fbpx

WYPRAWA NA ISLANDIĘ

Trekking w interiorze

TERMIN

09-20.07.2022

LICZBA MIEJSC

Max. 14 osób

14
zapisanych

Szlak Laugavegur to jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych nie tylko na samej Islandii, ale i w całej Europie. To 90-kilometrów po islandzkim interiorze ze strefą wulkaniczną, która stanowi bijące serce tej malowniczej krainy.

Podczas wędrówki Islandia odkryje przed nami swoje największe skarby. Szykuj się na mozaikę kolorów, bogactwo przyrodniczych doznań i moc wrażeń na różnorodnej trasie.

Napotkamy na mieniące się we wszystkich kolorach góry tęczowe, zobaczymy kratery wulkanów i otaczające je czarne, surrealistyczne pustynie otulone gwiezdnym pyłem i zielonym mchem. 

Zażyjemy kąpieli w źródłach geotermalnych, będziemy podziwiać tryskające gejzery i orzeźwimy się bryzą unoszącą się z majestatycznych wodospadów – w tym słynnego Skogafossa.

Przejdziemy przez zielone pagórki i doliny, zamoczymy stopy w zimnych wodach rwących potoków i popływamy kajakiem morskim w towarzystwie odłamków gór lodowych.

Na jednej trasie będziemy mogli obcować ze wszystkimi żywiołami, jakie dała nam matka Natura: Ziemią, Wodą, Powietrzem i Ogniem. Jesteś gotowy, aby spojrzeć w oczy każdemu z nich?

Na pokonanie całej trasy będziemy mieć 6 dni, poruszając się wzdłuż wyznaczonego szlaku. Będziemy wieść prawdziwie backpackerskie życie w mocnym kontakcie z naturą. Noce spędzać będziemy w namiotach, które rozbijemy w pobliżu schronisk.

Pogoda na Islandii potrafi być kapryśna, a trekking przez interior przynosi sporo niespodzianek. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się. Podczas całej wyprawy w pobliżu będzie samochód towarzyszący, który w nagłych okolicznościach, umożliwi nam szybki transport i pomoc w przypadku zagrożenia zdrowia lub niedyspozycji uczestnika.

Samochód będzie również naszym depozytem. Będziemy się spotykać z nim co dwa dni, aby móc wygodnie wymienić swój ekwipunek (jedzenie, świeże ubrania, etc). Dzięki temu nie będziesz musiał nosić ze sobą całego bagażu, a całą swoją energię skierujesz na kontakt z otaczającym pięknem natury.

Nastawiamy się na maksymalizację obcowania z przyrodą, prawdziwe doświadczenie islandzkich klimatów. 

Całość trekkingu odbędzie się w świetle polarnego dnia. Na początek i koniec naszego „umownego dnia” zaproponujemy Ci wprowadzenie w świat medytacji – nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie przygody z medytacją niż islandzki interior.

Wyprawa będzie idealną okazją do oderwania się od pędu dania codziennego i odnalezieniu wewnętrznej harmonii, w kontakcie z pięknem natury. Nie licz na dostęp do prądu i internetu – licz na mnóstwo pozytywnej energii, doświadczenia piękna przyrody i dobrego humoru w gronie Łowców Przygód.

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZIMY PODCZAS TREKKINGU NA ISLANDII


Tereny aktywne wulkanicznie

Islandia to idealne miejsce na poznanie wulkanów i efektów ich życia. Wulkany kuszą swoją majestatycznością, dostarczając przy tym dreszczyku wyjątkowych emocji. Uformowały one wyspę i przyczyniły się do jej niezwykłej różnorodności, którą będziemy eksplorować. Zobaczymy wulkaniczne kratery, nieskończone pola zastygłej lawy pokryte mchem, gejzery i obszary termalne.


Wodospad Skogafoss - 60 metrów zachwytu

Woda spadająca z 60-metrowego klifu, w połączeniu z szumem i bryzą tworzy wyjątkowe wrażenie na wszystkich, którzy chcą podziwiać majestat Skogafoss. Wodospad położony jest nad rzeką Skógá. W słoneczne dni tworzy się na nim tęcza, która dodaje całemu miejscu wyjątkowego uroku.


Heinabergslon - lodowa laguna

To najbardziej znana w Islandii zatoka do której wpadają bryły z pobliskich lodowców. Zbiornik wypełniony jest kawałkami lodu, ale też górami lodowymi, z których część ma wielkość kilkupiętrowych budynków! Wszystko jest zawieszone w błękitnej wodzie. Góry lodowe przybierają niezwykłe kształty i kolory. Doświadczymy piękna lodowców z perspektywy wodnej wyprawy - wsiądziemy na kajaki morskie, by, po przeszkoleniu, rozkoszować się ich pięknem w bezpośrednim sąsiedztwie.


Kanion Markarfljotsgljufur - potęgą, która zachwyca

Jeden z najpiękniejszych kanionów na Islandii. Osiąga nawet 200 m głębokości, a jego obszar rozciąga się na 4 km. Jego skały ubarwione są pełna paletą wulkanicznych kolorów - od głebokiej czerni po metaliczną czerwień porośnięta zielonym mchem.


Storihver - parująca dolina

Miejsce w którym znajduje się kilka gorących źródeł i ciepłych rzek. Para unosząca się z wody dodaje surrealizmu pejzażom tej niezwykłej przestrzeni.


Reykjavik - najdalsza na północ stolica świata

Największe i najbardziej nowoczesne miasto Islandii. Mieszka w nim połowa ludności całej wyspy. Zasmakujemy tu lokalnej kuchni, zagubimy w urokliwych zakątkach i zakochamy w architekturze, mieniącej się we wszystkich kolorach tęczy.

PLAN WYPRAWY TREKKINGOWEJ NA ISLANDIĘ

2022

DZIEN I

DZIEN I
 • przylot do Reykjaviku
 • zakwaterowanie w hotelu

DZIEŃ II

DZIEŃ II
 • zakupy i uzupełnienie zapasów przed wyruszeniem na szlak
 • przejazd samochodem do miejsca rozpoczęcia trekkingu w górach Landmannalaugar
 • po drodze zatrzymamy się w najciekawszych miejscach Landmannalaugar: to będzie pierwszy kontaktu z islandzkim interiorem – piękne widoki i emocje w pokonywaniu na kołach trasy przecinającej lodowcowe strumienie
 • nocleg pod namiotem na polu namiotowym przy schronisku Landmannalaugar

DZIEŃ III

DZIEŃ III
 • trekking do Hrafntinnusker: przed nami około 12 kilometrów trasy poprzez kolorowe góry, parujące obszary geotermalne i pola zastygłej lawy. Przekroczymy wypełnione ciepłą wodą geotermalną rzeki, towarzyszyć nam będą dymiące zbocza i żwirowe garby w różnych odcieniach pastelowych kolorów
 • nocleg na polanie nieopodal schroniska Hrafntinnusker

 

DZIEŃ IV

DZIEŃ IV
 • czeka nas do przejścia 12km przez pola lawy i doliny o stromych zboczach
 • po drodze obejrzymy wyloty pary z obszarów geotermalnych, przejdziemy w bród kilka rzek, kruchymi żlebami wejdziemy na wysokość ponad 1000 mnpm.
 • będziemy podziwiać bezkres surowego interioru, nacieszymy oczy widokiem lodowców Mydalsjokull i Eyafjallajokull
 • rozbicie obozu na polu biwakowym przy Alftavatn
 • spotkanie z samochodem towarzyszącym i pobór zaopatrzenia

 

DZIEŃ V

DZIEŃ V
 • dłuższy, 17-kilometrowy trekking –  ale będzie po płaskim. Przejdziemy kilka brodów oraz będziemy podziwiać malownicze wodospady z mostków na potężnej rzece lodowcowej Kaldaklofskvisi
 • dotrzemy do otoczonej zielonymi brzegami rzeki Innri – Emstruna
 • przejdziemy do kanionu Markarfljotsgljufur, uważanego za jeden z najpiękniejszych na Islandii. W jego stromych, skalistych ścianach gniazdują fulmary
 • nocleg na polu namiotowym przy schronisku Botnar

 

DZIEŃ VI

DZIEŃ VI
 • nasza trasa to około 15 km przez popiół, wrzosowiska i kamienie. Po drodze kilkakrotnie przejdziemy nad kanionami o pionowych ścianach po zbudowanych tu mostkach dla pieszych 
 • po drodze zobaczymy charakterystyczny rogaty szczyt Einhyrningur, zwany też „jednorożcem”
 • ze wzgórza zejdziemy wijącymi się kanionami, a na końcu trasy pokonamy w bród lodowcową rzekę Bronga
 • nocleg przy schronisku Husadalur,
 • spotkanie z pojazdem towarzyszącym, podmiana bagażu i pobór zaopatrzenia

DZIEŃ VII

DZIEŃ VII
 • przejdziemy około 13 km i prawie kilometr w górę. Ze zboczy kanionu ujrzymy wspaniałe widoki, we wspinaczce tym razem pomogą nam zainstalowane tu liny i łańcuchy
 • zobaczymy kilka stożków, w tym Magni które uformowały się podczas erupcji wulkanu w 2010 roku.
 • noc spędzimy w okolicy schroniska Utivist

 

DZIEŃ VIII

DZIEŃ VIII
 • trasa trekkingu liczyć będzie około 16 km wędrówki do Skogar. To ostatni odcinek naszej trasy pieszej. Tym razem pomaszerujemy po popiele i miejscami zalegającym lodzie
 • odwiedzimy kilka malowniczych wodospadów, w tym słynny Skogafoss.
 • przy polu namiotowym będziemy mogli skorzystać ze zdobyczy cywilizacji – jest tu mała restauracja i sklep
 • nocleg na polu namiotowym
 • spotkanie z pojazdem towarzyszącym, podmiana bagażu i podór zaopatrzenia

DZIEŃ IX

DZIEŃ IX
 • przejazd samochodami do bazy kajakarskiej, gdzie pobierzemy sprzęt i odbędziemy szkolenie z poruszania się kajakiem, wśród odłamków lodu
 • pływanie kajakiem marskim po malowniczym jeziorze Heinabergslon: jezioro z ponad 1000-letnimi górami lodowymi. Jego woda ma wyjątkowy kolor,  mieszając ze sobą słodką i słoną wodę
 • nocleg w namiotach przy bazie kajakarskiej

DZIEŃ X

DZIEŃ X
 • wyjazd do Reykjaviku
 • zwiedzanie miasta
 • odwiedzimy słynny luterański kościół – jeden z symboli Reykjavkiu – Hallgrímskirkja, w nim taras widokowy

DALCZEGO WARTO Z NAMI JECHAĆ?

CENA WYPRAWY TREKKINGOWEJ NA ISLANDIĘ

6 705 PLN
+ bilet lotniczy (PL-IS-PL): 2095 zł

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

trekking-po-islandii

WIĘCEJ O WYPRAWIE NA BLOGU

Miejsce, gdzie spotykają się żywioły

Na papierze Islandia nie ma prawa istnieć. Jak bowiem uwierzyć, że na Oceanie Atlantyckim jest wyspa, której duża część pokryta jest wiecznym lodem i na której jednocześnie znajdują się majestatyczne wulkany?

Brzmi jak wytwór wyobraźni pisarza fantasy lub autora komiksów. A jednak – Islandia istnieje i od wielu lat przyciąga turystów, chcących poznać jej wszystkie tajemnice. Pytanie tylko, czy Islandia chce je ujawnić? 

Po najbardziej urokliwych miejscach na wyspie oprowadzi nas Marcin Szymański, współzałożyciel Sport Adventure oraz lider wyprawy na Islandię, która odbędzie się wraz z początkiem lipca.

DEDYKOWANY PAKIET UBRAŃ W PAKIECIE

LIDER WYPRAWY NA ISLANDIĘ

Liderem trekkingu jest Marcin – zapalony podróżnik, bloger i były żołnierz Wojsk Specjalnych Wojska Polskiego, który swoje doświadczenie zdobywał na licznych misjach bojowych w egzotycznych zakątkach globu.

20210710_133209

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

Marcin Szymański

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z WYPRAWY NA ISLANDIĘ

Marzy Ci się wyprawa na Islandię, ale obawiasz się, że możesz nie polecieć, miedzy innymi ze względu na COVID-19? Możesz ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy – więcej informacji u Lidera Wyprawy.

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę na Islandię

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.