fbpx

WYPRAWA ROWEROWA PRZEZ WIETNAM I KAMBODŻĘ

Ho Chi Minh - Mekong - Phnom Penh - Siem Reap - Angkor Wat

TERMINY

6-19.11.2023 -brak miejsc
2-15.03.2024

Marzysz o dalekich rowerowych przygodach, poznaniu kultury i odwiedzeniu najpiękniejszych zakątków Azji Południowo-Wschodniej? My również!

Zabierzemy Cię na rowerową wyprawę po najatrakcyjniejszych miejscach Wietnamu i Kambodży. To wyprawa, która może stać się Twoją przygodą życia. 

Zwiedzanie podczas podróży rowerem daje całą gamę doznań, niedostępnych z siedzenia samochodu. 

Ho Chi Minh City – dawny Sajgon, stolica Wietnamu.

Phnom Penh, kultura Kambodży i dziedzictwo starożytnych Khmerów zaklęte w świątyniach Angkor.  

Te i wiele innych miejsc odwiedzisz podczas podróży, a wszystko to w zasięgu ręki i siły pedałujących nóg. 

Wspólnie z nami przemierzysz prawie 500 km na dwóch kółkach po drogach wiodących po Wietnamie i Kambodży. Rower otrzymasz na miejscu. Zostanie on przygotowany pod Twoje preferencje i sprawdzony przed wyruszeniem w drogę przez profesjonalnych mechaników. 

Wyruszając z Ho Chi Minh w Wietnamie, udamy się przez plantacje kokosów, przemierzymy pola ryżowe, będziemy pływać łodziami po Mekongu i odwiedzimy słynny pływający targ Cai Rang

W Kambodży zwiedzimy wspólnie stolicę Phnom Penh oraz spędzimy cały dzień, przemierzając dżunglę w poszukiwaniu ukrytych świątyń w kompleksie Angokor Wat

Podczas wyprawy rowerowej towarzyszyć będzie nam bus, który nie tylko przewiezie nasze bagaże z miejsca na miejsce, ale również pełnić będzie rolę samochodu bezpieczeństwa. 

Zwiedzanie Azji Południowo-Wschodniej z perspektywy roweru pozwoli z bliska oglądać codzienne życie jej mieszkańców. 

Zobaczysz proces wytwarzania lin z łupin kokosa, zakupisz lokalne przysmaki na pływających targach czy przyjrzysz się procesowi tkania, robieniu szalików, sarongów i innych wyrobów z jedwabiu. 

Odkryjesz piękno natury, podziwiając ogromne regiony pełen pól ryżowych i plantacje kokosa. 

Zakosztujesz również gwaru wietnamskich i kambodżańskich miast. Półwysep Indochiński uchyli przed Tobą rąbka swoich tajemnic. 

Od gwarnego Sajgonu, po ciche ścieżki w dżungli ruin Angkor Wat. 

Podczas podróży będziemy nocować w lokalnych hotelach i pensjonatach znajdujących się na trasie rowerowej podróży.

Nasze bagaże zostaną przetransportowane busem między hotelami, tak byśmy się mogli cieszyć swobodą jazdy na rowerze, bez zbędnego obciążenia. 

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ


Odwiedzisz plantacje kokosów

Przemierzysz jeden z największych obszarów w rejonie Mekongu, który jest przeznaczony pod uprawę orzechów kokosowych. System irygacyjny tego regionu jest na tyle rozległą siecią, że będziemy przemierzać rowerami dziesiątkii klimatycznych mały mostów kanałowych.

Odwiedzisz tradycyjną fabrykę przetwórstwa kokosów. Zobaczysz na własne oczy, jak mieszkańcy Mekongu przekształcają niewykorzystane łupiny orzecha kokosowego na mocne liny, za pomocą rzemieślniczej metody tkania.


Zatopisz się w kulturze Khmerów

Zobaczysz pola ryżowe, które swoim usytuowaniem komponują się w niepowtarzalne panoramy, które warto zachować na zdjęciu. Region ciągnący się miedzy Tra Vinh a Can Tho słynie z tego, że jest drugim co do wielkości producentem ryżu w Wietnamie.
Rejon ten nie tylko pokazuje piękno natury, ale również architektury i kultury Khmerów, którzy są jedną z 54 grup etnicznych Wietnamu.


 Poznasz życie Wietnamczyków w delcie Mekongu

Mekong to najdłuższa rzeka całego półwyspu Indochińskiego. Swoje źródło ma na terenie Wyżyny Tybetańskiej, a ujście do morza Południowochińskiego znajduje się na terenie Wietnamu i Kambodży.

Delta Mekongu to kilka odnóg wpadających do morza, przez wielu nazywana rzeką "Dziewięciu Smoków". To właśnie tutaj można poczuć niesamowity klimat Wietnamu i zobaczyć codzienne życie mieszkańców.


Odkryjesz pływające mosty w Parku Narodowym Tra Su

Wybierzesz się na wycieczkę łodzią, aby zagłębić się w las i odkryć najcenniejsze, naturalne krajobrazy Wietnamu. Na początku będziesz powoli przechodził/a przez rangę, aby wejść do głównej strefy lasu. Po drodze zobaczysz dwie strony wypełnione wysokimi drzewami cajuput, pokrytymi chłodnym zielonym odcieniem, który koi umysł. Zobaczysz także wiele różnych gatunków zwierząt, zwłaszcza kolorowych i głośnych ptaków.


Zwiedzisz stolicę Kambodży - Phnom Penh

Stolica Kambodży zachwyca z wielu perspektyw. Przemierzając szlakiem świątyń odwiedzisz Srebrną Pagode, Wat Phnom położoną na szczycie wzgórza. Odkryjesz pełen majestatu Pałac Królewski i zakosztujesz smaku lokalnych specjałów na licznych targach i bazarkach.

Miejscem odwiedzin będzie również muzeum Tuol Sleng, które jest pamiątką po powstaniu Pol Pota i Czerwonych Khmerów. Jest to dawny budynek więzienny, w którym torturowano przeciwników władzy.
Około 14 km od Phnom Penh znajdują się Pola Śmierci – miejsce masowych zbrodni.


Zobaczysz Siem Reap czyli “brama do Angkoru”.

Odrobine krzywdzące może być określenie, że Siem Reap jest jedynie bramą Angkoru. W samym miasteczku można bowiem zwiedzić świątynię Wat Bo, pomnik Niepodległości oraz Ogrody Królewskie, w których można natknąć się na… gigantyczne nietoperze! Ruiny Phnom Bakheng są niezwykłym punktem widokowym, skąd doskonale widać piękną panoramę Angkor Wat.


Przemierzysz Angkor na dwóch kółkach

Angkor Wat to prawdziwa wizytówka Kambodży. To niesamowite skupisko historycznych budowli, bez których zobaczenia Kambodży po prostu opuścić nie można!

Należą do nich z pewnością świątynia Bayon oraz odwiecznie walcząca z dżunglą - Ta Prohm. To właśnie tu poczujesz się jak na planie filmów „Indiana Jones” czy „Tomb Raider”. Atmosferze przygody sprzyja otaczająca świątynie bujna dżungla.

CZY JA SOBIE PORADZĘ?

Na wyprawę możesz wyruszyć nawet jeżeli nie spędzasz wielu godzin na rowerowym siodełku. Szlaki są dobrane tak, by były jak najbardziej przystępne dla wszystkich, bez długich podjazdów czy też trudnych technicznie odcinków.

Jeśli uważasz, że nie masz odpowiedniej kondycji, zawsze możesz wybrać rower typu ebike. Celem jest to, by maksymalnie chłonąć otaczającą nas przyrodę. Rower jest sposobem przemieszczania a nie maszyną do wyciskana z nas litrów potu. 

PLAN WYPRAWY
ROWEROWEJ DO WIETNAMU I KAMBODŻY

MAPA WYPRAWY ROWEROWEJ PO WIETNAMIE I KAMBODŻY

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYPRAWYE?

CENA WYPRAWY DO WIETNAMU I KAMBODŻY

TERMIN

6-19.11.2023

2 420 USD

+ bilety lotniczy: 4 500 PLN

TERMIN

2-15.03.2024

2 600 USD

+ bilet lotniczy : 4 350 PLN


warunkiem gwarancji miejsca jest wpłata zaliczki: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAWY ROWEROWEJ

KAMIL ZINCZUK

Pieszo, na nartach i na rowerze, zawsze do przodu i zawsze siłą swoich mięśni to moja recepta na poznawanie świata i chłonięcie otaczającej nas natury.

Z rowerowego siodełka, świat wydaje się piękniejszy, niezależnie czy poruszasz się po ścieżkach rowerowych Europy, bezdrożach Ameryki Południowej, czy też gwarnych ulicach azjatyckich miast. Przejechałem Wietnam z północy na południe. Teraz mogę zabrać Cię ze sobą i pokazać jak wygląda świat gdy zwiedzasz go rowerem. 

Przejechałem Argentynę i Chile aż do samego krańca kontynentu czyli Ushuai, zwiedziłem rowerem roztańczone miasta Kuby oraz Wietnam, który przejechałem na rowerze od Hanoi aż do Ho Chi Minh. Na koncie mam również podróże rowerowe po Polsce i Europie.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

KATARZYNA ZYCH

Pasjonatka sportów, instruktorka biegów OCR, trenerka zajęć ogólnorozwojowych i człowiek (z) Gór. Mocno stąpa po ziemi. W wolnych chwilach lubi bujać w obłokach, szczególnie w górskiej przestrzeni. Biega (do gustu przypadły jej przede wszystkim biegi ultra, bo jak mówi „czemu to, co dobre, ma się szybko kończyć?”), jeździ na nartach, chodzi na skiturach. 

Energią i optymizmem mogłaby obdarować całą wioskę w dorzeczu Amazonki. Nie zamyka się na nieznane, chcąc bezustannie smakować życia, poprzez nowe, ciekawe miejsca i doznania. Była już w Nepalu przemierzając niezliczone kilometry tras trekkingowych, teraz czas na ścieżki rowerowe po Wietnamie i Kambodży.  

  

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 694125833

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA PODCZAS WYPRAWY

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 82 opinii
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂
Radek Jadach
Radek Jadach
Niesamwita przygoda! Niepowtarzalne przeżycie!
Anna Lu
Anna Lu
Było super, wszystko ok.
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
WYPRAWA NA ISLANDIĘ To moja druga wyprawa ze Sport Adventure -Łowcy Przygód. Tym razem także gwarantująca moc niezapomnianych wrażeń, atrakcyjnych krajobrazów, ubogacającym doświadczeń i atmosfery zapewniającej poczucie przygody. Dzięki profesjonalnej organizacji, wsparciu motywacyjnemu, indywidualnemu podejściu do uczestników wyprawy dająca możliwość „spotkania się” ze wszystkimi żywiołami, matki Natury : Ziemią, Wodą, Powietrzem i Ogniem. Organizatorzy dbali o możliwość obcowania z przyrodą, oderwania się od zgiełku dnia codziennego i poszukiwania wewnętrznej harmonii, w kontakcie z natura. Polecam i szykuje się na kolejna wyprawę w listopadzie;)
Franciszek Olejnik (Franko)
Franciszek Olejnik (Franko)
Zdecydowanie warto się wybrać. Miałem okazje być na Islandii wraz z Sport Adventure. Wszystko było profesjonalnie zorganizowane. Dodatkowo to po prostu bardzo fajni ludzie!
Dorota Lechowicz
Dorota Lechowicz
Wrażeń, emocji, wspomnień bardzo dużo, zakwasów mnóstwo ale było warto 😄
mike Sh
mike Sh
Organizacja super, atmosfera rewelacja, Iza i Marta dbały o dobry klimat a profesjonalni instruktorzy potrafili nawet opornych namówić na ekstremalne zjazdy i przejścia w jaskini. Jaskiniowa przygoda zaliczona i długo będzie jeszcze w pamięci. Nie zostaje nic jak umawiać się na kolejne niecodzienne przeżycia 😉 Polecam

Chcesz przeżyć przygodę życia?
Zapisz się na naszą wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu 2023 lub treścią Regulaminu 2024 oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.