fbpx

WYPRAWA NA ISLANDIĘ

Trekking w interiorze

TERMIN

15.07-25.07.2024 (-/+ 3 dni)

Szlak Laugavegur to jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych nie tylko na samej Islandii, ale i w całej Europie.

Biegnie przez środek aktywnej wulkanicznie strefy, która stanowi bijące serce tej malowniczej krainy.

Podczas wędrówki Islandia odkryje przed nami swoje największe skarby. Szykuj się na mozaikę kolorów, bogactwo przyrodniczych doznań i moc wrażeń na różnorodnej trasie.

Pomaszerujemy przez aktywne geotermalnie riolitowe góry tęczowe, surrealistyczną księżycową równinę otuloną wulkanicznym pyłem, aż dotrzemy do kwitnącej feerią barw doliny Þórsmörk (Thora).

Zażyjemy kąpieli w źródłach geotermalnych, będziemy podziwiać tryskające gejzery i orzeźwimy się bryzą unoszącą się z majestatycznych wodospadów – w tym słynnego Skogafossa.

Przejdziemy przez zielone pagórki i doliny, zamoczymy stopy w zimnych wodach rwących potoków.

Na jednej trasie będziemy mogli obcować ze wszystkimi żywiołami, jakie dała nam matka Natura: Ziemią, Wodą, Powietrzem i Ogniem. Jesteś gotowy, aby spojrzeć w oczy każdemu z nich?

Nastawiamy się na maksymalizację obcowania z przyrodą i prawdziwe doświadczenie islandzkich klimatów. 

Całość trekkingu odbędzie się w świetle polarnego dnia, który rozpoczniemy rozgrzewką zawierającą elementy wzmacniające i rozciągające. Wieczory to okazje do wspólnego biesiadowania przy namiotach.

Wyprawa będzie idealną okazją do oderwania się od pędu dnia codziennego i odnalezieniu wewnętrznej harmonii, w kontakcie z pięknem natury. 

CZY TO DLA CIEBIE?

Szlak Laugavegur to jedna z najbardziej malowniczych tras trekkingowych na świecie. Przejdziesz przez przez aktywne geotermalnie góry tęczowe,  zobaczysz surrealistyczną księżycową równinę otuloną wulkanicznym pyłem i zrelaksujesz się w otulonym skałami kanionie Markarfljotsgljufur. 

Wyprawa dedykowana jest dla osób zaprawionych w wędrówkach. Docierając do najbardziej odległych zakątków interioru, zdajesz się na to, co spakowałeś do swojego plecaka.

PLAN WYPRAWY TREKKINGOWEJ NA ISLANDIĘ

MIEJSCA I PRZYGODY,
KTÓRE ODKRYJESZ

DLACZEGO WARTO
Z NAMI JECHAĆ?

CENA WYPRAWY TREKKINGOWEJ NA ISLANDIĘ

7750 PLN
+ bilety lotnicze: 3000 zł

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAWY

KAMIL ZINCZUK

Jestem wielbicielem Dalekiej Północy. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat wielokrotnie przemierzałem pieszo i na nartach szlaki i bezdroża Arktyki, zdobywając doświadczenie na letnich i zimowych wyprawach na Spitsbergenie, Grenlandii, Islandii i Północnej Skandynawii. Z plecakiem przemierzyłem Grenlandzki Arctic Circle Trial, Szwedzki Kungsleden. Moim największym wyczynem jest projekt Baltic to Barents, gdzie w ciągu 21 dni wędrówki na nartach przeszedłem od zamarzniętej zatoki Botnickiej (Morze Bałtyckie) przez zasypaną śniegiem Laponię (ok 700 km) do Kirkanes nad Morzem Barentsa.

Tym razem chciałbym zabrać Cię na Islandię, gdzie z chęcią podzielę się z Tobą moim doświadczeniem z wypraw, opowiem na co szczególnie zwrócić uwagę podczas przygotowań i zatroszczę się o Twoje bezpieczeństwo podczas wędrówki.

Tatry Zimą - zdjęcia kwadrat (5)_Easy-Resize.com

AGATA MALEK

Na co dzień jestem fizjoterapeutką w Centrum Rehabilitacji Sportowej gdzie opiekuje się zawodnikami wielu dyscyplin, w tym zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Choć metryka mówi co innego to czasem się śmieję, że jestem w górach urodzona. Od kiedy pamiętam czas wolny spędzałam na górskim szlaku gdzie przez towarzyszy wędrówek nie raz nazywana byłam Kozicą.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Na pewno warto być zaprawionym w wędrówkach. W ciągu dnia przemierzamy około 12-17 km trasy. Poruszamy się „na ciężko” mając na plecach cały swój niezbędny sprzęt w tym namiot i pożywienie. 

Jak wygląda trasa trekkingowa?

Codziennie pokonujemy od 12 do 17 km z plecakiem, nie ma dużych przewyższeń, ale pogoda może utrudnić marsz. 

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy pod namiotami, od początku do końca jest to wyprawa outdoorowa. Korzystamy z faktu, że dzień trwa wyjątkowo długo. Jedzenie przygotowujemy we własnym zakresie z produktów, które mamy w swoich plecakach. 

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Trzeba mieć dobrą, nieprzemakalną odzież, pokrowiec na plecak, kijki trekkingowe, dobry system grzewczy typu jetboil i własne jedzenie. To podstawowe rzeczy. Ważne, by być przygotowanym na wypadek złej pogody. 

Jakiej pogody możemy się spodziewać?

Trzeba się nastawić na zróżnicowane warunki atmosferyczne. To klimat subpolarny i umiarkowany chłodny. Niestety pogody w tym miejscu nikt nie jest w stanie zagwarantować. Temperatury mogą  wahać się od 5  do  15 stopni Duża wilgotność, może  padać sporo deszczu. Trzeba być  przygotowanym na każde warunki pogodowe. To przygoda w iście backpakerskim stylu. 

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób. Podczas tej wyprawy grupie towarzyszyć będzie aż dwóch liderów Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

OPINIE O WYPRAWIE
NA ISLANDIĘ

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,8
9.7/10

NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 98 opinii
Anna Zielenkiewicz
Anna Zielenkiewicz
Firma z którą zrealizowałam jedno ze swoich większych życiowych Wyzwań 💪💪 Pełen profesjonalizm, bezpieczeństwo i luz i świetna zabawa. Będę wracać po więcej!
Michele Tymowski
Michele Tymowski
Cudowny wyjazd do Nepalu na Annapurna Base Camp. Program wypełniony po pas więc głowa wróciła pełna pozytywnych wrażeń i wspomnień. Dziękuje raz jeszcze!
Julia Janicka
Julia Janicka
Kapitalny wyjazd! Świetnie przygotowana i zorganizowana wyprawa, Leaderzy z doświadczeniem, wiedzą i anielską cierpliwością połączoną z fajnym poczuciem humoru i otwartą głową😊 Jeden z najlepszych wyjazdów, na których byłam i na pewno jeszcze wrócę ! Bardzo polecam ✈️🤍
ewa GS
ewa GS
Rowerowy wyjazd do Wietnamu i Kambodży był bardzo dobrze zorganizowany- wszyscy czuliśmy się wspaniale otoczeni opieką i bezpieczni. Rowery dobrej jakości, sprawne- serwis świadczony był na bieżąco, także podczas przejazdów, jeżeli była taka konieczność. Lunche i kolacje w sprawdzonych, lokalnych miejscach. W trakcie przejazdów woda dostępna na bieżąco, organizatorzy dopasowują tempo jazdy do grupy, dla spragnionych szybkiej i dłuższej jazdy była oddzielna grupa. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł cieszyć się wyprawą 🙂
Grzegorz Koziołek
Grzegorz Koziołek
Ludzie... niesamowici, zespół... świetny, wyjazd... rewelacja! 🙂
lidia jurasz
lidia jurasz
Wyjazd i organizacja pobytu na b. wysokim poziomie. Marta dostępna od momentu podjęcia decyzji o wyjeździe do końca pobytu, udzielała porad i wskazówek. Dzięki jej podejściu do uczestników i empatii stworzyliśmy zgraną i wspierająca się grupę. Polecam wszystkim Sport Adwenture i P. Martę jako opiekunkę. Przegladam strony Sport.... w poszukiwaniu kolejnej wyprawy. Lidia
Joanna Tybiszewska
Joanna Tybiszewska
Jeśli podróż to tylko ze Sport Adventure - Łowcy Przygód. Organizacja i współpraca z nepalskimi przewodnikami na najwyższym poziomie. O nic nie trzeba się martwić, wszystko jest zorganizowane za Ciebie i dla Ciebie. Rolą uczestnika jest być, chłonąć barwy i kolory, zachwycać się otoczeniem, kolekcjonować wrażenia i łapać chwile. No dobra, jeszcze trzeba iść, ale to jedyny trud jaki trzeba sobie zadać😉 (jeśli to dla kogoś w ogóle trud). Kolejna taka podróż tylko z Nimi.
Ania Dziurdzik
Ania Dziurdzik
Zacznę od takich słów. Drogi czytelniku tejże właśnie opinii "Nie znasz ani dnia ani godziny" Tak właśnie było ze mną i nie żałuję, a zarazem cieszę się, że zdecydowałam się na wybór tego organizatora i wyprawę do Everest Base Camp-Himalaje. Bardzo dziękuję za nietuzinkowych liderów wyprawy Agatę i Filipa 👏👏👏 Dziękuję Wam, Agato i Filipie za możliwość wyjazdu, czas który Nam poświęciliście i oczywiście za możliwość poznania tak wielu wspaniałych osobowości (uczestników i nepalskich opiekunów) Jesteście "The best" Wszyscy bez wyjątku. Jak tylko sprawy zawodowe się ułożą to kolejna wyprawa z Wami już w lipcu 2024 - Islandia 😁 Zdjęcia poniżej mówią same za siebie.
Przemyslaw Pisniak
Przemyslaw Pisniak
Witam wszystkich! Wyjazd dobrze zorganizowany, firma godna polecenia. Była to moja pierwsza przygoda ze Sport Adventure i myślę że nie ostatnia. Pozdrawiam i polecam w 100%.

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa

Chcesz przeżyć przygodę życia? Zapisz się na wyprawę trekkingową na Islandii

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.