fbpx

WYPRAWA DO TYBETU I NEPALU

Spotkanie z buddyjską kulturą i bogactwem regionu

TERMIN

wiosna / jesień 2024

LICZBA MIEJSC

Max. 15 osób

4
zapisanych

WYPRAWA W GŁĄB SIEBIE

Z nami prawdziwie poznasz Tybet i Nepal – krainę klasztorów i świątyń. Dotrzesz do mistycznego centrum filozoficznej myśli wschodu, jednocześnie wędrując przez spektakularne lokalizacje, które większość zna jedynie z filmów i pocztówek.

Odwiedzisz historyczne miasta oraz klasztory, które zaczęły powstawać blisko tysiąc lat temu. W leżącym na wysokości prawie 4000 metrów Shigatse zobaczysz najstarszą świątynię Tashilumpo, zbudowaną przez pierwszego Dalaj Lamę. 

W świat podróży wgłąb siebie wprowadzi Cię jeden z lokalnych przewodników. Poznasz tradycyjne mantry oraz dowiesz się jak wpisują się one w codziennie życie mieszkańców tego magicznego regionu. Chętni będą mogli brać udział w sesjach medytacyjnych

OBCUJ Z NAJWYŻSZYMI
GÓRAMI ŚWIATA

Ze wzgórza Nagarkot zobaczysz monumentalną panoramę pięciu z dziesięciu najwyższych szczytów świata, a Mount Everest będziesz podziwiać przy urokliwych barwach chowającego się za górami słońca. W tradycyjnym teahouse poznasz gościnę miejscowych.

Trekkingi zaprowadzą Cię do przepięknych, ważnych dla buddystów świątyń, takich jak Changu Narayan, Buddy Nami, czy tybetańską Johkang. To właśnie tam poczujesz się jak w innym świecie, nadal niedostępnym dla wielu ludzi.

Podczas 3 dni trekkingowych w Nepalu noce spędzimy w tzw. „Tea House”, czyli domkach turystycznych z węzłem sanitarnym. Nie oczekuj tutaj czterech gwiazdek. Oczekuj za to wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu. 

W pozostałe dni w Nepalu i Tybecie zatrzymamy się w komfortowych hotelach i domach gościnnych. 

MIEJSCA, KTÓRE ZOBACZYSZ


Klasztor Rombuk oraz Klasztor Sera - miejsca buddyjskiego mistycyzmu

Odwiedzisz znajdujące się najwyżej na świece miejsce kultu religijnego - Klasztor Rombu. Ze znajdującego się na wysokości ponad 5000 m n.p.m budynku roztacza się najpiękniejszy widok na północną ścianę najwyższej góry świata, czyli Mount Everest.

W Klasztorze Sera będziesz świadkiem czegoś, co widziało niewielu ludzi na świecie - zobaczysz praktykę debat mnichów odłamu buddyjskiego Gelug.


Dhulikhel - historyczne miast klanu Newari

Dhulikhel to historyczne miasto zamieszkałe przez klan Newari. To miejsce było i jest głównym punktem na szlaku handlowym pomiędzy Tybetem i Nepalem. Zwiedzisz stare miasto, a wędrując jego wąskimi uliczkami pod palcami poczujesz kunszt klanu Newari sunąc po mistycznie rzeźbionych drzwiach i oknach. Będąc tu, odwiedzimy umieszczoną w centrum miasta świątynię Narayan poświęconą Krishnie.


Jedna z najpiękniejszych tras w Azji

Nie dość, że przekroczysz granicę Nepalu z Tybetem piechotą, to w drodze powrotnej z zapartym tchem będziesz podziwiać niezliczone wąwozy i kaniony budzące prawdziwy respekt przed siłami Matki Natury. Każdy kolejny kilometr będzie bardziej magiczny, bo cały czas towarzyszyć będą Ci monumentalne Himalaje.Wzgórze Nagarkot - wyjątkowa panorama

Z Nagarkot rozciąga się panoramiczny widok na większą część nepalskich Himalajów. Właśnie stąd widać pięć z dziesięciu najwyższych szczytów świata: Everest (8849m), Lhotse (8516m), Cho Oyu (8201m), Makalu (8463m) i Manaslu (8163m).


Shigatse - magiczne miasto w Tybecie

Postawisz stopy w wiekowym mieście Shigatse, leżącym na wysokości 3870 m n.p.m., gdzie mieści się klasztor Tashilhunpo. W zbudowanym w XV wieku miejscu kultu zobaczysz nie tylko wielu mnichów, ale też największy na świecie, 26-metrowy posąg Buddy Maitrei.


Niesamowite widoki najpiękniejszych miejsc na Dachu Świata

Spędzisz niesamowite chwile patrząc na skąpany w zachodzącym słońcu Everest, delektując się widokiem dostępnym tylko dla niewielu.

Twoje oczy będą napawać się turkusem Jeziora Paiko Tso, a to tylko jedno z wielu magicznych miejsc na trasie naszej wyprawy.

DLA KOGO?

Wyprawa ma charakter rekreacyjny i nie jest związana z wysiłkiem fizycznym o dużej intensywności. 3 dni trekkingowe w Nepalu bedą technicznie łatwe, po utwardzonych ścieżkach. Grupa wędruje spokojnym tempem i robi przerwy. Wszystko po to, by rozkoszować się majestatem Himalajów i chłonąć klimat z każdym kolejnym krokiem. W pozostałe dni będziemy poruszać się transportem kołowym. 

We znaki może dać się wysokość – dotrzemy do poziomu 5000m. Podczas pobytu w Himalajach będziemy mieć jednak czas na odpowiednią aklimatyzację.  

Jeśli zastanawiasz się czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej).

PLAN WYPRAWY
DO NEPALU I TYBETU

DLACZEGO WARTO?

CENA WYPRAWY DO TYBETU I NEPALU

3850 USD
+ bilety lotnicze: (PL-NEP-PL) 4000 zł

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

MACIEJ TURCHAN

Współzałożyciel Sport Adventure, pasjonat gór, outdoorowych aktywności i odkrywania piękna świata. Zimą zapalony narciarz, latem zwiedza świat biegając lub jeżdżąc na motocyklu. W Azji i Himalajach zakochany od pierwszego wejrzenia. Interesuje się  praktykami medytacji i kulturową myślą wschodu. Posiada 10-letnie doświadczenie w organizacji eventów.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem 

Tel. 530454414

ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ
NASZE WYPRAWY DO NEPALU

NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 89 opinii
Tomasz Nazaruk
Tomasz Nazaruk
Profesjonalna organizacja, świetna atmosfera zdeterminowanych uczestników.
Krzysztof Pikiewicz
Krzysztof Pikiewicz
Wyprawa na Everest Base Camp Fajni ludzie i przyjacielska atmosfera. Jedyny minus to zbyt duza grupa
Sara Szafranek
Sara Szafranek
Wyprawa do Everest Base Camp w Himalajach na pewno zostanie w mojej pamięci na długo! Polecam firmę Sport Adventure - wszystko było dopięte na ostatni guzik!
G. S.
G. S.
Strzelecki Weekend (SEP 2023) was a superb experience, waiting for more 🙂 I definitely recommend Sport Adventure!
Ewa Mariańska
Ewa Mariańska
Super
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na listę zainteresowanych

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my damy Ci znać o dokładnych terminach wyprawy

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.