fbpx

WYPRAWA TREKKINGOWA TANZANIA

Trekking na Kilimandżaro

TERMIN

26.02-06.03.2022

LICZBA MIEJSC

Max. 13 osób

zapisanych
13

WYPRAWA ZAKOŃCZONA

Zobacz najbliższy termin

Zdobądź z nami dach Afryki! Kilimandżaro, oprócz najwyższego szczytu Czarnego Lądu, jest również najwyższą wolnostojącą górą na świecie, a jej szczyt zaliczany jest do Korony Ziemi. Ponadto, to jedyne miejsce w Afryce gdzie przez cały rok można spotkać śnieg. Kilimandżaro składa się z trzech wulkanicznych szczytów: Uhuru na wulkanie Kibo (5895 m n.p.m.), Mawenzi (5150 m n.p.m.) i Shira (3940 m n.p.m.). My staniemy na szczycie najwyższego z nich, a dwa pozostałe zobaczymy z bliska! 

Podczas kilkudniowej wędrówki na szczyt napotkamy niezwykle bogaty i zróżnicowany świat klimatyczny. Trekking rozpoczniemy w ciepłych tropikach, podziwiając z dołu ośnieżony szczyt Kilimandżaro wyrastający ponad sawanną – ten widok zapiera dech w piersiach! Następnie przedrzemy się przez gęstwiny lasów deszczowych, bogatych w różnorodną i egzotyczną roślinność. Podczas kolejnych dni napotkamy skalne zarośla, by finalnie wzbić się ku wiecznym śniegom lodowców Kilimandżaro.

Zdobycie szczytu nie przysparza szczególnych trudności technicznych. Nie trzeba mieć też specjalistycznego sprzętu – wystarczą buty trekkingowe i kije. Idziemy tzw. „Coca Cola route”. Droga w większości prowadzi utwardzonym szlakiem, co sprawia, że Kilimandżaro jest w zasięgu każdej zdrowej i aktywnej osoby.

Zależy nam na Twoim bezpieczeństwie i maksymalizacji szans zdobycia szczytu. Dlatego, z uwagi na wysokość, trasa trekkingu jest podzielona na kilka etapów, co umożliwia bezpieczną aklimatyzację. Doświadczeni liderzy wyprawy i przewodnicy będą na bieżąco badać stan Twojego zdrowia za pomocą aparatury, by kontrolować jak Twój organizm reaguje na wzrastającą wysokość.

W czasie wędrówki na Kilimandżaro towarzyszy nam ekipa tragarzy, którzy zaopiekują się Twoim bagażem. Posiłki będą przygotowywane przez kucharzy, a lokalni przewodnicy będą dzielić się niezwykłymi historiami, jakie skrywa najwyższy szczyt Afryki.

Afrykańską przygodę rozpoczniemy i zakończymy w komfortowym resorcie z basenem i zielonym ogrodem. Podczas trekkingu nocujemy w klimatycznych górskich chatach.

PLAN WYPRAWY NA KILIMANDŻARO

Justyna i Robert Korzeniowscy jadą z nami na Kilimandżaro

CO ZAPEWNIAMY?

CENA WYPRAWY NA KILIMANDŻARO

2270 USD
+ 4500 PLN na bilet lotniczy (PL-TAN-PL)

zaliczka gwarantująca miejsce na wyprawie: 1500 PLN

CENA OBEJMUJE

CENA NIE OBEJMUJE

LIDER WYPRAWY

Jeśli masz pytania odnośnie wyjazdu,
skontaktuj się bezpośrednio z liderem

Filip Głowacki

Tel. 607935284

Marzy Ci się wyprawa do dach Afryki, ale obawiasz się, że możesz nie polecieć ze względu na COVID-19? Możesz ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy – więcej informacji u Lidera Wyprawy.

DEDYKOWANA KOSZULKA W PAKIECIE

WYPRAWA ZAKOŃCZONA

Zobacz kolejny termin

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr Telefonu (wymagane)

   TAK

  Zapoznałem/am się z treścią Regulaminu oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuję ich postanowienia. Zostałem/am poinformowany, że szczegóły na temat przetwarzania moich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności oraz RODO.

   TAK

  Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanego przeze mnie numeru telefonu oraz adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego przez Sport Adventure s.p. z.o.o. w siedzibie w Prądniku Korzkiewskim. Zostałem poinformowany, że zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdym momencie.