fbpx

WYPRAWA NA SPITSBERGEN

Rejs jachtem w głąb Arktycznej Krainy

TERMIN

25.06-02.07.2024

 

Sport Adventure łączy siły z Men of Sea, by dać Wam pełną przygód wyprawę na Spitsbergen, podczas której odkryjemy piękno dalekiej północy.

Naszą przygodę zaczniemy i skończymy w Isfjorden, który jest centralnym fiordem Spitsbergenu i kryje w sobie najważniejsze tajemnice Arktycznej Krainy. Wraz z dochodzącymi do niego licznymi lodowymi fiordami jest zbiorem niezliczonych, pięknych miejsc.

Zostaniemy otoczeni wyrastającymi prosto z morza wysokimi górami, otulonymi połaciami śniegu. Przemierzymy dzikie fiordy, do których schodzą majestatyczne lodowce. Przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć proces ich cielenia. Będziemy żeglować pomiędzy świeżo urodzonymi górami lodowym i growlerami, posmakujemy lodu sprzed tysięcy lat.

 

 

Ruszymy w krainę dzikich, arktycznych zwierząt, spotykając po drodze setki ptaków, kolonie morsów oraz wypatrując wielorybów.

Żeglując blisko brzegu postaramy się wypatrzeć wędrujące nim niedźwiedzie polarne. Czasu na wszystko będziemy mieli dużo, ponieważ skorzystamy z trwającego całą dobę dnia polarnego.

Naszym „pływającym domem” zatrzymamy się w miejscach, gdzie nie widać obecności człowieka. Będziemy desantować się na ląd i zrobimy kilka ciekawych trekkingów. Postaramy się podejść pod lodowiec. Chcemy również odwiedzić poradzieckie Pyramiden, miejsce przypominające Czarnobyl. 

 Zachwycać nas będą wysokie czoła lodowców, o fascynujących kształtach, mieniące się wszelkimi odcieniami błękitu. Podpłyniemy do nich najbliżej, jak się da.

Wyprawa na Spitsbergen łączy w sobie żeglarstwo i trekkingi. Dzięki jachtowi dotrzemy w miejsca, niedostępne od strony lądu.

 

Do prowadzenia wypraw na Spitsbergen konieczny jest odpowiednio przygotowany jacht.

Nasza jednostka wyposażona jest w stalowy, masywny kadłub, zaawansowane systemy łączności i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu dużego komfortu. Na jachcie znajdują się dwie kabiny 2 – osobowe oraz dwie 3 – osobowe, 2 łazienki (jedna wyposażona w prysznic), w pełni wyposażony kambuz (kuchnia), 3 lodówki, zabudowany kokpit i ogrzewanie.

To jednostka o długości 17,5 m i szerokości 4,5 m prowadzona przez polskiego kapitana z wieloletnim doświadczeniem żeglugi w Arktyce.

 

PLAN WYPRAWY NA SPITSBERGEN

DZIEŃ II - VII
DZIEŃ II - VII

Longyearbyen - Isfjorden– Sassenfjorden - Tempelfjorden - Billefjorden - Pyramiden – Adolfbukta - Nordfjorden – Borebukta – Ymerbukta - Trygghamna - Poolepynten (opcja) - Longyearbyen

 • Rozpoczynamy podróż po Isfjordzie. Nasza trasa będzie wiodła po nim oraz przez dochodzące do niego fiordy zakończone lodowcami. Szczegółowy program będzie ustalany na bieżąco w zależności od pogody.
 • Na początek ruszymy do Sassenfjorden oraz Tempelfjorden, który zwieńczony jest dwukolorowym, przepięknym lodowcem Tunabreen. Następnie zatrzymamy się na postój w zatoczce Bjonahamna.
  Następnie popłyniemy do Billefjorden, będziemy żeglować blisko brzegu, aby zwiększyć szansę na wypatrzenie dzikich zwierząt.
 • Ten fiord doprowadzi nas do opuszczonego miasteczka Pyramiden, gdzie chcemy zobaczyć kawałek postsowieckiego, surrealistycznego świata. Spacerujemy uliczkami, odwiedzamy najważniejsze zabytki, zatrzymujemy się w barze, gdzie możemy spróbować specjałów rosyjskiej kuchni.
 • Następnie ruszamy dalej do pobliskiego lodowca Nordenskiöldbreen w Adolfbukta.
  W drodze powrotnej zatrzymujemy się Skansbukta: zatoczce wraku i opuszczonej kopalni.
 • Później skierujemy się do Nordfjorden. Podpłyniemy do często „cielącego” się lodowca Sveabreen, a jeśli wystarczy nam czasu do zrobimy desant na księżycowej wyspie Coraholmen.
 • Kolejnym naszym celem będzie fiord Borebukta z lodowcem Borebreen. W tym miejscu często pojawiają się morsy, a na plażach goszczą ich kolonie. Jeśli będą na brzegu to złożymy im wizytę, aby z bliska móc przypatrzeć się ich zachowaniu.
 • Następnie odwiedzimy Ymerbukta. Przy sprzyjających warunkach spróbujemy wejść w paki lodowe i zbliżyć się do czoła lodowca Esmarkbreen.  
 • Na koniec popłyniemy w jedno z najbardziej malowniczych miejsc Svalbardu: Trygghamna. Wysokie góry otaczające fiord, piękny lodowiec Tunabreen, szkierowe wyspy – wszystko to tworzy unikalny krajobraz końca świata. Postaramy się podpłynąć jak najbliżej, a następnie zrobić trekking po lodowcu.
 • Do Longyearbyen planujemy wrócić popołudniu siódmego dnia wyprawy, odpocząć po podróży i pójść wspólnie do klimatycznej restauracji na kolację.

Realizacja prezentowanego programu będzie uzależniona od panujących warunków atmosferycznych oraz aktualnej sytuacji geopolitycznej. To w końcu Arktyka, więc trzeba mieć na uwadze, że kolejność poszczególnych etapów wyprawy może ulec zmianie, a niektóre punkty mogą zostać niezrealizowane. Bazując na naszym doświadczeniu, możemy zapewnić, że spędzimy czas intensywnie i dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy wyprawy zobaczyli jak najwięcej miejscowych atrakcji. 

MIEJSCA I PRZYGODY,
KTÓRE ODKRYJESZ

DLACZEGO WARTO JECHAĆ RAZEM Z NAMI?

CENA WYPRAWY NA SPITSBERGEN

TERMIN

25.06-02.07.2024

2 190 EUR

+ bilet lotniczy: około 2 500 - 3 500 PLN
+ kasa jachtowa 320 EUR


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 430 EUR

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAWY

MAREK – kapitan jachtu

„Moje podróże sięgają obu krańców świata i są najcenniejszą częścią mojego życia, poza żoną i czwórką dzieci”. 

Na co dzień zamieszkuje Kraków, jednak ostatnimi czasy często obiera kierunki północne, a szczególnie zakochany jest w Svalbardzie, gdzie zajmuje się badaniami struktury lodowca i jego przemieszczaniami, w autorskim projekcie ” 10 lodowców”. 

Żeglarz, kapitan, fotograf – laureat nagród takich jak Kolosy 2021, wyróżniony w kategorii żeglarstwo, laureat głównej nagrody w roku 2022 w konkursie fotograficznym Pantaenius Jacht Photo. 
Dokładnie 15.09.2021 osiągnął granicę lodu w żegludze na północ, 82° 23′ N, również w roku 2021 dwukrotnie opłynął Spitsbergen, wraz z eksploracją najbardziej północnej części Svalbardu. 

Uprawnienia i certyfikaty:

 • Kapitan jachtowy, 
 • Instruktor żeglarstwa
 • BVLOS – operator bezzałogowych statków powietrznych
 • Posiada pozwolenie na broń 

 

PATRYCJA JASIŃSKA

Jachtowy sternik morski. W czasach licealno – studenckich żeglarstwo było motywem przewodnim każdych wakacji i ta pasja nie wygasła, chociaż musiała ustąpić nieco pola innym aktywnościom, takim jak bieganie, zdobywanie górskich szczytów czy też odkrywanie dalszych zakątków świata. Kocha bezludne plaże, bezdroża oraz surowe skaliste klimaty. Dzieciństwo spędziła w Afryce Północnej nad morzem, którego widok uważa za najpiękniejszy na świecie. Od zawsze marzyła dotrzeć na daleką północ. To marzenie nie dość, że się ziściło, to jeszcze sprawiło, że Spitsbergen zagościł już na stałe w jej sercu i nie wyobraża sobie tam nie wracać.

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy muszę posiadać umiejętności żeglarskie?

Nie musisz. To nie jest wyprawa skierowana do żeglarzy. Jacht ma stałą, zawodową załogę. Podczas wyprawy będziemy uczyć Cię podstawowych elementów obsługi jachtu. Każdy będzie pełnił wachty pod okiem członka załogi. 

Czy na jachcie jest zimno?

Nie. Jacht jest w pełni ogrzewany, ma również zakrytą sterówkę, więc nawet podczas pełnienia wachty jest się odizolowanym od otoczenia. 

Jak wyglądają trekkingi?

Trasy trekkingowe są krótkie i niewymagające. To raczej spacery po pięknych szlakach niż wielogodzinne marsze. Warto zabrać ze sobą mały plecak 20-30l. Poziom trudności zależy od warunków pogodowych. Mało śniegu – przyjemny spacer, w przypadku trudnych warunków trasa zostanie zmodyfikowana.

Do dyspozycji uczestników są również raczki i rakiety śnieżne. 

Co zabrać na rejs, jak należy się ubrać?

Lista sprzętu niezbędnego znajduje się w regulaminie wyprawy. Szczególną uwagę zwracamy na: ciepłe buty za kostkę plus ciepłe skarpety, kurtkę puchową, kurtkę i spodnie wiatroszczelne, miękkie obuwie do chodzenia jachcie  stuptuty, raczki turystyczne, kijki trekkingowe, okulary przyciemniane, leki, które zażywasz, bielizna oddychająca, polar, bojówki poszwa na kołdrę, którą dostaniesz.

Na jakie temperatury należy się przygotować?

Średnia temperatura waha się między 0 do 5 stopni;  

Jak przygotowujemy jedzenie?

Na jachcie będą już czekać na nas zrobione zapasy. Część rzeczy kupujemy lokalnie, część przywozimy od kontrahentów z Polski. Mam gotowe mięsne porcje obiadowe do odgrzania. Każdego dnia dwójka z nas ma „wachtę kambuzową” czyli – dyżur w kuchni. Takie osoby zajmują się przygotowywaniem posiłków pod okiem kogoś z załogi, myją naczynia i sprzątają.

Jakie są warunki sanitarne na jachcie?

Na jachcie są dwie toalety i prysznic z ciepłą wodą. Trzeba się liczyć z tym, że prysznica nie będzie można codziennie brać z uwagi na to, że mamy ograniczone zasoby wody. Warto zabrać mokre chusteczki.

Czy na jachcie jest prąd, a podczas rejsu jest szansa na zasięg?

Tak, można spokojnie ładować komórki, trzeba mieć ze sobą kabel USB. Na Spitsbergenie prawie w ogóle nie ma zasięgu, więc nie ma co liczyć na bieżący kontakt ze światem. 

Czy stajemy w portach?

Raczej nie – stajemy na kotwicy.

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, która w przypadku rejsu nie przekroczy 10 osób. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży. Dodatkowo ilość miejsc na jachcie weryfikuje liczbę uczestników, a zależy nam na waszym komforcie podczas wyprawy. 

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie Lider Wyprawy Sport Adventure, który jest odpowiednio przeszkolony do prowadzenia wypraw na morzu. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między kapitanem jachtu, a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 112 opinii
dre dre
dre dre
Rewelacja!!!!
Monika Malinowska
Monika Malinowska
Chcialam podziekowac za wyprawę, w którąą Wy wlożyliście ogrom pracy i przygotowań, a my na miejscu odebralismy jej efekty w postaci super przygotowanej trasy 🚴‍♂️🚴‍♀️ Jestescie niesamowici, mili, życzliwi, co przy tak duzej grupie ludzi jest spoŕym wyzwaniem. Dzięki Wam mogliśmy poznac kulture i historie obu krajów, poczuć klimat, smaki i zapachy, pokonując rowerem niezliczoną ilość mostków, pola ryżowe, piaszczyste drogi, przeprawiając się przez rzeki promami czy stateczkami (co też miało swój urok 🙂) a nie tylko podziwiać zza okien klimatyzowanego autobusu. To dla nas bardzo cenne przeżycie. Z drugiej strony wieczorem mogliśmy odpocząć w komfortowych warunkach i poznać wieczorne życie. Dzięki Wam poznalismy tez dużo fajnych ludzi, ktorzy tworzyli klimat i bez nich byloby smutno 🙂rOrganizacja była idealna - nic nie zmieniajcie. Na 10 punktów mogę śmiało dać Wam...15 🙂
Aleksandra
Aleksandra
Wycieczka rowerowa po Wietnamie i Kambodży była niezapomnianym przeżyciem. Dużo śmiechu, pełno wspaniałych ludzi, tysiące wyrobionych kalorii, setki przejechanych kilometrów, cudowne krajobrazy i organizatorzy, którzy każdy moment wyprawy mieli dopięty na ostatni guzik. Kasiu, Agato, Kamilu: jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu!
agnieszka pietruszka
agnieszka pietruszka
Polecam podróże z firmą Sport Aventure . Wspaniały czas i niezapomniana wyprawa .
Grażyna Bartkowiak
Grażyna Bartkowiak
Polecam wyjazdy z ta firma! Organizacja super, zadbali o każdy szczegół, kompetentni i przemili liderzy! Spędziłam z nimi cudowne 2 tygodnie w Wietnamie i Kambodży! Na pewno skorzystam ponownie z ich oferty
Marcin Duch
Marcin Duch
Niesamowici LUDZIE - mega pozytywne doświadczenia!!! Polecam!!!
Jarosław Bąkowski
Jarosław Bąkowski
Jak dla mnie perfekcyjnie zorganizowany wyjazd.
Mariusz Woronowicz
Mariusz Woronowicz
Mega wyprawa wspaniałą ekipa organizatorzy na 6+
Sylwester Malinowski
Sylwester Malinowski
Gorąco polecam. Wspaniała wyprawa rowerowa do Wietnamu i Kambodży. Super organizacja i atmosfera

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki Ludzie Morza sp. z o.o.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Zapisz się na listę rezerwowych

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my skontaktujemy się z Tobą jeśli zwolni się miejsce

  Wybierz termin (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu 2024 oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.