fbpx

WYPRAWA TREKKINGOWA
NA ISLAND PEAK W HIMALAJACH

Trekking pełen przygód

TERMIN

19.04-09.05.2024
21.04-11.05.2024

STAŃ NA SZCZYCIE
ISLAND PEAK

Przekrocz własne granice i sięgnij nieba. Rusz z nami na wyprawę trekkingową na Island Peak (6 189 m n.p.m). 

Podczas trekkingu nie tylko zdobędziesz 6-tysięcznik w Himalajach, ale również zobaczysz na własne oczy aż cztery 8-tysięczniki: Mount Everest (8850 m), Lhotse (8516 m), Makalu (8463 m) oraz Cho Oyu (8201 m).

Zanim rozpoczniesz „atak szczytowy” na Island Peak, przejdziesz malowniczą trasę, prowadzącą do Everest Base Camp. 

Przemierzysz dziesiątki wiszących mostów i górskich wiosek, w których poznasz serdeczność i codzienne życie mieszkańców Himalajów.

ZDOBĄDŹ SWÓJ
PIERWSZY 6-TYSIĘCZNIK

Island Peak to jeden z najłatwiejszych techniczne 6-tysięczników do zdobycia.

Nie musisz mieć bogatego doświadczenia w górach wysokich, aby stanąć na jego szczycie.

Poziom trudności trasy jest w najtrudniejszych momentach porównywalny do tatrzańskiej Orlej Perci.

Przez cały czas będziesz pod stałą opieką doświadczonych, górskich przewodników, którzy pomogą Ci w realizacji swojego górskiego marzenia.

Podczas trekkingu doświadczysz spektakularnych widoków, które zostaną w Twojej pamięci na zawsze!

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking na Island Peak to wyzwanie przede wszystkim ze względu na osiąganą wysokość oraz trudność szlaku prowadzącego na szczyt (wielodniowa i wielogodzinna wędrówka). 

Wyprawę dedykujemy osobom, które posiadają doświadczenie w górskich wędrówkach oraz są aktywne fizycznie.  

Każda sprawna osoba ma jednak dużą szansę na zdobycie tego 6-tysięcznika, który jest uznawany za jeden z najłatwiejszych do zdobycia w Himalajach. Zobacz co cię czeka, podczas ataku szczytowego. 

PLAN WYPRAWY
NA ISLAND PEAK

MIEJSCA I PRZYGODY,
KTÓRE ODKRYJESZ

CO ZAPEWNIAMY?

CENA WYPRAWY NA ISLAND PEAK

TERMIN

19.04-09.05.2024

3530 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 800 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAWY

MACIEJ TURCHAN

Współzałożyciel Sport Adventure, pasjonat gór, outdoorowych aktywności i odkrywania piękna świata. Zimą zapalony narciarz, latem zwiedza świat biegając lub jeżdżąc na motocyklu. W Azji i Himalajach zakochany od pierwszego wejrzenia. Interesuje się  praktykami medytacji i kulturową myślą wschodu. Posiada 10-letnie doświadczenie w organizacji eventów.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem 

Tel. 530454414

MARTA FUKSIEWICZ

Wychowałam się na wycieczkach górskich i kontynuowałam swoją przygodę na niezliczonych zajęciach terenowych w czasie studiów z biologii i geografii, gdzie poznawałam polską i zagraniczną przyrodę. Po przemierzeniu wielu szlaków w kraju, miałam szansę w ramach badań naukowych wędrować po wenezuelskich Andach i przedzierać się z maczetą na trekkingu w dżungli.

Jestem pasjonatką natury i miłośniczką wysiłku fizycznego. Góry łączą te dwie rzeczy i oferują o wiele więcej niż jestem w stanie sobie wymarzyć. Wierzcie mi, że mierzę wysoko i dlatego serdecznie zapraszam na wspólną eksplorację monumentalnych Himalajów, razem z podziwianiem unikatowej fauny i flory na trasie prowadzącej do Annapurna Base Camp.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Wyprawa jest skierowana do osób, które posiadają doświadczenie w górskich wędrówkach. Jeśli masz za sobą trasę na Rysy, Kościelec czy Orlą Perć po powinnaś/powinieneś spokojnie dać sobie radę. Trudności może sprawiać wielodniowy marsz na dużych wysokościach. To wyprawa dla osób aktywnych, które regularnie pozostają w ruchu: częste spacery lub uprawianie sportu na pewno pomogą w osiągnięciu celu. 

Jak wygląda trasa trekkingowa do Island Peak Base Camp?

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem, która biegnie pośród monumentalnych gór. Trekking rozpoczynamy od malowniczego lotu do Lukli, podziwiając Himalaje z góry. Przekroczymy wiele wiszących postów oraz wypijemy pyszną kawę w stolicy Szerpów, w Namche Bazar. 

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Z kolei sam Island Peak Base Camp to obozowisko namiotowe, w który spędzimy noc tuż przed atakiem szczytowym. Tu poczujesz się jak na prawdziwej ekspedycji.

Jak będzie wyglądać "atak szczytowy" na Island Peak?

Ruszamy około północy, na długo przed wschodem słońca. Początkowo droga prowadzi skalnym fragmentem. Na wysokości ok. 5800 m docieramy do granicy wiecznego śniegu, gdzie odkładamy kije trekkingowe i wyjmujemy czekan, a na nogi zakładamy raki i związujemy się liną z przewodnikiem.

Najciekawszy odcinek wiedzie przez lodowy labirynt szczelin i seraków, który pokonujesz przy pomocy mostów i drabin. 

Na wysokości ok. 6000 m rozpocznie się wspinaczka. Za pomocą małpy i lin poręczowych pokonasz ostatni odcinek, żeby stanąć na szczycie. 

Cały atak szczytowy może trwać ponad 8 godzin.  

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Niezbędny sprzęt do zdobycia szczytu otrzymasz na miejscu, będą to czekany, raki, uprząż oraz inne przyrządy umożliwiające bezpieczną wspinaczkę. Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje zdrowy sen i dobrą regenerację. Należy pamiętać o ciepłych ubraniach, gdyż wraz ze zwiększającą się wysokością temperatura spada. Do plecaka warto zapakować dobre okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed odbijającymi się od śniegu promieniami słonecznymi.  

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Dodatkowo na jednego przewodnika wspinaczkowego przypada maksymalnie czterech wspinaczy. Najważniejsze dla nas to twoje bezpieczeństwo. 

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

RELACJA Z WYPRAWY
DO EVEREST BASE CAMP

W kraju ośmiotysięczników

Po dwóch tygodniach od powrotu nadal myślami jesteśmy w Nepalu – zgodnie mówią Monika i Renata, jedne z uczestniczek naszej wyprawy do Nepalu.

Dla obu trekking do Everest Base Camp był spełnieniem marzeń o którym długo jeszcze nie zapomną.

OPINIE O WYPRAWACH
W HIMALAJE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,8
9.8/10

NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 89 opinii
Tomasz Nazaruk
Tomasz Nazaruk
Profesjonalna organizacja, świetna atmosfera zdeterminowanych uczestników.
Krzysztof Pikiewicz
Krzysztof Pikiewicz
Wyprawa na Everest Base Camp Fajni ludzie i przyjacielska atmosfera. Jedyny minus to zbyt duza grupa
Sara Szafranek
Sara Szafranek
Wyprawa do Everest Base Camp w Himalajach na pewno zostanie w mojej pamięci na długo! Polecam firmę Sport Adventure - wszystko było dopięte na ostatni guzik!
G. S.
G. S.
Strzelecki Weekend (SEP 2023) was a superb experience, waiting for more 🙂 I definitely recommend Sport Adventure!
Ewa Mariańska
Ewa Mariańska
Super
Agnieszka Tryba
Agnieszka Tryba
Firma oferuje bardzo bogatą ofertę wyjazdów, gdze każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od kilkudniowych wypadów w malownicze regiony Polski a skończywszy na wyprawach w Himalaje. Świetny kontakt, profesjonalna obsługa. Polecam 🙂

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa

Chcesz przeżyć przygodę życia?
Zapisz się na wyprawę na Island Peak

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

  Wybierz termin (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.