fbpx

WYPRAWA TREKKINGOWA
NA ISLAND PEAK W HIMALAJACH

Trekking pełen przygód

TERMINY

19.04-09.05.2024
20.10-9.11.2024

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa o dużym natężeniu aktywności, uwieńczona wymagającym kondycyjnie wejściem na 6-tysięcznik.
 • Codzienne trekkingi na dużych wysokościach. 
 • Niezbędny sprzęt wysokogórski w cenie. We własnym zakresie: raki. 

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa jest trekkingiem górskim z fragmentami o dużej ekspozycji i nachyleniu stoku.
 • W górach nocujemy w górskich chatach.
 • Dotrzemy do wysokości 6 165 m m m.n.p.m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

STAŃ NA SZCZYCIE ISLAND PEAK

Przekrocz własne granice i sięgnij nieba. Rusz z nami na wyprawę trekkingową na Island Peak (6 189 m n.p.m). 

Podczas trekkingu nie tylko możesz zdobyć 6-tysięcznik w Himalajach, ale również zobaczysz na własne oczy aż cztery 8-tysięczniki: Mount Everest (8850 m), Lhotse (8516 m), Makalu (8463 m) oraz Cho Oyu (8201 m).

Zanim rozpoczniesz „atak szczytowy” na Island Peak, przejdziesz malowniczą trasę, prowadzącą ku Everest Base Camp. 

 

W czasie wędrówki, przemierzysz dziesiątki wiszących mostów i górskich wiosek, w których poznasz serdeczność i codzienne życie mieszkańców Himalajów.

Island Peak to jeden z najłatwiejszych techniczne 6-tysięczników do zdobycia w Himalajach. 

Poziom trudności trasy jest w najtrudniejszych momentach porównywalny do tatrzańskiej Orlej Perci.

 

Przez cały czas będziesz pod stałą opieką doświadczonych, górskich przewodników, którzy pomogą Ci w realizacji swojego górskiego marzenia.

Podczas trekkingu doświadczysz spektakularnych widoków, które zostaną w Twojej pamięci na zawsze!

CZY TO DLA CIEBIE?

Trekking na Island Peak to wyzwanie przede wszystkim ze względu na osiąganą wysokość (6 189 m n.p.m) oraz trudność szlaku prowadzącego na szczyt (wielodniowa i wielogodzinna wędrówka, która będzie męcząca). 

Wyprawę dedykujemy osobom, które posiadają doświadczenie w górskich wędrówkach oraz są aktywne fizycznie.  Jeśli masz wątpliwości czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem (kontakt poniżej). 

Każda aktywna osoba ma jednak szansę na zdobycie tego 6-tysięcznika, który jest uznawany za jeden z najłatwiejszych do zdobycia w Himalajach. Zobacz co cię czeka, podczas ataku szczytowego. 

PLAN WYPRAWY

MIEJSCA I PRZYGODY,
KTÓRE ODKRYJESZ

CO ZAPEWNIAMY?

CENA WYPRAWY NA ISLAND PEAK

TERMIN

19.04-09.05.2024

3530 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 800 PLN

TERMIN

20.10-9.11.2024

3530 USD

+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 850 PLN


zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDERZY WYPRAWY

MARTA FUKSIEWICZ

Wychowałam się na wycieczkach górskich i kontynuowałam swoją przygodę na niezliczonych zajęciach terenowych w czasie studiów z biologii i geografii, gdzie poznawałam polską i zagraniczną przyrodę. Po przemierzeniu wielu szlaków w kraju, miałam szansę w ramach badań naukowych wędrować po wenezuelskich Andach i przedzierać się z maczetą na trekkingu w dżungli.

Jestem pasjonatką natury i miłośniczką wysiłku fizycznego. Góry łączą te dwie rzeczy i oferują o wiele więcej niż jestem w stanie sobie wymarzyć. Wierzcie mi, że mierzę wysoko i dlatego serdecznie zapraszam na wspólną eksplorację monumentalnych Himalajów!

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

KAMILA TYRANKIEWICZ

Zawodowo dziennikarz, reporter i reżyser telewizyjny. Nie rzadko spędza wiele godzin i dni w trasie z ekipami filmowymi, a w hotelach więcej czasu niż w ukochanym domu na warszawskich Kabatach. Prywatnie hotele zamienia na namiot, a duże miasta na odludne zakątki świata. Uwielbia dziką i intensywną przyrodę, surowe góry i oceany. Zakochana w chmurach i przestrzeni, doświadczony pilot szybowcowy. Nieuleczalnie uzależniona od sportu: narciarstwa, biegów ultra, mtb i fitness freestyle. Lubi taki świat pokazywać innym.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem

NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Wyprawa jest skierowana do osób, które posiadają doświadczenie w górskich wędrówkach. Jeśli masz za sobą trasę na Rysy, Kościelec czy Orlą Perć po powinnaś/powinieneś spokojnie dać sobie radę. Trudności może sprawiać wielodniowy marsz na dużych wysokościach. To wyprawa dla osób aktywnych, które regularnie pozostają w ruchu: częste spacery lub uprawianie sportu na pewno pomogą w osiągnięciu celu. 

Jak wygląda trasa trekkingowa do Island Peak Base Camp?

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem, która biegnie pośród monumentalnych gór. Trekking rozpoczynamy od malowniczego lotu do Lukli, podziwiając Himalaje z góry. Przekroczymy wiele wiszących postów oraz wypijemy pyszną kawę w stolicy Szerpów, w Namche Bazar. 

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.

Z kolei sam Island Peak Base Camp to obozowisko namiotowe, w który spędzimy noc tuż przed atakiem szczytowym. Tu poczujesz się jak na prawdziwej ekspedycji.

Jak będzie wyglądać "atak szczytowy" na Island Peak?

Ruszamy około północy, na długo przed wschodem słońca. Początkowo droga prowadzi skalnym fragmentem. Na wysokości ok. 5800 m docieramy do granicy wiecznego śniegu, gdzie odkładamy kije trekkingowe i wyjmujemy czekan, a na nogi zakładamy raki i związujemy się liną z przewodnikiem.

Najciekawszy odcinek wiedzie przez lodowy labirynt szczelin i seraków, który pokonujesz przy pomocy mostów i drabin. 

Na wysokości ok. 6000 m rozpocznie się wspinaczka. Za pomocą małpy i lin poręczowych pokonasz ostatni odcinek, żeby stanąć na szczycie. 

Cały atak szczytowy może trwać ponad 8 godzin.  

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Niezbędny sprzęt do zdobycia szczytu otrzymasz na miejscu, będą to czekan, uprząż oraz inne przyrządy umożliwiające bezpieczną wspinaczkę. Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje zdrowy sen i dobrą regenerację. Należy pamiętać o ciepłych ubraniach, gdyż wraz ze zwiększającą się wysokością temperatura spada. Do plecaka warto zapakować dobre okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed odbijającymi się od śniegu promieniami słonecznymi.  

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Dodatkowo na jednego przewodnika wspinaczkowego przypada maksymalnie czterech wspinaczy. Najważniejsze dla nas to twoje bezpieczeństwo. 

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy. 

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

RELACJA Z WYPRAWY
DO EVEREST BASE CAMP

W kraju ośmiotysięczników

Po dwóch tygodniach od powrotu nadal myślami jesteśmy w Nepalu – zgodnie mówią Monika i Renata, jedne z uczestniczek naszej wyprawy do Nepalu.

Dla obu trekking do Everest Base Camp był spełnieniem marzeń o którym długo jeszcze nie zapomną.

OPINIE O WYPRAWACH
W HIMALAJE

Ocena uczestników (na podstawie ankiet): 9,8
9.8/10

NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE

Doskonała
Na podstawie 112 opinii
dre dre
dre dre
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Rewelacja!!!!
Monika Malinowska
Monika Malinowska
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Chcialam podziekowac za wyprawę, w którąą Wy wlożyliście ogrom pracy i przygotowań, a my na miejscu odebralismy jej efekty w postaci super przygotowanej trasy 🚴‍♂️🚴‍♀️ Jestescie niesamowici, mili, życzliwi, co przy tak duzej grupie ludzi jest spoŕym wyzwaniem. Dzięki Wam mogliśmy poznac kulture i historie obu krajów, poczuć klimat, smaki i zapachy, pokonując rowerem niezliczoną ilość mostków, pola ryżowe, piaszczyste drogi, przeprawiając się przez rzeki promami czy stateczkami (co też miało swój urok 🙂) a nie tylko podziwiać zza okien klimatyzowanego autobusu. To dla nas bardzo cenne przeżycie. Z drugiej strony wieczorem mogliśmy odpocząć w komfortowych warunkach i poznać wieczorne życie. Dzięki Wam poznalismy tez dużo fajnych ludzi, ktorzy tworzyli klimat i bez nich byloby smutno 🙂rOrganizacja była idealna - nic nie zmieniajcie. Na 10 punktów mogę śmiało dać Wam...15 🙂
Aleksandra
Aleksandra
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Wycieczka rowerowa po Wietnamie i Kambodży była niezapomnianym przeżyciem. Dużo śmiechu, pełno wspaniałych ludzi, tysiące wyrobionych kalorii, setki przejechanych kilometrów, cudowne krajobrazy i organizatorzy, którzy każdy moment wyprawy mieli dopięty na ostatni guzik. Kasiu, Agato, Kamilu: jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu!
agnieszka pietruszka
agnieszka pietruszka
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam podróże z firmą Sport Aventure . Wspaniały czas i niezapomniana wyprawa .
Grażyna Bartkowiak
Grażyna Bartkowiak
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam wyjazdy z ta firma! Organizacja super, zadbali o każdy szczegół, kompetentni i przemili liderzy! Spędziłam z nimi cudowne 2 tygodnie w Wietnamie i Kambodży! Na pewno skorzystam ponownie z ich oferty
Marcin Duch
Marcin Duch
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Niesamowici LUDZIE - mega pozytywne doświadczenia!!! Polecam!!!
Jarosław Bąkowski
Jarosław Bąkowski
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jak dla mnie perfekcyjnie zorganizowany wyjazd.
Mariusz Woronowicz
Mariusz Woronowicz
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Mega wyprawa wspaniałą ekipa organizatorzy na 6+
Sylwester Malinowski
Sylwester Malinowski
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Gorąco polecam. Wspaniała wyprawa rowerowa do Wietnamu i Kambodży. Super organizacja i atmosfera

Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa

Chcesz przeżyć przygodę życia?
Zapisz się na wyprawę na Island Peak

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

ZAPISY NA WYPRAWĘ

Terminy wiosna 2024

Uzupełnij formularz i zarezerwuj sobie miejsce na wyprawie

  Wybierz termin (wymagane)


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO / WYMAGANE.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.


  Terminy jesień 2024

  Uzupełnij formularz i zarezerwuj sobie miejsce na wyprawie

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Nr Telefonu (wymagane)

    TAK

   Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.