fbpx

WYPRAWA TREKKINGOWA DO NEPALU

Trekking do Everest Base Camp

TERMINY

10-26.10.2023

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata, a w tym podziwiać z bliska Mount Everest? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Wyprawa do Everest Base Camp (5340 m n.p.m.) może stać się wyprawą twojego życia.

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców nepalskimi słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas. 

 

 

Trasa do Everest Base Camp to jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych w Himalajach.

Nie tylko z uwagi na piękne widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu. 

Zielone i gęste doliny, towarzyszące nam na początku drogi, z biegiem dni zamieniają się w świat skał i lodowców – a to wszystko w towarzystwie majestatycznych Himalajów!

Celem wyprawy jest oczywiście Everest Base Camp, jednak z tego miejsca nie widać najwyższego szczytu świata.

O wschodzie słońca wybierzemy się na wycieczkę na Kala Patthar (wysokość 5.545 m n.p.m.), gdzie rozciąga się jeden z najlepszych widoków na najwyższą górę świata!

Podczas wędrówki w pełnej okazałości zobaczymy też m.in. Lhotse (8.516 m.n.p.m. – czwarty co do wielkości szczyt ziemi) i Nuptse (7.861 m n.p.m.).

Wyprawa do Everest Base Camp w Nepalu to nie tylko trekking do podnóża najwyższej góry świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią w Nepalu.

Szlak wiodący pod Everest Base Camp przecina wiele dolin, prowadzi przez wiszące mosty, a majestatyczne szczyty odsłaniają się i chowają, bawiąc się z nami w chowanego.

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ PODCZAS TREKKINGU


Namche Bazar - niezwykłe miasteczko Szerpów

To najwyżej położone miasteczko na trasie trekkingu do Everest Base Camp. Znajduje się na wysokości 3.440 m n.p.m. i jest zamieszkiwany przez Szerpów. Tutaj zostaniemy na dzień aklimatyzacyjny. Miejscowość jest świetnym punktem widokowym na Mount Everest, Lhotse oraz Ama Dablam.


Park Narodowego Sagarmatha - urok, który zapiera dech

Jest zaliczany do najbardziej urokliwych miejsc na Ziemi. Można tu podziwiać trzy najwyższe szczyty świata (Mount Everest – 8848 m, Lhotse – 8516 m, Czo Oju – 8261 m). Park jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szlak prowadzi przez dolinę rzeki Dudh Koshi, a jego głównymi punktami są miejscowość Namche Bazar, klasztor w Tengboche i szczyt Kala Pattar. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt i roślin, które zmieniają się wraz ze wzrostem wysokości. Na terytorium parku znajdują się również jedne z najdłuższych himalajskich lodowców oraz zapierające dech w piersiach głębokie doliny pokryte śniegiem.


Najwyższe góry świata

Mount Everest (8848 m n.p.m) - najwyższy szczyt ziemi i obiekt pożądania wielu wspinaczy. Jego nepalska nazwa to Sagarmatha, czyli Czoło Nieba. Staniesz z nim oko w oko i poczujesz się onieśmielony jego majestatem.

Lhotse (8.516 m.n.p.m) - czwarty co do wielkości szczyt ziemi.

Czo oju (8188 m.n.p.m.) - jest najłatwiejszym technicznie do zdobycia ze wszystkich czternastu ośmiotysięczników, który został zdobyty przez wielu Polaków, m.in. Wandę Rutkiewicz, Macieja Berbekę czy Krzysztofa Wielickiego.

Nuptse I (7.861 m n.p.m.) - pod względem wielkości to 23 szyty na ziemi. Ma bardzo charakterystyczną, stromą sylwetkę.

Khumbila (5.761 m n.p.m.) - według wierzeń Nepalczyków, na jej szczycie mieszkają bogowie. Szczyt nigdy nie został zdobyty, a Szerpowie traktują górę jako miejsce kultu.


Przyroda, która nigdy nie zasypia

Poznamy bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem, w miarę wzrostu wysokości. Zobaczymy rosnące rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez lasy i łąki, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców tych terenów.


Górskie wioski i gościnność Nepalczyków

Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.


Malowniczy przelot z Kathmandu do Lukli

Czas przelotu jest niedługi, ale wrażenia powodują niesamowite przeżycia: lot nad wąwozem Dudh Kosi, na wysokości 4.000 m n.p.m., a wokół widać himalajskie szczyty. Lotnisko w Lukli, jako jedyne w górach ma utwardzony pas startowy, a jego ulokowanie wzbudza ekscytację wśród podróżujących (pas startowy liczy jedyne 400 m i zakończone jest ogromną skalną ścianą).


Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów

Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!

Kolejne dni trekkingu w drodze do Everest Base Camp, to kolejne ciekawe miejsca:

• Tengboće – najwyżej położony klasztor buddyjski w Nepalu, usytuowany na wysokości 3.867 m n.p.m. Uznawany za jeden z najpiękniejszych w Himalajach
• Deboće – z klasztorem mniszek
• Imdźa Khola – wiszący most z przepięknym widokiem na Ama Dablam i Kangtegę
• Pangboće – najwyżej położona osada szerpijska
• Gorakshep – miejscowość usytuowana na dnie wyschniętego jeziora, z niezwykle malowniczą okolicą.

PLAN WYPRAWY DO EVEREST BASE CAMP

CO ZAPEWNIAMY?

DEDYKOWANY PAKIET UBRAŃ W PAKIECIE WYPRAWY

CENA WYPRAWY DO NEPALU

TERMIN

10-26.10.2023

2340 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4285 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY DO EVEREST BASE CAMP

AGATA MALEK

Na co dzień jestem fizjoterapeutką w Centrum Rehabilitacji Sportowej gdzie opiekuje się zawodnikami wielu dyscyplin, w tym zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Choć metryka mówi co innego to czasem się śmieję, że jestem w górach urodzona. Od kiedy pamiętam czas wolny spędzałam na górskim szlaku gdzie przez towarzyszy wędrówek nie raz nazywana byłam Kozicą.
Himalaje dla wielu z nas wydają się pozostawać w sferze marzeń, spełnijmy je razem odkrywając majestat tych najwyższych gór świata.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Trekking do Everest Base Camp nie należy do technicznie wymagających. Trudnością może wydawać się wielodniowy marsz na znacznych wysokościach. Wejdziemy na poziom ponad 5 tysięcy metrów. To wyprawa dla osób aktywnych, które regularnie pozostają w ruchu: częste spacery lub uprawianie sportu na pewno pomogą w osiągnięciu celu, jakim jest dotarcie do stóp Mount Everestu. 

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem, która biegnie pośród monumentalnych gór. Trekking rozpoczynamy od malowniczego lotu do Lukli, podziwiając Himalaje z góry. Przekroczymy wiele wiszących postów, odwiedzimy klasztor w Tangboche oraz wypijemy pyszną kawę w stolicy Szerpów, w Namche Bazar. 

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację. Należy pamiętać o ciepłych ubraniach, gdyż wraz ze zwiększającą się wysokością temperatura spada. Do plecaka warto zapakować dobre okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed odbijającymi się od śniegu promieniami słonecznymi.  

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider Przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

RELACJA Z OSTATNIEJ WYPRAWY DO EVEREST BASE CAMP

W kraju ośmiotysięczników

Po dwóch tygodniach od powrotu nadal myślami jesteśmy w Nepalu – zgodnie mówią Monika i Renata, jedne z uczestniczek naszej wyprawy do Nepalu.

Dla obu trekking do Everest Base Camp był spełnieniem marzeń o którym długo jeszcze nie zapomną.

OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,8
9.8/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 57 opinii
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU Pełny profesjonalizm, holistyczny program, fachowa pomoc/opieka/wiedza/doświadczenie i umiejętności. Mega zaangażowanie, rzetelność i gwarancja cudownych wrażeń. Polecam!
Diana Stołowska
Diana Stołowska
Dobrze zorganizowane, lider Patrycja i kapitan Marek to ludzie pełni pasji, kochający to, co robią. Wyjazd bez zarzutu. Szczerze polecam wyjazdy ze Sport Adventure, adventure w cenie😉
Dorota michalska
Dorota michalska
Pełna profeska 👌
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
Rejs po północy Norwegii w poszukiwaniu humbaków I orek Rewelacyjny!!!! A wszystko okraszone zorzami polarnymi I dużą dawka humoru 🤣🤣 Polecam każdemu .Chcę więcej więc płynę z nimi na Spitsbergen.
TGXTECH Google
TGXTECH Google
Wyprawa Lofoty, Zorze Polarne, Humbaki, Orki i Renifery Jak zwykle fantastyczna atmosfera, wyjątkowe miejsca, niezapomniana przygoda... No i mój pierwszy rejs na jachcie... Było to super przeżycie... Podróż poza szlakiem!!!
Magdalena Albigowska
Magdalena Albigowska
Szalone wyprawy i przygody. Moc niezapomnianych wrażeń w super towarzystwie. Wszytsko dopięte, możliwość uzyskania dodatkowych informacji, poczucie bezpieczeństwa. Gorąco polecam.
Kamil Wojciechowski
Kamil Wojciechowski
Z czystym sumieniem 5/5. Polecam każdemu, kto chce przeżyć przygodę życia w doborowym towarzystwie. Wszystko perfekcyjnie przygotowane, a czas zorganizowany co do minuty.
Maciej Zarębski
Maciej Zarębski
Pełen profesjonalizm ogromne zaangażowanie i kompetencje pana Macieja.Atmosfera rewelacyjna i opieka gdyby wszystkie firmy były by tak profesjonalne życie było by znacznie łatwiejsze.Osoby nie znające angielskiego również czują się nie skrępowane brawo,brawo,brawo.

Chcesz przeżyć przygodę życia?
Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią

  Regulaminu

  oraz

  Warunkami Uczestnictwa

  i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w

  Polityce Prywatności

  oraz

  RODO

  .

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.