACZYSZ

CENA WYPRAWY DO TYBETU I NEPALU

3850 USD
+ bilety lotnicze: (PL-NEP-PL) 4850 zł

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

FILIP GŁOWACKI

Na co dzień przeprowadza wyliczenia i analizy finansowe, ale tym razem poprowadzi wyprawę na dach świata. Jak nie siedzi w excelu, to biega po lasach albo rzuca kostkami przy grach planszowych. Ale już po kilku tygodniach w domu rozsadza go tęsknota za wyruszeniem na szlak…

Na swoje wyprawy najczęściej wybiera miejsca odległe, najchętniej tam, gdzie go jeszcze nie było, ale w Himalaje chce wrócić jeszcze nie raz.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem 

Tel. 607935284

NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 112 opinii
dre dre
dre dre
Rewelacja!!!!
Monika Malinowska
Monika Malinowska
Chcialam podziekowac za wyprawę, w którąą Wy wlożyliście ogrom pracy i przygotowań, a my na miejscu odebralismy jej efekty w postaci super przygotowanej trasy 🚴‍♂️🚴‍♀️ Jestescie niesamowici, mili, życzliwi, co przy tak duzej grupie ludzi jest spoŕym wyzwaniem. Dzięki Wam mogliśmy poznac kulture i historie obu krajów, poczuć klimat, smaki i zapachy, pokonując rowerem niezliczoną ilość mostków, pola ryżowe, piaszczyste drogi, przeprawiając się przez rzeki promami czy stateczkami (co też miało swój urok 🙂) a nie tylko podziwiać zza okien klimatyzowanego autobusu. To dla nas bardzo cenne przeżycie. Z drugiej strony wieczorem mogliśmy odpocząć w komfortowych warunkach i poznać wieczorne życie. Dzięki Wam poznalismy tez dużo fajnych ludzi, ktorzy tworzyli klimat i bez nich byloby smutno 🙂rOrganizacja była idealna - nic nie zmieniajcie. Na 10 punktów mogę śmiało dać Wam...15 🙂
Aleksandra
Aleksandra
Wycieczka rowerowa po Wietnamie i Kambodży była niezapomnianym przeżyciem. Dużo śmiechu, pełno wspaniałych ludzi, tysiące wyrobionych kalorii, setki przejechanych kilometrów, cudowne krajobrazy i organizatorzy, którzy każdy moment wyprawy mieli dopięty na ostatni guzik. Kasiu, Agato, Kamilu: jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu!
agnieszka pietruszka
agnieszka pietruszka
Polecam podróże z firmą Sport Aventure . Wspaniały czas i niezapomniana wyprawa .
Grażyna Bartkowiak
Grażyna Bartkowiak
Polecam wyjazdy z ta firma! Organizacja super, zadbali o każdy szczegół, kompetentni i przemili liderzy! Spędziłam z nimi cudowne 2 tygodnie w Wietnamie i Kambodży! Na pewno skorzystam ponownie z ich oferty
Marcin Duch
Marcin Duch
Niesamowici LUDZIE - mega pozytywne doświadczenia!!! Polecam!!!
Jarosław Bąkowski
Jarosław Bąkowski
Jak dla mnie perfekcyjnie zorganizowany wyjazd.
Mariusz Woronowicz
Mariusz Woronowicz
Mega wyprawa wspaniałą ekipa organizatorzy na 6+
Sylwester Malinowski
Sylwester Malinowski
Gorąco polecam. Wspaniała wyprawa rowerowa do Wietnamu i Kambodży. Super organizacja i atmosfera

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ

TERMIN

27.10-11.11.2024

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO .

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Warszawie. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.