fbpx

WYPRAWA NA SPITSBERGEN

Rejs jachtem w głąb Arktycznej Krainy

TERMINY

11-19.06.2023
19-26.06.2023

Wyprawa na Spitsbergen to zaproszenie to arktycznej krainy, która otworzy przed Tobą swoje wrota. Wyrastające prosto z morza wysokie góry, otulone połaciami śniegu tworzą niezapomniane widoki. 

Z nami będziesz żeglować pomiędzy górami lodowymi i growlerami. Dzięki nowoczesnemu jachtowi dotrzemy do miejsc gdzie rzadko dociera człowiek. 

Ruszymy w krainę dzikich, arktycznych zwierząt, spotykając po drodze setki ptaków, kolonie morsów oraz wypatrując stad wielorybów. 

Być może uda nam się zaobserwować króla regionu: niedźwiedzia polarnego. 

Zbliżymy się do lodowców, by odkryć i tajemnice. Zaobserwujemy  proces „cielenia się” gór lodowych. 

Wysokie czoła lodowcowe są pełne różnorodnych odcieni błękitu, rozmaitych pęknięć, jaskiń i szczytów o nieprawdopodobnych kształtach. Będziemy je podziwiać z bardzo bliskiej odległości. 

 

Nasza wyprawa łączy w sobie żeglarstwo i trekkingi. Dzięki jachtowi jesteśmy w stanie dopłynąć do miejsc, do których nie dociera ludzka stopa. Zobaczymy dziewicze i nienaruszone ludzką ręką rejony, by rozkoszować się naturą w najczystszej postaci. 

Odkryjemy tajemnice wymarłego miasto Pyramiden. Odbędziemy też kilka wycieczek trekkingowych. Jedna z nich zaprowadzi nas aż do samego do lodowca.  Jeśli warunki pozwolą,  spróbujemy na niego wejść.  

 

Do prowadzenia wypraw na Morzu Północnym konieczny jest odpowiednio przygotowany jacht. 

Nasza jednostka wyposażona jest w stalowy, masywny kadłub, zaawansowane systemy łączności i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu dużego komfortu. Na jachcie znajdują się trzy kabiny 2 – osobowe oraz dwie 3 – osobowe, 2 łazienki (jedna wyposażona w prysznic), duża kuchnia, kuchenka z piekarnikiem, 3 lodówki, zabudowany kokpit i ogrzewanie.

To jednostka o długości 17,5 m i szerokości 4,5 m prowadzona przez polskiego kapitana z wieloletnim doświadczeniem żeglugi w Arktyce. 

PRZYGODY I MIEJSCA, KTÓRE ODKRYJEMY


Longyearbyen

To największe miasto i centrum administracyjne Svalbardu. Znajduje się w zatoce Isfjorden w zachodniej części Spitsbergenu. W większości zamieszkanie przez Norwegów. Do 1990 r. było niemal wyłącznie osadą górniczą, w późniejszym czasie stało się centrum turystycznym i naukowym.


Pyramiden

To była osada górnicza, która powstała w 1910 r. Swoją nazwę zawdzięcza znajdującej się w pobliżu górze w kształcie piramidy. Kiedy w roku 1927 prawa do niej nabył Związek Radziecki, stała się miejscem niespotykanego nigdzie indziej socjalistycznego eksperymentu propagandowo-gospodarczego. Choć została zamknięta w roku 1988, w ostatnich latach odradza się jako atrakcja turystyczna.


Nordfjorden - spotkanie z wielorybami

To północna odnoga Isfjorden, drugiego najdłuższego fiordu Spitsbergenu (107 km), leżącego na po jego zachodniej stronie. To przepiekne miejsce otoczone lodowcami. Od strony połnocnej, w zatoce Brevika, do fiordu schodzi lodowiec Sefströmbreen. Od zachodu, w zatoce Yoldiabukta - potężny 30 km lodowiec Sveabreen, który przy dobrej pogodzie widoczny jest z samego Longyearbyen.

Okolice fiordu są popularnymi terenami łowieckimi, gdzię często można spotkać różne wieloryby: humbaki, płetwale, a nawet płetwale błękitne.


Poolepynten - kolonia morsów

To połtorakilometrowy cypel na wschodnim wybrzeżu Prins Karis Forland, należący do Parku Narodowego Forlandet. Słonie z widowiskowej kolonii morsów, które można tu podziwiać z bliskiej odległości. Obserwowanie tych dzikich zwierząt w swoim naturalnym środowisku robi ogromne wrażenie.


Ymerbukta

To zatoka w centralnej części Isfjorden. Schodzi do niego sześciokilometrowy lodowiec Esmarkbreen.

Zatoka jest często zasypana lodem, a widoki cielącego się lodowca na długo zostaną w pamięci.


Trollfjorden - majestat Lofotów w pełnej krasie

Wąski, głęboki fiord, otoczony strzelistymi i ośnieżonymi skałami, sięgającymi do wysokości 1100 m, spomiędzy których wytryskują liczne wodospady. Wąskie ujście Trollfjord ma miejscami tylko 100 metrów, co w połączeniu ze strzelistymi skałami, robi niezwykłe wrażenie. Przez tę wąską i majestatyczną szczelinę przepłyniemy naszym jachtem.

PLAN WYPRAWY NORWEGIA LOFOTY

Realizacja prezentowanego programu będzie uzależniona od panujących warunków atmosferycznych. To w końcu Arktyka, więc trzeba mieć na uwadze, że kolejność poszczególnych etapów wyprawy może ulec zmianie, a niektóre punkty mogą zostać niezrealizowane. Bazując na naszym doświadczeniu, możemy zapewnić, że spędzimy czas intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji. 

DLACZEGO WARTO JECHAC RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY NORWEGIA LOFOTY

4200 PLN
+ bilet lotniczy (około 1500 zł)

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1000 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

PATRYCJA JASIŃSKA

Jachtowy sternik morski. Pływa od 15 roku życia. Żeglarstwo było motywem przewodnim każdych wakacji i ta pasja nie wygasła, chociaż obecnie musiała ustąpić nieco pola innym aktywnościom, takim jak bieganie, zdobywanie górskich szczytów czy też odkrywanie dalszych zakątków świata. 

Letnie weekendy chętnie spędza nad Zegrzem, śmigając po nim niezastąpioną Omegą. Kocha surową przyrodę oraz morze – spędziła nad nim całe dzieciństwo i nie wyobraża sobie nie móc nacieszyć oka jego widokiem kilka razy w roku.

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę na Lofoty w Norwegii

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.