fbpx

ŻYCIE TO PODRÓŻ
WYRUSZ W SWOJĄ DROGĘ

zwykłe początki prowadzą
do niezwykłych historii

ODKRYWAJĄC ŚWIAT,
ODKRYWASZ SIEBIE

Każdy z nas marzy o pełnych przygód podróżach, ale nie każdy ma odwagę, aby po nie sięgnąć. Poznaj naszych bohaterów – z pozoru zwyczajnych ludzi, których zmieniły historie pisane w podróży. 

1_Easy-Resize.com

JAK W GÓRY
TO DO NEPALU

górski zółtodziób na trasie do Annapurna Base Camp

MAJESTAT ANNAPURNY ONIEŚMIELA

Edzia była górskim żółtodziobem, ale za to miała marzenia. I tak wybrała się z nami do Nepalu, by dojść do Annapura Base Camp. Szalone powiadacie? Oto, co Edzia powiedziała po wyprawie:

Mieszkając w Gdyni, góry widuje rzadko. Nie miałam zbyt wielu okazji do zdobywania  polskich Tatr, a na szczytach znajdowałam się przy pomocy kolejek czy wyciągów. Moja kondycja zostawiała wiele do życzenia. Wtedy zobaczyłam na stronie Sport Adventure informację o wyprawie do Nepalu z wejściem na Annapurnę Base Camp. Pomyślałam, że ta wyprawa nie jest dla mnie, jestem za słaba, może w przyszłym roku, może wtedy, kiedy się za siebie wezmę…

Po rozmowach ze Sport Adventure zostałam zapewniona, że dam radę, dzięki wsparciu grupy i jej liderów. Po dłuższej chwili namysłu zapisałam się, a dni do wyjazdu odliczałam jak do wyprawy mojego życia, jednocześnie czując w środku ścisk i zadając pytanie: a co jeśli nie dam rady? 

sport-adventure-łowcy-przygód00003
Wyprawa trekkingowa do Nepalu - Mount Everest Base Camp 01012 (1)_Easy-Resize.com

Nadszedł czas wyjazdu. Spakowana spotkałam się z grupą na lotnisku, czując podekscytowanie i niepewność co mnie czeka. Co ja robię? Przecież kije trekkingowe kupiłam trzy dni temu i nie wiem jak się z nimi obchodzić! Ruszyliśmy w Himalaje!

Na miejscu wzięłam głęboki oddech, zaczynając wyprawę życia. Nikt nie myślał o szybkim marszu, ponieważ każdy delektował się widokami, a to był dopiero początek! Jak to? Koniec na dzisiaj? Tutaj śpimy? Przecież ja się nie zmęczyłam! Nie było na to czasu, każdy był pochłonięty otaczającymi nas widokami.

Każdy z nas pokonywał tę trasę w swoim tempie, nie spiesząc się. Przystawialiśmy co chwila, żeby zapisać w pamięci mijane krajobrazy, których nie zapomnę nigdy. W takim oto spacerowym tempie i z bardzo przyjaznymi kompanami, po kilku dniach zobaczyliśmy Sanktuarium Annapurny! Kiedy pokonałam ostatni schodek i moja noga stanęła pod znakiem „NAMASTE” do oczu napłynęły mi łzy szczęścia! Wszyscy śpiewali, skakali i bili brawo!

Do tego atmosfera panująca na wyprawie nadaje temu wszystkiemu wyjątkowy klimat. Ta wyprawa zostanie mi w pamięci do końca życia! Wspomnienia zostają z nami na zawsze!

JEBEL TOUBKAL
DLA KAŻDEGO

Mój pierwszy
4-tysięcznik

SZCZYT MARZEŃ DLA KAŻDEGO

Zdobycie szczytu, w połączeniu z innymi atrakcjami  Maroka, to recepta dogłębne poznanie tego, co do zaoferowania ma Brama Afryki.  Piotr, jeden z uczestników naszej ostatniej wyprawy, dzieli się swoimi wrażeniami z pełnej przygód, marokańskiej eskapady: 

Jebel Toubkal jest rewelacyjny. Spodziewałem się, że będzie trudniej na niego wejść. Dałem bez problemu radę i myślę, że wystarczy odrobinę sprawności, chęci i spokojnie można zdobyć ten 4-tysięcznik. 

W trekkingu super było, że na sam szczyt wyruszaliśmy w nocy, w całkowitej ciemności. Byliśmy na wschodzie słońca, maszerowaliśmy wtedy, kiedy słońce wschodziło do góry i oświetlało te góry. One z każdą chwilą wyglądały zupełnie inaczej. Widoki zapierające dech w piersiach.  

Nasz przewodnik naprawdę świetnie się spisał, potrafił rozpoznać jakie tempo ma każdy z nas i czego potrzebuje cała grupa, to było rewelacyjne. 

wyprawa-do-maroko-trekking00020
MAROKO - PIOTR_Easy-Resize.com

Co podczas całej wyprawy zrobiło na Tobie największe wrażenie? 

Zdecydowanie główna część, czyli wyprawa na Toubkal, ale całe Maroko: ludzie, jedzenie, to wszystko co napotkaliśmy na drodze, organizacja. Ilość miejsc, które żeśmy odwiedzili, jak na tak krótki okres była wystarczająca. Naprawdę jedna z najlepszych wypraw jaką kiedykolwiek odbyłem.  

Co byś powiedział ludziom, którym marzy się taka wyprawa? 

Po pierwsze nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o Jebel Toubkal. Nasza grupa była zróżnicowana, każdy o różnym stopniu sprawności, a wszyscy spokojnie daliśmy radę! Wystarczy po prostu ruszyć się z kanapy i można iść do góry. Nie jest to jakoś bardzo mocno wyczerpujące. Natomiast samo zwiedzenie Maroka stanowi dodatkową wisienkę na torcie. 

Nie bój się wielkich marzeń, spraw tylko, by przerodziły się one we wspomnienia. Bo życie jest zbyt krótkie, aby spędzić je w wygodnym fotelu. 

EVEREST
PO 50-TCE

Renata na szlaku do Everest Base Camp

OKO W OKO
Z NAJWYŻSZĄ GÓRĄ ŚWIATA

Renata – mama, babcia i pasjonatka gór, która marzyła o tym, by zobaczyć Himalaje.  Jej ambitne plany były często weryfikowane przez życie. Przyszedł jednak dzień, kiedy Renata powiedziała sobie: JADĘ! A kilka miesięcy później siedziała z nami w samolocie podążającym do Nepalu.  

Nic nie jest tyle warte, żadne pieniądze, w porównaniu do tego, co można zobaczyć, jakich wrażeń doznać i jakich ludzi spotkać. 

Zobaczyłam jak żyją ludzie w Himalajach. Po takim doświadczeniu wszystko inaczej układa się w głowie, pojawiają się inne priorytety. U nas ludzie ścigają się ze sobą, nie mają na nic czasu. Tu wszyscy, choć nie mają wiele, doceniają to i są naprawdę szczęśliwi. 

Wyprawa trekkingowa do Nepalu - Mount Everest Base Camp 02
EBC - RENIA 2

 Jak ocenia sam trekking? 

Mimo, że po kilku dniach wędrówki jest się zmęczonym i przysmażonym od ostrego słońca to nie jest ważne. To wszystko zjedzie. A to, co zostało w mojej głowie i sercu zostanie ze mną na zawsze. 

Czy miała obawy o to czy sobie poradzi? 

Pewnie! A najlepsze jest to, że ekipa organizatorów i pozostałych uczestników była mi totalnie nieznana. Ludzie w różnym wieku, doświadczeniu i odmiennymi życiorysami, stworzyli zgrany i wspierający się team, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę. To wsparcie było uskrzydlające! Przewodnicy i Szepowie, zajmowali się nami na każdym etapie, pomagając i wspierając. Czułam się bardzo zaopiekowana. 

To, że byłam pod Everestem i to, jak powiedział jeden z przewodników: “Jesteśmy na Evereście, nie zdobyliśmy szczytu, ale jesteśmy na Evereście”. To jest spełnienie marzeń i będę o tym do końca życia wszystkim opowiadać.  

NAPISZ
SWOJĄ HISTORIĘ

To Ty piszesz swoją historię. My możemy Ci w tym pomóc, stwarzając warunki do spełniania marzeń. 

Obierz swój kierunek i ciesz się przygodą! 

WYPRAWA NEPAL

Trekking do Annapurna Base Camp

WYPRAWA NEPAL

Trekking do Everest Base Camp

WYPRAWA DO MAROKO

Odwiedź najpiękniejsze miejsca w Maroko

JASKINIOWA PRZYGODA

Eksploracja jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

STRZELECKI WEEKEND

Zgrupowanie sportowo-obronne na strzelnicy

BIESZCZADZKA PRZYGODA

Wyprawa konna dla kobiet

SKALNA PRZYGODA

Wspinaczka skałkowa dla całych rodzin

STRZELECKI WEEKEND
ETAP II

Zgrupowanie wojskowe dla uczestników Etapu I

WYPRAWA DO MAROKO

Odwiedź najpiękniejsze miejsca w Maroko

WYPRAWA NA ISLANDIĘ

Trekking po interiorze

WYPRAWA NA SPITSBERGEN

Zaproszenie do Arktycznej Krainy

WYPRAWA ROWEROWA

Zwiedzanie Wietnamu i Kambodży

DLACZEGO WARTO
NAM ZAUFAĆ?

OPINIE O SPORT ADVENTURE

Na podstawie 57 opinii
Magdalena Chmielniak
Magdalena Chmielniak
TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP W NEPALU Pełny profesjonalizm, holistyczny program, fachowa pomoc/opieka/wiedza/doświadczenie i umiejętności. Mega zaangażowanie, rzetelność i gwarancja cudownych wrażeń. Polecam!
Diana Stołowska
Diana Stołowska
Dobrze zorganizowane, lider Patrycja i kapitan Marek to ludzie pełni pasji, kochający to, co robią. Wyjazd bez zarzutu. Szczerze polecam wyjazdy ze Sport Adventure, adventure w cenie😉
Dorota michalska
Dorota michalska
Pełna profeska 👌
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
BOLESLAW ŁUCZKOWSKI
Rejs po północy Norwegii w poszukiwaniu humbaków I orek Rewelacyjny!!!! A wszystko okraszone zorzami polarnymi I dużą dawka humoru 🤣🤣 Polecam każdemu .Chcę więcej więc płynę z nimi na Spitsbergen.
TGXTECH Google
TGXTECH Google
Wyprawa Lofoty, Zorze Polarne, Humbaki, Orki i Renifery Jak zwykle fantastyczna atmosfera, wyjątkowe miejsca, niezapomniana przygoda... No i mój pierwszy rejs na jachcie... Było to super przeżycie... Podróż poza szlakiem!!!
Magdalena Albigowska
Magdalena Albigowska
Szalone wyprawy i przygody. Moc niezapomnianych wrażeń w super towarzystwie. Wszytsko dopięte, możliwość uzyskania dodatkowych informacji, poczucie bezpieczeństwa. Gorąco polecam.
Kamil Wojciechowski
Kamil Wojciechowski
Z czystym sumieniem 5/5. Polecam każdemu, kto chce przeżyć przygodę życia w doborowym towarzystwie. Wszystko perfekcyjnie przygotowane, a czas zorganizowany co do minuty.
Maciej Zarębski
Maciej Zarębski
Pełen profesjonalizm ogromne zaangażowanie i kompetencje pana Macieja.Atmosfera rewelacyjna i opieka gdyby wszystkie firmy były by tak profesjonalne życie było by znacznie łatwiejsze.Osoby nie znające angielskiego również czują się nie skrępowane brawo,brawo,brawo.

NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE PYTANIA

Dla wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę! Nie musisz być wysportowany, aby spróbować nowej aktywności. Wystarczy chcieć ruszyć się z kanapy. Wiek, waga ani doświadczenie nie jest ŻADNĄ przeszkodą.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w ofercie danej wyprawy. Gwarancją miejsca na wyprawie jest wpłata pierwszej raty za udział. Jej wysokość jest zawarta w opisie oferty wyjazdu.

Preferujemy kameralne grupy, które nie przekraczają 15 osób na jednego Lidera Wyprawy Sport Adventure. Stawiamy na atmosferę i zgrany zespół podczas wyprawy

Na wyprawie jest obecny Lider Sport Adventure. Przed wyruszeniem w drogę chętnie odpowie na wszystkie nurtujące kwestie oraz pomoże Ci się przygotować do wyprawy. Lider dba o organizację, bezpieczeństwo, atmosferę i realizację planu na miejscu. Podczas wyprawy Lider bezpośrednio współpracuje z lokalnymi przewodnikami oraz instruktorami, odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych części programu. 

Dokładnie tak, zajmiemy się resztą: formalności, zakwaterowanie,  organizacja programu wyprawy i wszystkich aktywności  oraz merytoryczna pomoc przed wyjazdem. Ty tylko odliczasz dni, które pozostały do Twojej przygody!

Jasne! Ubezpieczenie działa w przypadku choroby (w tym COVID-19) lub innych losowych okoliczności, które uniemożliwią Ci udział w wyprawie. Więcej informacji na temat warunków ubezpieczenia znajdziesz u Lidera poszczególnej wyprawy. 

Oczywiście, taką informację potrzebujemy od Ciebie przy dokonywaniu wpłaty zaliczki.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na nasze depesze!

Bez spamu i wodolejstwa - tylko konkretne informacje!