WYPRAWA TREKKINGOWA
NA ISLAND PEAK W HIMALAJACH
Trekking pełen przygód
19.04-09.05.2024
21.04-11.05.2024
STAŃ NA SZCZYCIE
ISLAND PEAK
Przekrocz własne granice i sięgnij nieba. Rusz z nami na wyprawę trekkingową na Island Peak (6 189 m n.p.m).
Podczas trekkingu nie tylko zdobędziesz 6-tysięcznik w Himalajach, ale również zobaczysz na własne oczy aż cztery 8-tysięczniki: Mount Everest (8850 m), Lhotse (8516 m), Makalu (8463 m) oraz Cho Oyu (8201 m).
Zanim rozpoczniesz „atak szczytowy” na Island Peak, przejdziesz malowniczą trasę, prowadzącą do Everest Base Camp.
Przemierzysz dziesiątki wiszących mostów i górskich wiosek, w których poznasz serdeczność i codzienne życie mieszkańców Himalajów.
ZDOBĄDŹ SWÓJ
PIERWSZY 6-TYSIĘCZNIK
Island Peak to jeden z najłatwiejszych techniczne 6-tysięczników do zdobycia.
Nie musisz mieć bogatego doświadczenia w górach wysokich, aby stanąć na jego szczycie.
Poziom trudności trasy jest w najtrudniejszych momentach porównywalny do tatrzańskiej Orlej Perci.
Przez cały czas będziesz pod stałą opieką doświadczonych, górskich przewodników, którzy pomogą Ci w realizacji swojego górskiego marzenia.
Podczas trekkingu doświadczysz spektakularnych widoków, które zostaną w Twojej pamięci na zawsze!
CZY TO DLA CIEBIE?
Trekking na Island Peak to wyzwanie przede wszystkim ze względu na osiąganą wysokość oraz trudność szlaku prowadzącego na szczyt (wielodniowa i wielogodzinna wędrówka).
Wyprawę dedykujemy osobom, które posiadają doświadczenie w górskich wędrówkach oraz są aktywne fizycznie.
Każda sprawna osoba ma jednak dużą szansę na zdobycie tego 6-tysięcznika, który jest uznawany za jeden z najłatwiejszych do zdobycia w Himalajach. Zobacz co cię czeka, podczas ataku szczytowego.
- OPIEKA DOŚWIADCZONYCH PRZEWODNIKÓW: Na szczyt prowadzić Cię będą doświadczeni górscy przewodnicy, mający na swoim koncie dziesiątki wejść na Island Peak
- ODPOWIEDNI CZAS NA AKLIMATYZACJĘ: Podczas trekkingu są zaplanowane aż 2 dni aklimatyzacyjne, w myśl zasady "idź wysoko, śpij nisko".
- POKONASZ PONAD 1100 M W PIONIE: Podczas całego ataku szczytowego pokonasz ponad 1.100 m w pionie i znajdziesz się na wysokości 6.189 m n.p.m.
- BĘDZIESZ SPIĘTY Z PRZEWODNIKIEM: W najtrudniejszych momentach drogi będziesz spięty z przewodnikiem liną, a cała droga jest zabezpieczona linami poręczowymi
- OTRZYMASZ NIEZBĘDNY SPRZĘT: Podczas wspinaczki otrzymasz niezbędny sprzęt do wejścia na szczyt taki jak kask, czekan, uprząż, karabinki oraz inne potrzebne przyrządy (za wyjątkiem raków)
- SPĘDZISZ NOC W PRAWDZIWYM OBOZIE: Noc poprzedzającą atak szczytowy spędzisz w namiotach wyprawowych w Island Peak Base Camp - prawdziwej bazie wyprawowej.
- RUSZAJ NA SZCZYT: Sam atak szczytowy rozpocznie się długo przed wschodem słońca, a czas trwania może przekroczyć 8 godzin
- STANIESZ NA SZCZYCIE O WSCHODZIE SŁOŃCA: Atak szczytowy rozpoczyna się około północy, a na jego wierzchołku znajdziesz się tuż po wschodzie słońca
PLAN WYPRAWY
NA ISLAND PEAK
MIEJSCA I PRZYGODY,
KTÓRE ODKRYJESZ
PARK SAGARMATHA - UROK, KTÓRY ZAPIERA DECH
Można tu podziwiać trzy najwyższe szczyty świata (Mount Everest – 8848 m, Lhotse – 8516 m, Czo Oju – 8261 m). Park jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terytorium parku znajdują się również jeden z najdłuższych himalajskich lodowców oraz zapierające dech w piersiach głębokie doliny pokryte śniegiem.
NAMCHE BAZAR - STOLICA SZERPÓW
To najwyżej położone miasteczko na trasie trekkingu do Everest Base Camp. Znajduje się na wysokości 3.440 m n.p.m. i jest zamieszkiwany przez Szerpów. Miejscowość jest świetnym punktem widokowym na Mount Everest, Lhotse oraz Ama Dablam.
SZANSA ZDOBYCIA 6-TYSIĘCZNIKA
Szczyt nazywany "wyspą", gdyż spoglądając na niego z Dingboche wygląda jak samotna wyspa, pośród morza lodu. Jego wysokość to 6189 m n.p.m. Szczyt położony jest pomiędzy dwoma potężnymi górami: Lhotse i Ama Dablam, z widokami na kolejne dwa ośmiotysięczniki: Makalu i Cho Oyu.
MALOWNICZY LOT NAD HIMALAJAMI
Czas przelotu jest niedługi, ale wrażenia powodują niesamowite przeżycia: lot nad wąwozem Dudh Kosi, na wysokości 4.000 m n.p.m., a wokół widać himalajskie szczyty. Lotnisko w Lukli wzbudza ekscytację wśród podróżujących (pas startowy liczy jedyne 400 m i zakończone jest ogromną skalną ścianą).
GÓRSKIE WIOSKI I GOŚCINNOŚĆ NEPALCZYKÓW
Podczas trekkingu przejedziemy przez kilkanaście nepalskich wiosek górskich. Nepalczycy uraczą nas swoją gościnnością i dachem nad głową. Będziemy jedli u nich posiłki, zobaczymy jak wygląda ich prawdziwe życie, a wieczorami wspólnie zasiądziemy do stołu.
KATHMANDU - EKSPLOZJA ŻYCIA, ZAPACHÓW I KOLORÓW
Bogata historia, różnorodność kulturowa i niepowtarzalny klimat. Tego doświadczymy w Kathmandu. Wędrując po mieście zatopimy się w plątaninie uliczek ze straganami. Zderzymy z bogatą paletą kolorów, zapachów oraz ulicznego gwaru, znajdziemy monumentalne świątynie, architekturę i kulturę tworzoną przez tysiące lat.
CO ZAPEWNIAMY?
- Próbę zdobycia Island Peak, czyli wejście na wysokość powyżej 6000 m n.p.m.
- Widoki zapierające dech w piersiach na najwyższe szczyty świata, w tym Mount Everestu, Lhotse, Cho Oyu
- Trekking pośród Himalajów, drogą prowadzącą do Everest Base Campu, miejsca z którego ruszają wyprawy na szczyt szczytów
- Zobaczenie ważnych miejsc kultury Nepalu oraz wierzeń Szerpów
- Obserwacje różnorodnej fauny i flory występującej tylko w Himalajach Wysokich
- Rozpoczęcie przygody ze wspinaczką wysokogórską
- Pokonanie labiryntu szczelin lodowych i seraków
- Ekscytujące przeżycie lotu nad Himalajami – lot do Lukli
- Przeprawienie się przez niezliczoną ilość wiszących mostów
- Wejście do Parku Narodowego Sagarmatha
- Pozwolenie na wyjście na Island Peak
- Nocleg w prawdziwym Base Campie
- Posmakowanie kultury Nepalu
- Opiekę doświadczonych przewodników z Polski i Nepalu, doradztwo przed wyprawą
- Sprzęt do ataku szczytowego (za wyjątkiem raków)
CENA WYPRAWY NA ISLAND PEAK
19.04-09.05.2024
+ bilet lotniczy (PL-NEP-PL) 4 800 PLN
zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN
CENA OBEJMUJE
- Przeloty na trasie Polska - Nepal - Polska oraz Ramechhap – Lukla – Ramechhap wraz z bagażem rejestrowanym
- Zakwaterowanie w tradycyjnych domkach tzw. Tea House podczas trwania trekkingu
- Zakwaterowanie w namiotach wyprawowych podczas ataku szczytowego
- Zakwaterowanie w Hotelu w Kathmandu, 2 noce w pokojach dwuosobowych
- Wyżywienie podane w planie wyprawy
- Opiekę nepalskich przewodników wspinaczkowych - 1 przewodnik na 4 wspinaczy
- Opiekę polskiego Lidera Wyprawy oraz doradztwo przed wyprawą
- Opiekę nepalskich przewodników turystycznych
- Transfer drogami lądowymi zgodnie z planem wycieczki
- Transport bagażu podczas trwania trekkingu (1 porter na 2 osoby, z bagażem nieprzekraczającym 15 kg)
- Zezwolenie na wejście na Island Peak
- Wypożyczenie sprzętu do wspinaczki (za wyjątkiem raków): czekan, uprząż, kask, liny, przyrząd zjazdowy i zaciskowy, ect.
- Ubezpieczenie NW obejmująca sporty ekstremalne
- Wejście do Parku Narodowego Sagarmatha i w rejon Lhambu
- Opłata za wstęp w rejon Lhambu
- Pamiątkowe trofeum Łowców Przygód
- Pamiątkowe zdjęcia z wyprawy
- Ubrania okolicznościowe zaprojektowane na wyprawę dla uczestników
- Kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
CENA NIE OBEJMUJE
- Wyżywienia podczas dni trekkingowych: około 25$ dziennie
- Wizy nepalskiej: 50$
- Napiwków dla porterów: około 100 $
- Raków - rekomendujemy posiadanie własnych
LIDERZY WYPRAWY
MACIEJ TURCHAN
Współzałożyciel Sport Adventure, pasjonat gór, outdoorowych aktywności i odkrywania piękna świata. Zimą zapalony narciarz, latem zwiedza świat biegając lub jeżdżąc na motocyklu. W Azji i Himalajach zakochany od pierwszego wejrzenia. Interesuje się praktykami medytacji i kulturową myślą wschodu. Posiada 10-letnie doświadczenie w organizacji eventów.
Masz pytania?
Skontaktuj się z liderem
Tel. 530454414
MARTA FUKSIEWICZ
Wychowałam się na wycieczkach górskich i kontynuowałam swoją przygodę na niezliczonych zajęciach terenowych w czasie studiów z biologii i geografii, gdzie poznawałam polską i zagraniczną przyrodę. Po przemierzeniu wielu szlaków w kraju, miałam szansę w ramach badań naukowych wędrować po wenezuelskich Andach i przedzierać się z maczetą na trekkingu w dżungli.
Jestem pasjonatką natury i miłośniczką wysiłku fizycznego. Góry łączą te dwie rzeczy i oferują o wiele więcej niż jestem w stanie sobie wymarzyć. Wierzcie mi, że mierzę wysoko i dlatego serdecznie zapraszam na wspólną eksplorację monumentalnych Himalajów, razem z podziwianiem unikatowej fauny i flory na trasie prowadzącej do Annapurna Base Camp.
Masz pytania?
Skontaktuj się z liderem
NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE PYTANIA
Wyprawa jest skierowana do osób, które posiadają doświadczenie w górskich wędrówkach. Jeśli masz za sobą trasę na Rysy, Kościelec czy Orlą Perć po powinnaś/powinieneś spokojnie dać sobie radę. Trudności może sprawiać wielodniowy marsz na dużych wysokościach. To wyprawa dla osób aktywnych, które regularnie pozostają w ruchu: częste spacery lub uprawianie sportu na pewno pomogą w osiągnięciu celu.
Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem, która biegnie pośród monumentalnych gór. Trekking rozpoczynamy od malowniczego lotu do Lukli, podziwiając Himalaje z góry. Przekroczymy wiele wiszących postów oraz wypijemy pyszną kawę w stolicy Szerpów, w Namche Bazar.
Śpimy w lokalnych domkach, tzw. Teahousach zlokalizowanych na trasie trekkingu. Znajduje się w nich wspólna jadalnia, w której będziemy spędzać wieczory na rozmowach o kulturze i tradycjach Nepalu. Przy domkach zlokalizowana jest łazienka i toaleta, a w pokojach komfortowe łóżko i ewentualnie koc, jeśli jesteś wyjątkowym zmarzluchem. W teahousach można poczuć klimat himalajskich miasteczek.
Z kolei sam Island Peak Base Camp to obozowisko namiotowe, w który spędzimy noc tuż przed atakiem szczytowym. Tu poczujesz się jak na prawdziwej ekspedycji.
Ruszamy około północy, na długo przed wschodem słońca. Początkowo droga prowadzi skalnym fragmentem. Na wysokości ok. 5800 m docieramy do granicy wiecznego śniegu, gdzie odkładamy kije trekkingowe i wyjmujemy czekan, a na nogi zakładamy raki i związujemy się liną z przewodnikiem.
Najciekawszy odcinek wiedzie przez lodowy labirynt szczelin i seraków, który pokonujesz przy pomocy mostów i drabin.
Na wysokości ok. 6000 m rozpocznie się wspinaczka. Za pomocą małpy i lin poręczowych pokonasz ostatni odcinek, żeby stanąć na szczycie.
Cały atak szczytowy może trwać ponad 8 godzin.
Niezbędny sprzęt do zdobycia szczytu otrzymasz na miejscu, będą to czekany, raki, uprząż oraz inne przyrządy umożliwiające bezpieczną wspinaczkę. Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje zdrowy sen i dobrą regenerację. Należy pamiętać o ciepłych ubraniach, gdyż wraz ze zwiększającą się wysokością temperatura spada. Do plecaka warto zapakować dobre okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed odbijającymi się od śniegu promieniami słonecznymi.
Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.
Dodatkowo na jednego przewodnika wspinaczkowego przypada maksymalnie czterech wspinaczy. Najważniejsze dla nas to twoje bezpieczeństwo.
Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.
Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.
Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera Wyprawy.
Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.
RELACJA Z WYPRAWY
DO EVEREST BASE CAMP
W kraju ośmiotysięczników
Po dwóch tygodniach od powrotu nadal myślami jesteśmy w Nepalu – zgodnie mówią Monika i Renata, jedne z uczestniczek naszej wyprawy do Nepalu.
Dla obu trekking do Everest Base Camp był spełnieniem marzeń o którym długo jeszcze nie zapomną.
OPINIE O WYPRAWACH
W HIMALAJE
NAJNOWSZE OPINIE
O SPORT ADVENTURE
Sport Adventure prezentując ofertę wyprawy działa jako agent turystyczny dla organizatora turystyki AT Animator Marcin Szopa