fbpx

WYPRAWA TREKKINGOWA DO NEPALU

Trekking do Everest Base Camp

TERMINY

18.03-03.04.2023 (potwierdzony)
10-27.10.2023 (+/- 3 dni)

Chcesz poczuć klimat górskiego trekkingu, pośród najwyższych szczytów świata, a w tym podziwiać z bliska Mount Everest? Marzenia są po to, by je realizować, a my Ci w tym pomożemy!

Wyprawa do Everest Base Camp (5340 m n.p.m.) może stać się wyprawą twojego życia.

Wspomnienia przepięknych widoków, wrażenia z przejść wiszącymi mostami, dźwięk dzwoneczków przywieszonych na szyjach jaków oraz uśmiechnięte twarze Szerpów pozdrawiających wędrowców nepalskimi słowami “Namaste” – wszystko to zostanie w pamięci na długi czas. 

 

 

Trasa do Everest Base Camp to jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych w Himalajach.

Nie tylko z uwagi na piękne widoki najwyższych gór, ale przede wszystkim przez różnorodność krajobrazu. 

Zielone i gęste doliny, towarzyszące nam na początku drogi, z biegiem dni zamieniają się w świat skał i lodowców – a to wszystko w towarzystwie majestatycznych Himalajów!

Celem wyprawy jest oczywiście Everest Base Camp, jednak z tego miejsca nie widać najwyższego szczytu świata.

O wschodzie słońca wybierzemy się na wycieczkę na Kala Patthar (wysokość 5.545 m n.p.m.), gdzie rozciąga się jeden z najlepszych widoków na najwyższą górę świata!

Podczas wędrówki w pełnej okazałości zobaczymy też m.in. Lhotse (8.516 m.n.p.m. – czwarty co do wielkości szczyt ziemi) i Nuptse (7.861 m n.p.m.).

Wyprawa do Everest Base Camp w Nepalu to nie tylko trekking do podnóża najwyższej góry świata, to przede wszystkim obcowanie z naturą, kulturą i religią w Nepalu.

Szlak wiodący pod Everest Base Camp przecina wiele dolin, prowadzi przez wiszące mosty, a majestatyczne szczyty odsłaniają się i chowają, bawiąc się z nami w chowanego.

ZOBACZ, CZEGO DOŚWIADCZYSZ PODCZAS TREKKINGU


Namche Bazar - niezwykłe miasteczko Szerpów

To najwyżej położone miasteczko na trasie trekkingu do Everest Base Camp. Znajduje się na wysokości 3.440 m n.p.m. i jest zamieszkiwany przez Szerpów. Tutaj zostaniemy na dzień aklimatyzacyjny. Miejscowość jest świetnym punktem widokowym na Mount Everest, Lhotse oraz Ama Dablam.


Park Narodowego Sagarmatha - urok, który zapiera dech

Jest zaliczany do najbardziej urokliwych miejsc na Ziemi. Można tu podziwiać trzy najwyższe szczyty świata (Mount Everest – 8848 m, Lhotse – 8516 m, Czo Oju – 8261 m). Park jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szlak prowadzi przez dolinę rzeki Dudh Koshi, a jego głównymi punktami są miejscowość Namche Bazar, klasztor w Tengboche i szczyt Kala Pattar. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt i roślin, które zmieniają się wraz ze wzrostem wysokości. Na terytorium parku znajdują się również jedne z najdłuższych himalajskich lodowców oraz zapierające dech w piersiach głębokie doliny pokryte śniegiem.


Najwyższe góry świata

Mount Everest (8848 m n.p.m) - najwyższy szczyt ziemi i obiekt pożądania wielu wspinaczy. Jego nepalska nazwa to Sagarmatha, czyli Czoło Nieba. Staniesz z nim oko w oko i poczujesz się onieśmielony jego majestatem.

Lhotse (8.516 m.n.p.m) - czwarty co do wielkości szczyt ziemi.

Czo oju (8188 m.n.p.m.) - jest najłatwiejszym technicznie do zdobycia ze wszystkich czternastu ośmiotysięczników, który został zdobyty przez wielu Polaków, m.in. Wandę Rutkiewicz, Macieja Berbekę czy Krzysztofa Wielickiego.

Nuptse I (7.861 m n.p.m.) - pod względem wielkości to 23 szyty na ziemi. Ma bardzo charakterystyczną, stromą sylwetkę.

Khumbila (5.761 m n.p.m.) - według wierzeń Nepalczyków, na jej szczycie mieszkają bogowie. Szczyt nigdy nie został zdobyty, a Szerpowie traktują górę jako miejsce kultu.


Przyroda, która nigdy nie zasypia

Poznamy bogactwo fauny i flory, która będzie się zmieniać z każdym dniem, w miarę wzrostu wysokości. Zobaczymy rosnące rododendrony, bambusy oraz setki życiodajnych drzew i krzewów. Przejdziemy przez lasy i łąki, poczujemy wiele zapachów oraz dźwięków mieszkańców tych terenów.


Górskie wioski i gościnność Nepalczyków

Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.


Malowniczy przelot z Kathmandu do Lukli

Czas przelotu jest niedługi, ale wrażenia powodują niesamowite przeżycia: lot nad wąwozem Dudh Kosi, na wysokości 4.000 m n.p.m., a wokół widać himalajskie szczyty. Lotnisko w Lukli, jako jedyne w górach ma utwardzony pas startowy, a jego ulokowanie wzbudza ekscytację wśród podróżujących (pas startowy liczy jedyne 400 m i zakończone jest ogromną skalną ścianą).


Kathmandu - eksplozja życia, zapachów i kolorów

Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. To wszystko da się poczuć, podczas wycieczki do Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru. W tej, na pozór chaotycznej, przestrzeni jest wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Można tu spacerować całymi dniami i na każdym rogu odkrywać coś intrygującego. Monumentalne świątynie, egzotyczna architektura i kultura budowana na przestrzeni tysięcy lat - doświadczymy tego wszystkiego!

Kolejne dni trekkingu w drodze do Everest Base Camp, to kolejne ciekawe miejsca:

• Tengboće – najwyżej położony klasztor buddyjski w Nepalu, usytuowany na wysokości 3.867 m n.p.m. Uznawany za jeden z najpiękniejszych w Himalajach
• Deboće – z klasztorem mniszek
• Imdźa Khola – wiszący most z przepięknym widokiem na Ama Dablam i Kangtegę
• Pangboće – najwyżej położona osada szerpijska
• Gorakshep – miejscowość usytuowana na dnie wyschniętego jeziora, z niezwykle malowniczą okolicą.

PLAN WYPRAWY DO EVEREST BASE CAMP

CO ZAPEWNIAMY?

DEDYKOWANY PAKIET UBRAŃ W PAKIECIE WYPRAWY

CENA WYPRAWY DO NEPALU

TERMIN

18.03-03.04.2023
(termin potwierdzony)

2340 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): 3 500 PLN

TERMIN

10-27.10.2023
(termin może ulec zmianie +/- 3 dni)

2340 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL): około 3 500 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY DO EVEREST BASE CAMP

Kamil Zinczuk

Spędziłem w Nepalu prawie miesiąc, nie mogąc oderwać wzroku od połyskujących bielą ośmiotysięczników. Była to kolejna cegiełka na mojej trekingowej ścieżce, która biegła po bezdrożach Indii, rozmokłych równinach Finlandii, łagodnych wzgórzach Anglii i Walii, smaganych deszczem wrzosowiskach Szkocji, targanych wiatrem skałach Spitsbergenu oraz lodowcowych dolinach Grenlandii i Południowych And. 

Himalaje wyryły w moim sercu swoje piętno. Bardzo się cieszę, że będzie mi dane pokazać te niezwykłe góry kolejnej grupie Łowców Przygód. Bądźmy tam razem! 

 

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Marcin Szymański

Pomysłodawca i współzałożyciel Sport Adventure. Były żołnierz z dwudziestopięcioletnim stażem służby. Weteran misji w Afganistanie i Iraku. Były dyrektor imprez Runmageddon Global. Do jego projektów należały między innymi epickie imprezy na Saharze i Kaukazie.

Sportowiec – amator, ulubione dyscypliny to bieganie i triathlon. Prywatnie miłośnik urody świata, którą najczęściej kontempluje pod żaglami. Organizator i uczestnik rejsów morskich. Siła spokoju, człowiek o mocnym kręgosłupie i mocnych nerwach.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

Tel. 669905081

RELACJA Z OSTATNIEJ WYPRAWY DO EVEREST BASE CAMP

W kraju ośmiotysięczników

Po dwóch tygodniach od powrotu nadal myślami jesteśmy w Nepalu – zgodnie mówią Monika i Renata, jedne z uczestniczek naszej wyprawy do Nepalu.

Dla obu trekking do Everest Base Camp był spełnieniem marzeń o którym długo jeszcze nie zapomną.

OPINIE O WYPRAWIE DO NEPALU

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,8
9.8/10

Chcesz przeżyć przygodę życia?
Zapisz się na wyprawę!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.