fbpx

WYPRAWA ROWEROWA PRZEZ WIETNAM I KAMBODŻĘ

Ho Chi Minh - Mekong - Phnom Penh - Siem Reap - Angkor Wat

TERMIN

6-19.11.2023

LICZBA MIEJSC

Max. 15 osób

5
zapisanych

Marzysz o dalekich rowerowych przygodach, poznaniu kultury i odwiedzeniu najpiękniejszych zakątków Azji Południowo-Wschodniej? My również!

Zabierzemy Cię na rowerową wyprawę po najatrakcyjniejszych miejscach Wietnamu i Kambodży. To wyprawa, która może stać się Twoją przygodą życia. 

Zwiedzanie podczas podróży rowerem daje całą gamę doznań, niedostępnych z siedzenia samochodu. 

Ho Chi Minh City – dawny Sajgon, stolica Wietnamu.

Phnom Penh, kultura Kambodży i dziedzictwo starożytnych Khmerów zaklęte w świątyniach Angkor.  

Te i wiele innych miejsc odwiedzisz podczas podróży, a wszystko to w zasięgu ręki i siły pedałujących nóg. 

Wspólnie z nami przemierzysz prawie 500 km na dwóch kółkach po drogach wiodących po Wietnamie i Kambodży. Rower otrzymasz na miejscu. Zostanie on przygotowany pod Twoje preferencje i sprawdzony przed wyruszeniem w drogę przez profesjonalnych mechaników. 

Wyruszając z Ho Chi Minh w Wietnamie, udamy się przez plantacje kokosów, przemierzymy pola ryżowe, będziemy pływać łodziami po Mekongu i odwiedzimy słynny pływający targ Cai Rang

W Kambodży zwiedzimy wspólnie stolicę Phnom Penh oraz spędzimy cały dzień, przemierzając dżunglę w poszukiwaniu ukrytych świątyń w kompleksie Angokor Wat

Podczas wyprawy rowerowej towarzyszyć będzie nam bus, który nie tylko przewiezie nasze bagaże z miejsca na miejsce, ale również pełnić będzie rolę samochodu bezpieczeństwa. 

Zwiedzanie Azji Południowo-Wschodniej z perspektywy roweru pozwoli z bliska oglądać codzienne życie jej mieszkańców. 

Zobaczysz proces wytwarzania lin z łupin kokosa, zakupisz lokalne przysmaki na pływających targach czy przyjrzysz się procesowi tkania, robieniu szalików, sarongów i innych wyrobów z jedwabiu. 

Odkryjesz piękno natury, podziwiając ogromne regiony pełen pól ryżowych i plantacje kokosa. 

Zakosztujesz również gwaru wietnamskich i kambodżańskich miast. Półwysep Indochiński uchyli przed Tobą rąbka swoich tajemnic. 

Od gwarnego Sajgonu, po ciche ścieżki w dżungli ruin Angkor Wat. 

Podczas podróży będziemy nocować w lokalnych hotelach i pensjonatach znajdujących się na trasie rowerowej podróży.

Nasze bagaże zostaną przetransportowane busem między hotelami, tak byśmy się mogli cieszyć swobodą jazdy na rowerze, bez zbędnego obciążenia. 

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ PODCZAS WYPRAWY


Odwiedzisz plantacje kokosów

Przemierzysz jeden z największych obszarów w rejonie Mekongu, który jest przeznaczony pod uprawę orzechów kokosowych. System irygacyjny tego regionu jest na tyle rozległą siecią, że będziemy przemierzać rowerami dziesiątkii klimatycznych mały mostów kanałowych.

Odwiedzisz tradycyjną fabrykę przetwórstwa kokosów. Zobaczysz na własne oczy, jak mieszkańcy Mekongu przekształcają niewykorzystane łupiny orzecha kokosowego na mocne liny, za pomocą rzemieślniczej metody tkania.


Zatopisz się w kulturze Khmerów

Zobaczysz pola ryżowe, które swoim usytuowaniem komponują się w niepowtarzalne panoramy, które warto zachować na zdjęciu. Region ciągnący się miedzy Tra Vinh a Can Tho słynie z tego, że jest drugim co do wielkości producentem ryżu w Wietnamie.
Rejon ten nie tylko pokazuje piękno natury, ale również architektury i kultury Khmerów, którzy są jedną z 54 grup etnicznych Wietnamu.


 Poznasz życie Wietnamczyków w delcie Mekongu

Mekong to najdłuższa rzeka całego półwyspu Indochińskiego. Swoje źródło ma na terenie Wyżyny Tybetańskiej, a ujście do morza Południowochińskiego znajduje się na terenie Wietnamu i Kambodży.

Delta Mekongu to kilka odnóg wpadających do morza, przez wielu nazywana rzeką "Dziewięciu Smoków". To właśnie tutaj można poczuć niesamowity klimat Wietnamu i zobaczyć codzienne życie mieszkańców.


Odkryjesz pływające mosty w Parku Narodowym Tra Su

Wybierzesz się na wycieczkę łodzią, aby zagłębić się w las i odkryć najcenniejsze, naturalne krajobrazy Wietnamu. Na początku będziesz powoli przechodził/a przez rangę, aby wejść do głównej strefy lasu. Po drodze zobaczysz dwie strony wypełnione wysokimi drzewami cajuput, pokrytymi chłodnym zielonym odcieniem, który koi umysł. Zobaczysz także wiele różnych gatunków zwierząt, zwłaszcza kolorowych i głośnych ptaków.


Zwiedzisz stolicę Kambodży - Phnom Penh

Stolica Kambodży zachwyca z wielu perspektyw. Przemierzając szlakiem świątyń odwiedzisz Srebrną Pagode, Wat Phnom położoną na szczycie wzgórza. Odkryjesz pełen majestatu Pałac Królewski i zakosztujesz smaku lokalnych specjałów na licznych targach i bazarkach.

Miejscem odwiedzin będzie również muzeum Tuol Sleng, które jest pamiątką po powstaniu Pol Pota i Czerwonych Khmerów. Jest to dawny budynek więzienny, w którym torturowano przeciwników władzy.
Około 14 km od Phnom Penh znajdują się Pola Śmierci – miejsce masowych zbrodni.


Zobaczysz Siem Reap czyli “brama do Angkoru”.

Odrobine krzywdzące może być określenie, że Siem Reap jest jedynie bramą Angkoru. W samym miasteczku można bowiem zwiedzić świątynię Wat Bo, pomnik Niepodległości oraz Ogrody Królewskie, w których można natknąć się na… gigantyczne nietoperze! Ruiny Phnom Bakheng są niezwykłym punktem widokowym, skąd doskonale widać piękną panoramę Angkor Wat.


Przemierzysz Angkor na dwóch kółkach

Angkor Wat to prawdziwa wizytówka Kambodży. To niesamowite skupisko historycznych budowli, bez których zobaczenia Kambodży po prostu opuścić nie można!

Należą do nich z pewnością świątynia Bayon oraz odwiecznie walcząca z dżunglą - Ta Prohm. To właśnie tu poczujesz się jak na planie filmów „Indiana Jones” czy „Tomb Raider”. Atmosferze przygody sprzyja otaczająca świątynie bujna dżungla.

CZY JA SOBIE PORADZĘ?

Na wyprawę możesz wyruszyć nawet jeżeli nie spędzasz wielu godzin na rowerowym siodełku. Szlaki są dobrane tak, by były jak najbardziej przystępne dla wszystkich, bez długich podjazdów czy też trudnych technicznie odcinków.

Jeśli uważasz, że nie masz odpowiedniej kondycji, zawsze możesz wybrać rower typu ebike. Celem jest to, by maksymalnie chłonąć otaczającą nas przyrodę. Rower jest sposobem przemieszczania a nie maszyną do wyciskana z nas litrów potu. 

PLAN WYPRAWY ROWEROWEJ DO WIETNAMU I KAMBODŻY

MAPA WYPRAWY ROWEROWEJ PO WIETNAMIE I KAMBODŻY

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYPRAWIE?

CENA WYPRAWY DO WIETNAMU I KAMBODŻY

TERMIN

6-19.11.2023
(+/- 3 dni w zależności od połączeń lotniczych)

2 420 USD

+ bilety lotniczy: 4 500 PLN


warunkiem gwarancji miejsca jest wpłata zaliczki: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY ROWEROWEJ

KAMIL ZINCZUK

Pieszo, na nartach i na rowerze, zawsze do przodu i zawsze siłą swoich mięśni to moja recepta na poznawanie świata i chłonięcie otaczającej nas natury.

Z rowerowego siodełka, świat wydaje się piękniejszy, niezależnie czy poruszasz się po ścieżkach rowerowych Europy, bezdrożach Ameryki Południowej, czy też gwarnych ulicach azjatyckich miast. Przejechałem Wietnam z północy na południe. Teraz mogę zabrać Cię ze sobą i pokazać jak wygląda świat gdy zwiedzasz go rowerem. 

Przejechałem Argentynę i Chile aż do samego krańca kontynentu czyli Ushuai, zwiedziłem rowerem roztańczone miasta Kuby oraz Wietnam, który przejechałem na rowerze od Hanoi aż do Ho Chi Minh. Na koncie mam również podróże rowerowe po Polsce i Europie.

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA PODCZAS WYPRAWY

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 57 opinii
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU Pełny profesjonalizm, holistyczny program, fachowa pomoc/opieka/wiedza/doświadczenie i umiejętności. Mega zaangażowanie, rzetelność i gwarancja cudownych wrażeń. Polecam!
Diana Stołowska
Diana Stołowska
Dobrze zorganizowane, lider Patrycja i kapitan Marek to ludzie pełni pasji, kochający to, co robią. Wyjazd bez zarzutu. Szczerze polecam wyjazdy ze Sport Adventure, adventure w cenie😉
Dorota michalska
Dorota michalska
Pełna profeska 👌
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
Rejs po północy Norwegii w poszukiwaniu humbaków I orek Rewelacyjny!!!! A wszystko okraszone zorzami polarnymi I dużą dawka humoru 🤣🤣 Polecam każdemu .Chcę więcej więc płynę z nimi na Spitsbergen.
TGXTECH Google
TGXTECH Google
Wyprawa Lofoty, Zorze Polarne, Humbaki, Orki i Renifery Jak zwykle fantastyczna atmosfera, wyjątkowe miejsca, niezapomniana przygoda... No i mój pierwszy rejs na jachcie... Było to super przeżycie... Podróż poza szlakiem!!!
Magdalena Albigowska
Magdalena Albigowska
Szalone wyprawy i przygody. Moc niezapomnianych wrażeń w super towarzystwie. Wszytsko dopięte, możliwość uzyskania dodatkowych informacji, poczucie bezpieczeństwa. Gorąco polecam.
Kamil Wojciechowski
Kamil Wojciechowski
Z czystym sumieniem 5/5. Polecam każdemu, kto chce przeżyć przygodę życia w doborowym towarzystwie. Wszystko perfekcyjnie przygotowane, a czas zorganizowany co do minuty.
Maciej Zarębski
Maciej Zarębski
Pełen profesjonalizm ogromne zaangażowanie i kompetencje pana Macieja.Atmosfera rewelacyjna i opieka gdyby wszystkie firmy były by tak profesjonalne życie było by znacznie łatwiejsze.Osoby nie znające angielskiego również czują się nie skrępowane brawo,brawo,brawo.

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią

  Regulaminu, Warunkami Uczestnictwa i Ubezpieczenia

  oraz Polityki Prywatności i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w

  Polityce Prywatności oraz RODO

  .

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p.z.o.o. z siedzibą w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.