fbpx

WYPRAWA TREKKINGOWA TANZANIA

Trekking na Kilimandżaro drogą Marangu

TERMIN

6-14.12.2024

CHARAKTERYSTYKA WYPRAWY

POZIOM TRUDNOŚCI

 • Wyprawa ma charakter górskiego trekkingu i wiąże się z całodziennym wędrowaniem
 • Każdego dnia stopniowo zdobywamy wysokość i chodzimy w różnorodnym terenie.
 • Wędrujemy trasą Marangu Route zwaną inaczej Coca Colą – najłatwiejszą z dróg na szczyt. 

AKTYWNOŚCI

 • Wyprawa jest górskim trekkingiem „na lekko”.
 • W górach nocujemy w górskich chatach, w miastach w komfortowych resortach.
 • Dotrzemy do wysokości 5 895 m.n.p.m. Informacji związanych z ewentualnymi dolegliwościami wysokościowymi udzieli lider.

WEJDŹ NA DACH AFRYKI

Zdobądź z nami dach Afryki! Kilimandżaro, oprócz najwyższego szczytu Czarnego Lądu, jest również najwyższą wolnostojącą górą na świecie, a jej szczyt zaliczany jest do Korony Ziemi. Ponadto, to jedyne miejsce w Afryce gdzie przez cały rok można spotkać śnieg. 

Kilimandżaro składa się z trzech wulkanicznych szczytów: Uhuru na wulkanie Kibo (5895 m n.p.m.), Mawenzi (5150 m n.p.m.) i Shira (3940 m n.p.m.). My staniemy na szczycie najwyższego z nich, a dwa pozostałe zobaczymy z bliska! 

Podczas kilkudniowej wędrówki na szczyt napotkamy niezwykle bogaty i zróżnicowany świat klimatyczny

Trekking rozpoczniemy w ciepłych tropikach, podziwiając z dołu ośnieżony szczyt Kilimandżaro wyrastający ponad sawanną – ten widok zapiera dech w piersiach! 

Następnie przedrzemy się przez gęstwiny lasów deszczowych, bogatych w różnorodną i egzotyczną roślinność. Podczas kolejnych dni napotkamy skalne zarośla, by finalnie wzbić się ku wiecznym śniegom lodowców Kilimandżaro.

Zdobycie szczytu nie przysparza szczególnych trudności technicznych. Nie trzeba mieć też specjalistycznego sprzętu – wystarczą buty trekkingowe i kije. Idziemy tzw. „Coca Cola route”.

Droga w większości prowadzi utwardzonym szlakiem, co sprawia, że Kilimandżaro jest w zasięgu każdej zdrowej i aktywnej osoby.

Zależy nam na Twoim bezpieczeństwie i maksymalizacji szans zdobycia szczytu. Dlatego, z uwagi na wysokość, trasa trekkingu jest podzielona na kilka etapów, co umożliwia bezpieczną aklimatyzację. 

Afrykańską przygodę rozpoczniemy i zakończymy w komfortowym resorcie z basenem i zielonym ogrodem.

Podczas trekkingu na Kilimandżaro idziemy trasą Marangu, „coca-cola”. Oznacza to, że noce spędzimy w górskich chatach na szlaku, a nie namiotach, jak to jest na drugiej popularnej trasie Machame (Whisky Route).

CZY JA SOBIE PORADZĘ?

Trasa trekkingu na Kilimandżaro wieść Cię będzie w pełni utwardzonym szlakiem, co sprawia, że wędrówka nie przysparza trudności technicznych. Grupa idzie spokojnym tempem i robi liczne przerwy. 

Wyzwaniem będzie kilkudniowy trekking, a przede wszystkim osiągana wysokość, która wyniesie maksymalnie 5895 m.n.p.m. Musisz liczyć się z dyskomfortem i dolegliwościami związanym z przebywaniem na wysokości np. bóle głowy, podwyższone tętno, ogólne osłabienie. 

Wyprawę dedykujemy osobom aktywnym, które pozostają w ruchu– np. wykonują regularne ćwiczenia, lubią chodzić po górach lub rekreacyjnie uprawiają sport. Wcześniej doświadczenie w wyższych partiach gór jest wskazane, ale nie jest koniecznością. 

Masz wątpliwości czy to wyprawa dla Ciebie – skontaktuj się z liderem wyprawy (kontakt poniżej). 

PLAN WYPRAWY

MIEJSCA, KTÓRE ODWIEDZISZ

CENA WYPRAWY NA KILIMANDŻARO

2 750 USD
+ bilet lotniczy (PL-TAN-PL): 3800 PLN

opłata gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

FILIP GŁOWACKI

Współzałożyciel Sport Adventure. Zawodowo prawnik, obecnie doradza w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Przygodę z eventami rozpoczął jako menedżer działu zakupów, a następnie członek zarządu Runmageddonu. Excel jest jego prawą, a optymalizacja lewą, ręką. Jego związek ze sportem to burzliwy romans – czasem mniej, a czasem bardziej gorący. Ostatnio miłośnik sportowej walki na miecze. W wolnym czasie podróżuje w bliższe i dalsze zakątki Ziemi. Pokonuje przeciwników w grach strategicznych i pochłania kolejne książki.

Masz pytania? 
Skontaktuj się z liderem 

Tel. 607 935 284

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki muszę mieć poziom przygotowania fizycznego?

Trekking na Kilimandżaro nie należy do technicznie wymagających. Trudnością może wydawać się  kilkudniowy marsz na znacznych wysokościach. Wejdziemy na wysokość 5895 tysięcy metrów. To wyprawa dla osób aktywnych, które pozostają w ruchu: częste spacery lub uprawianie sportu na pewno pomogą w osiągnięciu celu, jakim jest zdobycie Kilimandżaro. 

Jak wygląda trasa trekkingowa na Kilimandżaro?

Trasa jest utwardzonym i wytyczonym szlakiem, bez trudności technicznych. Trekking rozpoczniemy w ciepłych tropikach, podziwiając z dołu ośnieżony szczyt Kilimandżaro. Następnie przedrzemy się przez gęstwiny lasów deszczowych, bogatych w różnorodną i egzotyczną roślinność. Podczas kolejnych dni napotkamy skalne zarośla, by finalnie wzbić się ku wiecznym śniegom lodowców Kilimandżaro. 

Jak będą wyglądać miejsca noclegowe?

Podczas trekkingu spać będziemy w górskich chatach zlokalizowanych na szlaku. To bardziej komfortowa wersja noclegów podczas trekkingu, ponieważ na innych trasach śpi się w namiotach. Resztę nocy spędzimy w komfortowych i klimatycznych resortach.

Jaki sprzęt muszę zabrać?

Poza sprzętem zawartym w wyposażeniu obowiązkowym, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodne buty trekkingowe. Najważniejsze, by zostały wcześniej rozchodzone. Oprócz tego kije trekkingowe, które skutecznie odciążą nogi podczas trekkingu oraz ciepły śpiwór, który zagwarantuje nam zdrowy sen i dobrą regenerację. Należy pamiętać o ciepłych ubraniach, gdyż wraz ze zwiększającą się wysokością temperatura spada. 

Ile osób będzie liczyć grupa?

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas całej podróży.

Kto będzie się mną opiekował na miejscu?

Wspólnie z grupą jedzie polski Lider Wyprawy Sport Adventure. Lider Przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Na miejscu Lider jest łącznikiem między lokalnymi przewodnikami a grupą. Dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i plan wyprawy już na miejscu.

Wystarczy, że wykupię wyprawę i o nic więcej nie muszę się martwić?

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, bilety lotnicze, organizacja wyprawy na miejscu oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do wymarzonej podróży.

Mogę ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyprawy?

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Jeśli chcesz uzyskać więcej  informacji na temat warunków ubezpieczenia, skontaktuj się z nami pod adresem: kontakt@sportadventure.pl

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Oczywiście, taką informację potrzebujemy przy dokonywaniu wpłaty zaliczki. Należy ją zgłosić bezpośrednio do Lidera Wyprawy.  

Chcesz przeżyć przygodę życia?


Zapisz się na wyprawę

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my zajmiemy się resztą

TERMIN

6-14.12.2024

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. z siedzibą w Warszawie. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.