fbpx

WYPRAWA DO MAROKA PEŁNA PRZYGÓD

Toubkal - Wąwóz Dades - Sahara - Marakesz

TERMINY


12-19.09.2023

Różnorodność i bogactwo Maroko zachwyca na każdym kroku. Z nami w 7 dni odkryjesz piękno jego przyrody i poznasz różnorodność tego kraju.

Wspólnie zdobędziemy dach Afryki Północnej – Jebel Toubkal w malowniczych górach Atlas, spędzimy noc na saharyjskiej pustyni, zobaczymy surowe i spalone słońcem skały, by chwilę później rozkoszować się zielenią życiodajnych oaz palm daktylowych.

A po dniach pełnych wrażeń zatopimy się w kolorowych uliczkach Marakeszu pachnących kardamonem oraz ras el hanout – najsłynniejszą marokańską mieszanką przypraw.

główna.wyprawa do maroko
wyprawa-do-maroko-trekking00016

Maroko ma wiele skarbów i tajemnic – z nami odkryjesz część z nich i przeżyjesz wyjątkową podróż pełną historii, kultury i wrażeń.

Odwiedzimy zapierające dech wąwozy, słynące z upraw marokańskich róż. Zobaczymy jak żyją Berberowie, zasmakujemy pełnej przypraw i wyrazistych smaków marokańskiej kuchni.

Wsiądziemy na wielbłądy, przeżyjemy też pełną wrażeń wycieczkę terenówkami po pustyni. Jednym słowem – będzie się działo!

Wyprawę  rozpoczniemy w malowniczej wiosce Imlil, z której wyruszymy szlakiem na Jebel Toubkal, który jest nie tylko najwyższym szczytem Maroko, ale i całej Afryki Północnej.

Podczas 3-dniowego trekkingu na szczyt, nakarmimy oczy pięknymi widokami surowych gór, które zachwycają swym kolorytem. 

Kolejnym celem naszej podróży będzie skąpana w słońcu Sahara oraz mieniący się kolorami Marakesz. Zanim jednak tam dotrzemy, czeka nas malownicza Dolina Draa

Zobaczymy tętniące życiem zielone oazy, przejedziemy wzdłuż wielkich i surowych wąwozów, by trafić na Saharę i poznać jej dwie twarze – tę skalistą oraz piaszczystą. 

Wyruszymy w dalszą drogę, poprzez region słynący z upraw róż z Damaszku do wąwozu Dades, w którym majestatyczne i pionowe skały wprawiają w osłupienie i pokazują, że człowiek w obliczu natury to mała i krucha istota. 

Naszą przygodę zakończymy w najpiękniejszym mieście Maroko – gwarnym i kolorowym Marakeszu, gdzie damy się porwać światowi smaków, zapachów i rytmowi miasta, które nigdy nie mówi „dobranoc”.  

Będziemy spali w klimatycznych hotelach i schroniskach górskich w pełni oddających dualizm lokalnej architektury, która czerpie zarówno z wzorców europejskich, jak i afrykańskich.

MIEJSCA, KTÓRE ZOBACZYMY


Jebel Toubkal

Najwyższy szczyt Afryki Północnej i świetny czterotysięcznik na swój „pierwszy raz”. Trasa wiodąca na szczyt nie jest szczególnie wymagająca i spokojnie poradzi sobie z nią niemal każdy. Trekking nie wymaga również specjalistycznego sprzętu - wystarczą buty i kije trekkingowe.

Jebel Toubkal zdobędziemy w towarzystwie lokalnego i doświadczonego przewodnika górskiego. Podążą z nami również czteronodzy przyjaciele - muły transportujące bagaże. Noce spędzimy w klimatycznych schroniskach górskich, a wieczorami, przy kubku marokańskiej herbaty, będziemy podziwiać gwieździste niebo.

Na szczycie przygotuj się na piękne i różnorodne widoki - przy dobrej pogodzie ze szczytu dostrzec nie tylko inne szczyty gór Atlas, ale również pustynną część Sahary czy kolorowy Marakesz.


Malownicze wąwozy

Zobaczymy miejsca, które zostaną w Twojej pamięci na długi czas! Czekają na nas piękna przełęcz Tizi-n-Tichka na 2260 m n.p.m., pośród gór Atlas, z ciągnącymi się zielonymi oazami, które na tle surowego, marokańskiego klimatu wyglądają jak z innego świata.

Przejdziemy fragmentem Doliny Draa z niekończącymi się plantacjami palm daktylowych oraz kolorowych warzyw i owoców. Przemierzymy dziesiątki kilometrów malowniczych serpentyn w towarzystwie gór Altasu Wysokiego.


Dwa oblicza Sahary

Marokańska Sahara ma dwa oblicza. Pierwsza z nich znana jest z pięknych, piaszczystych wydm o kolorze pomarańczowym i pisaku tak drobnym, że miejscami przypomina kosmiczny pył. Druga, czarna niczym piekło, pustynia kamienista: piękna w swojej odmienności, surowości i skrywanych tajemnicach. My poznamy obie z nich!

Ale to nie wszystko! Spędzimy nocleg na piaszczystej części Sahary. Ta noc będzie magiczna! Czekać będzie na nas klimatyczne obozowisko, usytuowane pomiędzy dziesiątkami wydm. A nie ma nic piękniejszego, niż wieczór na wydmie w towarzystwie setek gwiazd na niebie. W tym miejscu są one dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Przejdziemy też samochodami terenowymi do najwyższych wydm w Maroko - Erg Chebbi, które mają aż 350 m wysokości.


Wąwóz Rzeki Tordy

Jest jednym z najładniejszych wąwozów w całym Maroku. Ukryty na skraju Atlasu Wysokiego, z ponad 300-metrowymi skałami, które tworzą wąskie przejście w głąb doliny. W dolinie będziesz podziwiać uprawy palm daktylowych, granatowców czy migdałowców oraz ciągnące się przez 14 km gliniane, ufortyfikowane wioski.


Ait Benhaddou

Największa marokańska ksara wpisana na listę UNESCO. To wioska w całości zbudowana z bitej gliny, która znajduje się na wzgórzu w niesamowitym, pustynnym krajobrazie. Magiczność tego miejsca podkreśla fakt, że kręcono tu sceny do wielu światowych produkcji kinowych, m.in. Gladiatora, Aleksandra czy Królestwa Niebieskiego.


Marakesz

Eksplozja życia, zapachów i kolorów. Miasto określane Perłą Południa, w której murach kryją się dziesiątki monumentalnych budowli i arcydzieł arabskiej kultury. Zapach mięty, przypraw i smażonego jedzenia miesza się tu z kolorytem setek straganów. Tutaj zatopisz się w gwar miasta, które nigdy nie przestaje tętnić życiem.

Wybierzemy się na historyczny plac Jemaa El Fna, gdzie magia spotyka się z codziennością. Spacerując, zagubimy się w krętych uliczkach, by smakować Marakesz wszystkimi zmysłami - a każdy z tych smaków jest niezwykle wyrazisty.

OPIEKA FIZJOTERAPEUTY
NA WYPRAWIE

Dzięki naszej współpracy z Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie, trafisz pod oko wysokiej klasy specjalistów, którzy pomogą Ci się przygotować do wyprawy

CRS zapewnia kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki, nowoczesnej rehabilitacji oraz specjalistycznego treningu. Specjaliści CRS współpracują m.in.: z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, FEN,  Akademią Szermierki oraz uczestnikami programów Dance Dance Dance i Taniec z Gwiazdami.

Teraz i Ty możesz poradzić się specjalisty, który pomoże Ci przygotować się do wyjścia na Jebel Toubkal oraz będzie towarzyszył Ci przez cały czas trwania wyprawy. 


Tomasz Wiliński - twój fizjotearapeuta na wyprawie

Fizjoterapeuta z 29 letnim stażem i założyciel Centrum Rehabilitacji Sportowej. Doświadczony w pracy ze sportowcami. Od 2009 roku koordynator rehabilitacji w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, przez 10 lat był fizjoterapeutą 2-krotnego Mistrza Olimpijskiego, Tomasza Majewskiego. Wielokrotnie jeździł z Kadrą Siatkarzy na Mistrzostwa Świata. W swojej pracy korzysta m.in.: z technik terapii manualnej, pracy powięziowej, PNF, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz IPA.

Wolny czas zdecydowanie spędza aktywnie. Paralotnie, trekking górski i żagle to jego pasje, pokonał też niejeden triathlon.

PAKIET USŁUG FIZJO

PLAN WYPRAWY

DLACZEGO WARTO
Z NAMI JECHAĆ?

CENA WYPRAWY DO MAROKA

TERMIN

12-19.09.2023

1550 EURO

+ bilet lotniczy (PL-MA-PL): 2130 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

MAGDA  ALBIGOWSKA

Pasaj, przygoda, podróż i poznanie nowego to główne elementy na które stawiam w codziennym życiu a zwłaszcza podczas wyjazdów. Staram się czerpać i doświadczać jak najwięcej przemierzając kolejne kilometry ze swoim plecakiem. Cele, wyzwania czy spontaniczne decyzje idą z tym wszystkim w parze. Nie jest nudno, lubię ja coś się dzieje, jest aktywie.

To wszystko ładuje pozytywnie akumulatory i chce się więcej 🙂

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Trekking na Toubkal nie jest szczególnie wymagający fizycznie. Nie spotkamy tam żadnych trudności technicznych, a do pokonania trasy nie trzeba specjalistycznego sprzętu - wystarczą kije i wygodne buty trekkingowe. Z trasą spokojnie da sobie radę osoba średnio aktywna fizycznie - jeśli lubisz dłuższe spacery lub kilka razy w miesiącu wykonujesz inną aktywność fizyczną to dasz sobie radę.

Jak wygląda trasa trekkingowa na Toubkal?

Pierwszy etap z wioski Imlil do schroniska, to łagodny, prawie płaski szlak. Idzie się około 6 godzin z przerwą na obiad. Poziom trudności to ścieżka w Bieszczadach. Drugo etap, to atak szczytowy. 1000 m w górę, ale bardzo szybko nabiera się wysokości, idzie się po ścieżce, która dynamicznie pnie się w górę, niczym w Tatrach. Brak ekspozycji.  

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w lokalnych domkach, oddający klimat Maroka. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. Posiłki również mamy gwarantowane podczas wyprawy, pyszne marokańskie jedzenie, gotowane przez kucharzy podczas trekkingu, a potem śniadania i obiadokolacje w pensjonatach, kuchnia najlepsza na świecie, gotowana przez lokalną rodzinę. 

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Kijki trekkingowe. Czołówka. Bardzo ciepła odzież. Na szczycie Toubkalu jest zimno. 

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami, a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

DEDYKOWANE UBRANIA W PAKIECIE UCZESTNIKA

OPINIE O WYPRAWIE DO MAROKO

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,8
9.7/10

NAJNOWSZE OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 68 opinii
Marta Płóciennik
Marta Płóciennik
Bardzo dobrze zorganizowana jaskiniowa przygoda z przesympatyczną liderką Kasią. Dzięki wam dotarłam do miejsc, których sama nigdy nie byłabym w stanie zobaczyć. Gorąco polecam 🙂
Przemysław Perek
Przemysław Perek
Wszystko super, perfekcja przez duże ,,P". Extra ekipa, czuliśmy się jakbyśmy znali się od dawna💪👍. Byłem na Weekendzie Strzeleckim i jadę już na następny. Doświadczeni instruktorzy, wszystko odbywało się pod bacznym okiem ekspertów. Bezpiecznie, chociaż łatwo nie było, czapki z głów za przygotowanie. Polecam, jeśli wszystkie wyprawy takie są to tylko wybrać termin, kierunek i pakować się w drogę 😁
Jacek Sklepowicz
Jacek Sklepowicz
Byłem na wielu wyprawach (Islandia, Gruzja, różne wyprawy krajowe itd) organizowanych przez tę firmę i mogę gorąco polecić! Fantastyczni ludzie, pasjonaci w tym co robią. Eventy domknięte od A do Z. Atrakcyjny, i kompletny program wyprawy. Duża dbałość o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wyprawy. Jeszcze raz - gorąco polecam, w Polsce nie znajdziecie lepszych!
GRACJANA OGORZELSKA
GRACJANA OGORZELSKA
Z całego serca polecam firmę i instruktorów. Będąc na wyprawie czułam się zaopiekowana. Wspaniałe podejście, stoicki spokój i świetny humor sprawia, że nie czuje się strachu, presji. To tu odkryłam swoje granice, o których nie miałam pojęcia i udało mi się je pokonać. Chętnie wybiorę się z Wami ponownie.
Gosia Matuszewska
Gosia Matuszewska
Znak Q! Wyprawa na medal! Polecam każdej, trochę przebojowej dziewczynie! /Kobiecie 🙂 Baterie naładowane na maxa!
Andrzej Jakobczak
Andrzej Jakobczak
Super imprezy na 102 i jeszcze 2. Będę pamiętał przeżycia długo, długo i jeszcze długo
Piotr Morawski
Piotr Morawski
Miałem przyjemność uczestniczyć z Łowcami Przygód w wyprawie do Maroka. Niezapomniane chwile , przepiękny kraj który polecam odwiedzić. A ze Sport Adventure gwarantuje ze zasmakujecie ten przepiękny i ciekawy kraj z każdej strony. Wszystko było zorganizwane perfekcyjnie. Śmiało polecam i napewno nie raz rusze w świat ze Sport Adventure!
Teresa Selecka
Teresa Selecka
Polecam wybrać się na wyprawę jaskiniową ze Sport Adventure 🙂 Niesamowite emocje, fascynujące zakamarki, które dla zwykłego zjadacza chleba są niedostępne. Wszystko to w towarzystwie wykwalifikowanej kadry instruktorów i ratowników oraz pod czujnym okiem sympatycznego Lidera Maćka. Integracja w kameralnej grupie, co jest dużym plusem. Wszelkie wymagane informacje były przesyłane na bieżąco, tak aby jak najlepiej przygotować się na wyjazd 🙂 Organizacja godna polecenia👍
Łukasz Krzemiński
Łukasz Krzemiński
Jaskiniowa przygoda ze Sport Adventure to przede wszystkim dobra zabawa, sporo adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Do tego świetni ludzie, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo zapewnione przez doświadczonych specjalistów. Polecam każdemu!!!

RELACJA Z POPRZEDNIEJ WYPRAWY DO MAROKA

Chcesz przeżyć przygodę życia?

Zapisz się na wyprawę do Maroko!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.